Seçim 2015 Elazığ, İlçeler ve Türkiye Geneli Seçim Sonuçları - Tıklayın!
Bugün 30 Temmuz 2015 - Perşembe
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, PKK terör örgütünce kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün biran önce salıverilmesini istedi.
14 Ağustos 2012 17:41
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  Keban Baraj gölünde boğulan Ali Rıza Tali isimli vatandaşın cesedinin 9 gündür bulunamadığını da hatırlatarak, “Tunceli dönüşümüzde Pertek’te limana yakın bir yerde bir çadır kurulmuştu. İl Başkanımızla birlikte çadırı ziyaret ettik. 9 günden buyana orada boğulan Ali Rıoza Tali adında bir vatandaşımız boğulmuş ve 9 günden beri orada yetersiz personel, araç gereç nedeniyle dalış yapılamadığı için boğulan vatandaşımız çıkarılmamıştır. Bu anlamda hem İç işleri Bakanlığını hem Ulaştırma bakanlığını aradık. Bakanlık yetkilileri gereken katkıyı yapacaklarını, buradaki vatandaşların mağduriyetlerini biran önce gidereceklerini söylediler.” dedi.
 
 
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
Tanal, Pertek köprüsünün yapılması konusunda da hükümet yetkililerine seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda verdiği sözü hatırlatan Tanal, şöyle konuştu: “2007 seçimlerinde sayın başbakan 2007 genel seçimlerini kazandıkları takdirde Pertek ve Elazığ arasında köprü yapacaklarını vaat etmişlerdi. Elazığ halkına bu söz verilmişti Başbakan tarafından, Buradan siyasal iktidara sesleniyoruz. 2007 seçimlerinde köprüyle ilgili verilen bu vaadin yerine getirilmesi gerekir. Bu vaadi Elazığ halkımız unutmamıştır. Siyasal iktidarın Elazığ halkına köprüyle ilgili vermiş olduğu bu vaadini yerine getirmesini, aksi takdirde her Elazığlı vatandaşımızın duyabileceği şekilde her ortamda bunu dile getireceğimizin bilinmesini istiyoruz.”
 
 
DÜNYADA EN FAZLA TATİL YAPAN MECLİS TBMM’DİR
Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olağanüstü toplanmasına Ak Parti milletvekillerinin katılmaması konusunda da şu değerlendirmelerde bulundu: “Dünyada en fazla tatil yapan Meclis Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ben bir milletvekiliyim. Benim bu durumda parlamentoda olmam gerekirken, tatilde olmam, halkımızın bize vermiş olduğu vekalet görevlerinin gereğini yapmadığımız anlamına gelir. Dünyada Türkiye gibi fazla tatil yapan bir başka parlamento yok. Temmuz ayından Ekim ayına tatil gerçekten uzun bir tatildir. Halkımız aç, sefil, yoksul, su parasını ödeyemiyor, pancar ekemiyor. Yol parasını bulamıyor. Bir yerden başka yere gidemiyor. Kahvehanede oturuyor çay parasını bulamıyor. İşsizlik var. Bilemiyorum Elazığ’da cezaevinin kapasitesi arttırıldı mı? Türkiye’de fabrikalar kapanıyor, cezaevlerinin kapasitesi arttırılıyor. Cezaevi yapılacak binaların etrafı kamulaştırılıyor. Yani cezaevleri artıyor. Bir ülkede fabrikalar kapanıyorsa Cezaevlerinin sayısı artıyorsa demek ki o ülkede doğru düzgün giden iş yoktur. Rayında işler yoktur. Adaletsizlik vardır. Hükümet doğru çalışmıyor demektir. Peki vekalet verilen milletvekillerinin parlamentoda halk için çalışması gerekirken bizim buralarda ne işimiz var. Ben buraya sorumluluk sebebiyle Tunceli’ye geldim. 9 günden beri boğulan vatandaşımızın cesedinin çıkarılmasıyla ilgili uğraştım. Ama AK Parti milletvekilleri alanda çalışmıyorlar. Eğer Ak Parti Milletvekilleri bugün meclise gelmiş olsalardı ikinci dönem başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunların hiçbirini milletvekili adayı göstermeyecekti. Korktukları için gelmediler: Bunlara vekalet veren halktır: bunlara vekalet veren Recep Tayyip Erdoğan değildir. Onun talimatıyla gelmediler. Bu milli iradeye başbakanın koyduğu bir ipotektir. Buradan başbakanı ve Ak Parti milletvekillerini halkımıza şikâyet ediyorum. Tatil yapmasınlar. Gelsinler mecliste halkımızın sorunlarıyla ilgili çalışılalım. Sorunlara çözümler üretelim. Halkımızı sıkıntılardan kurtaralım.”
 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Elazığ'da bisiklet yarışı
1318 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
28700 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
40671 kez görüntülendi
TSYD Kupası ve Elazığspor
40616 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
Kayserispor
34
21
4
72
2
Osmanlıspor
34
18
4
66
3
Albimo Alanyaspor
34
17
11
57
4
Adana Demirspor
34
16
10
56
5
Antalyaspor A.Ş
34
15
9
55
6
Samsunspor
34
15
6
55
7
Altınordu A.Ş
34
15
10
54
8
Ş.Urfaspor
34
13
8
52
9
Karşıyaka
34
13
15
56
10
Boluspor
34
11
12
44
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013