Elazığ'da ilk defa İstihdam Fuarı düzenlenecek

Elazığ tarihinde ilk defa 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Birinci Elazığ İş ve İstihdam Fuarı düzenlenecek. 

Elazığ'da ilk defa İstihdam Fuarı düzenlenecek

Firmaların sektörel verilere ulaşılabilirliğini arttırmak, istihdamı kolaylaştırmak, işverenlere kalifiye eleman temininde yardımcı olmak ve gençlerin iş hayatında daha aktif olarak yer almasını sağlamak için düzenlenecek fuar Elazığ için bir ilk olacak.  
Elazığ Belediyesi, İş-Kur ve Gelecek Fuarcılık tarafından organize edilen, Elazığ TSO ve çeşitli kurumlarca desteklenen 1. Elazığ İş ve İstihdam Fuarı üretici firmalar ile tüketicileri buluşturacak.  Amaçlarından biri de istihdamı kolaylaştırmak olan fuar, iş arayanlar ile işverenleri buluşturacağı gibi firmaların sektörel verilere ulaşılabilirliğini de arttıracak. 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, fuarı çok önemsediklerini belirterek, “Ülkemizin ve ilimizin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlik ve buna bağlı olarak kalifiye eleman sorunu ile iş arayanların meslek sahibi olamayışı hususu bugün birinci önceliğimizi oluşturuyor. Odamızın talebi ve TOBB’nin fuarlar listesine almış olduğu Elazığ İş ve İstihdam Fuarı işte bu anlamda büyük önem taşıyor. Biz MEGİP Projesi ile bu sorunu çözme noktasında çalışma başlattığımız bir dönmede bu fuar hem işletmelerimiz hem de iş arayanlar açısından önemli bir fırsat olacaktır. Ben bu nedenle firmalarımızın fuarda yer almalarını önemsiyorum. Fuar kapsamında çalışma hayatı, rehberlik, liderlik, girişimcilik ve iletişim alanında profesyonel olan isimler  firmaları ve katılımcıları bilgilendirilecek. Turizmden, ticarete, ticaretten, sanayi sektörüne kadar alanlarında lider olan bir çok firmanın stant kuracağı fuar ile ilgi bilgi almak ve stant kiralamak isteyen firmalarımız fuar genel direktörü  Güngör Bahçacı’ya 0535 71223 19 ve 0424 212 30 40 numaralı iletişim hatlarından  ulaşabilirler.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER