Bugün 03 Mart 2015 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, PKK terör örgütünce kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün biran önce salıverilmesini istedi.
14 Ağustos 2012 17:41
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  Keban Baraj gölünde boğulan Ali Rıza Tali isimli vatandaşın cesedinin 9 gündür bulunamadığını da hatırlatarak, “Tunceli dönüşümüzde Pertek’te limana yakın bir yerde bir çadır kurulmuştu. İl Başkanımızla birlikte çadırı ziyaret ettik. 9 günden buyana orada boğulan Ali Rıoza Tali adında bir vatandaşımız boğulmuş ve 9 günden beri orada yetersiz personel, araç gereç nedeniyle dalış yapılamadığı için boğulan vatandaşımız çıkarılmamıştır. Bu anlamda hem İç işleri Bakanlığını hem Ulaştırma bakanlığını aradık. Bakanlık yetkilileri gereken katkıyı yapacaklarını, buradaki vatandaşların mağduriyetlerini biran önce gidereceklerini söylediler.” dedi.
 
 
PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI
Tanal, Pertek köprüsünün yapılması konusunda da hükümet yetkililerine seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda verdiği sözü hatırlatan Tanal, şöyle konuştu: “2007 seçimlerinde sayın başbakan 2007 genel seçimlerini kazandıkları takdirde Pertek ve Elazığ arasında köprü yapacaklarını vaat etmişlerdi. Elazığ halkına bu söz verilmişti Başbakan tarafından, Buradan siyasal iktidara sesleniyoruz. 2007 seçimlerinde köprüyle ilgili verilen bu vaadin yerine getirilmesi gerekir. Bu vaadi Elazığ halkımız unutmamıştır. Siyasal iktidarın Elazığ halkına köprüyle ilgili vermiş olduğu bu vaadini yerine getirmesini, aksi takdirde her Elazığlı vatandaşımızın duyabileceği şekilde her ortamda bunu dile getireceğimizin bilinmesini istiyoruz.”
 
 
DÜNYADA EN FAZLA TATİL YAPAN MECLİS TBMM’DİR
Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olağanüstü toplanmasına Ak Parti milletvekillerinin katılmaması konusunda da şu değerlendirmelerde bulundu: “Dünyada en fazla tatil yapan Meclis Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ben bir milletvekiliyim. Benim bu durumda parlamentoda olmam gerekirken, tatilde olmam, halkımızın bize vermiş olduğu vekalet görevlerinin gereğini yapmadığımız anlamına gelir. Dünyada Türkiye gibi fazla tatil yapan bir başka parlamento yok. Temmuz ayından Ekim ayına tatil gerçekten uzun bir tatildir. Halkımız aç, sefil, yoksul, su parasını ödeyemiyor, pancar ekemiyor. Yol parasını bulamıyor. Bir yerden başka yere gidemiyor. Kahvehanede oturuyor çay parasını bulamıyor. İşsizlik var. Bilemiyorum Elazığ’da cezaevinin kapasitesi arttırıldı mı? Türkiye’de fabrikalar kapanıyor, cezaevlerinin kapasitesi arttırılıyor. Cezaevi yapılacak binaların etrafı kamulaştırılıyor. Yani cezaevleri artıyor. Bir ülkede fabrikalar kapanıyorsa Cezaevlerinin sayısı artıyorsa demek ki o ülkede doğru düzgün giden iş yoktur. Rayında işler yoktur. Adaletsizlik vardır. Hükümet doğru çalışmıyor demektir. Peki vekalet verilen milletvekillerinin parlamentoda halk için çalışması gerekirken bizim buralarda ne işimiz var. Ben buraya sorumluluk sebebiyle Tunceli’ye geldim. 9 günden beri boğulan vatandaşımızın cesedinin çıkarılmasıyla ilgili uğraştım. Ama AK Parti milletvekilleri alanda çalışmıyorlar. Eğer Ak Parti Milletvekilleri bugün meclise gelmiş olsalardı ikinci dönem başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunların hiçbirini milletvekili adayı göstermeyecekti. Korktukları için gelmediler: Bunlara vekalet veren halktır: bunlara vekalet veren Recep Tayyip Erdoğan değildir. Onun talimatıyla gelmediler. Bu milli iradeye başbakanın koyduğu bir ipotektir. Buradan başbakanı ve Ak Parti milletvekillerini halkımıza şikâyet ediyorum. Tatil yapmasınlar. Gelsinler mecliste halkımızın sorunlarıyla ilgili çalışılalım. Sorunlara çözümler üretelim. Halkımızı sıkıntılardan kurtaralım.”
 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Haber Turu...
02 Mart 2015 22:2546 kez okundu
Kadın çiftçilere eğitim verildi
Kadın çiftçilere eğitim verildi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından ortaklaşa imzalanan Kadın Çiftçi Eğitimi programı kapsamında 50 kadın çiftçinin eğitimine Mollakendi beldesinde başlandı. Elazığ’da 50 kadın çiftçiye eğitim verildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Gürbüz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitimlerin çiftçilerin ve ailelerinin eğitiminde önemli bir rol oynayacağını söyledi. Gürbüz, "Bugün kadın konusu sadece kadının daha üretken olması emeğini daha etkin kullanılması değil, kadının güçlenmesi, üretim sürecindeki rolü ve iş gücüne katılımı modern kurumlara ulaşabilmesi yolları kendi emeği ve gündelik yaşam üzerindeki denetim gücünü arttırabilmesi, erkeklerle eşit bir biçimde kalkınma imkanlarından yararlanma ve karar alma sürecine katılması biçiminde algılanmaktadır. Kadının toplumdaki rolü, yaşadığı toplumun gelişmişlik düzeyine, gelenek ve göreneklerine göre belirlenir. İlimizdeki kadın çiftçiler bu geleneksel ve sosyal tabakalaşmadan ve toplumun belirlediği cinsiyetler arası eşitsizlikten olumsuz yönde etkilenmiştir. Tarımsal ve hayvansal üretime emek veren bu emeği istihdama dönüştürme konusunda yetersiz kalan kadın çiftçilerimiz çevrelerinden yeterli desteği alamamaktadır. Bu yörede üretimde birebir çalışan emek veren hem tarlada hem de evinde çalışan kadın çiftçilerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi için kadın çiftçilere daha verimli tarımsal üretim için bilgi, yöntem ve araç sağlamak kaynakları daha etkin yönetebilmek ve kullanabilmek için teknolojileri öğretmek ve uygulamak amacıyla üç kurumun ortaklaşa imzaladığı protokol gereği ilimizde 100 kadın çiftçimize eğitim verilecektir. Bu eğitimler çiftçilerimizi ve ailelerimizi bilinçlendirmede önemli rol oynayacaktır" dedi. Gürbüz eğitimlerin Mart ayı içerisinde de devam edeceğini sözlerine ekledi.
02 Mart 2015 22:1927 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIG
Sivasspor Maçı
24620 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
36183 kez görüntülendi
TSYD Kupası ve Elazığspor
36344 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
Kayserispor
22
13
4
44
2
Adana Demirspor
22
12
5
41
3
Antalyaspor A.Ş
22
11
5
39
4
Osmanlıspor
21
9
2
37
5
Albimo Alanyaspor
22
11
8
36
6
Karşıyaka
22
9
7
33
7
Samsunspor
21
8
4
33
8
Ş.Urfaspor
21
8
5
32
9
Giresunspor
22
6
4
30
10
Boluspor
22
7
8
28
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013