Bugün 03 Mart 2015 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Alabalık üretiminde birincilik hedefleniliyor
Alabalık üretiminde birincilik hedefleniliyor
Elazığ, Alabalık üretiminde yılsonunda üretime geçecek işletmelerle birlikte Türkiye birinciliğini hedefliyor.
24 Eylül 2010 23:45
Elazığ, Alabalık üretiminde yılsonunda üretime geçecek işletmelerle birlikte Türkiye birinciliğini hedefliyor.

İl Tarım Müdürü Rüştü Emir ve beraberindeki bir heyet İzmir’de düzenlenen Future Fisch Eurasia Fuarı’na katıldılar. Fuarda çeşitli incelemelerde bulunan Elazığ heyeti, balıkçılık hakkında uygulanan son uygulamalar hakkında bilgiler edindiler.

Elazığ’da balık yetiştiriciliği konusunda son yıllarda büyük gelişmelerin yaşandığını belirten tarım İl Müdürü Rüştü Emir, “İlimizde faaliyette bulunan su ürünleri tesislerinin tamamı alabalık yetiştiriciliği yapmakta olup, ilimiz ekonomisine alternatif bir katkı sağlamaktadır. Mevcut su ürünleri işletmeleri 67 adet olup; 9810 ton/yıllık toplam alabalık üretim kapasitesi vardır. İlimiz, yılsonuna kadar üretime geçecek işletmelerle birlikte; 15.000 ton/yıl kapasiteye çıkacak ve alabalık üretiminde Türkiye birincisi olacaktır.” dedi.
İzmir’de düzenlenen Future Fisch Euasia Fuarına İl Tarım Müdürü Rüştü Emir’in yanı sıra Şube Müdürü Mesut Arı ve Su Ürünleri Mühendisleri Cevat Yılmaz ile Kamil Sanaç, Keban İçsu Üreticileri Yetiştiriciler Birliği Başkanı Tuncay Kaya ve işletme sahipleri katıldı.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Haber Turu...
02 Mart 2015 22:25287 kez okundu
Kadın çiftçilere eğitim verildi
Kadın çiftçilere eğitim verildi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından ortaklaşa imzalanan Kadın Çiftçi Eğitimi programı kapsamında 50 kadın çiftçinin eğitimine Mollakendi beldesinde başlandı. Elazığ’da 50 kadın çiftçiye eğitim verildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Gürbüz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitimlerin çiftçilerin ve ailelerinin eğitiminde önemli bir rol oynayacağını söyledi. Gürbüz, "Bugün kadın konusu sadece kadının daha üretken olması emeğini daha etkin kullanılması değil, kadının güçlenmesi, üretim sürecindeki rolü ve iş gücüne katılımı modern kurumlara ulaşabilmesi yolları kendi emeği ve gündelik yaşam üzerindeki denetim gücünü arttırabilmesi, erkeklerle eşit bir biçimde kalkınma imkanlarından yararlanma ve karar alma sürecine katılması biçiminde algılanmaktadır. Kadının toplumdaki rolü, yaşadığı toplumun gelişmişlik düzeyine, gelenek ve göreneklerine göre belirlenir. İlimizdeki kadın çiftçiler bu geleneksel ve sosyal tabakalaşmadan ve toplumun belirlediği cinsiyetler arası eşitsizlikten olumsuz yönde etkilenmiştir. Tarımsal ve hayvansal üretime emek veren bu emeği istihdama dönüştürme konusunda yetersiz kalan kadın çiftçilerimiz çevrelerinden yeterli desteği alamamaktadır. Bu yörede üretimde birebir çalışan emek veren hem tarlada hem de evinde çalışan kadın çiftçilerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi için kadın çiftçilere daha verimli tarımsal üretim için bilgi, yöntem ve araç sağlamak kaynakları daha etkin yönetebilmek ve kullanabilmek için teknolojileri öğretmek ve uygulamak amacıyla üç kurumun ortaklaşa imzaladığı protokol gereği ilimizde 100 kadın çiftçimize eğitim verilecektir. Bu eğitimler çiftçilerimizi ve ailelerimizi bilinçlendirmede önemli rol oynayacaktır" dedi. Gürbüz eğitimlerin Mart ayı içerisinde de devam edeceğini sözlerine ekledi.
02 Mart 2015 22:19134 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIG
Sivasspor Maçı
24638 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
36197 kez görüntülendi
TSYD Kupası ve Elazığspor
36366 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
Kayserispor
22
13
4
44
2
Adana Demirspor
22
12
5
41
3
Antalyaspor A.Ş
22
11
5
39
4
Osmanlıspor
21
9
2
37
5
Albimo Alanyaspor
22
11
8
36
6
Karşıyaka
22
9
7
33
7
Samsunspor
21
8
4
33
8
Ş.Urfaspor
21
8
5
32
9
Giresunspor
22
6
4
30
10
Boluspor
22
7
8
28
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013