Bugün 23 Şubat 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Güneydoğu Sanki Çanakkale Cephesi
Güneydoğu Sanki Çanakkale Cephesi
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne dün gece kalabalık PKK'lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı.
03 Eylül 2012 14:02

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne dün gece kalabalık PKK'lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı.

MUĞLA
ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde güvenlik noktalarına düzenlenen saldırıda şehit düşen 10 askerden biri olan 23 yaşındaki piyade asteğmen Burak Erdi Uysal’ın memleketi Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ne bağlı Yangı Köyü’ne ateş düştü.
Beytüşşebap ve çevresindeki polis ve askeri üs bölgelerine dün gece saat 22.00 sıralarında PKK’lı teröristlerce uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada, 10 güvenlik görevlisi şehit olurken, 7’si yaralandı. Beytüşşebap’ta vatani görevini yapan asteğmen Burak Erdi Uysal’ın acı haberi memleketi Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ne bağlı Yangı Köyü’ndeki babaocağına ulaştı. 
Köyceğiz Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Barış Yıldırımer, Köyceğiz Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Zafer Tuncel ve Emniyet Müdürü Mustafa Kemal Keskin, sabah saat 10.00’da köye gelerek acı haberi aileye verdi. Kaymakam Yücel Gemici, Köyceğiz Belediye Başkanı CHP’li Salih Erbay ile çok sayıda askeri personel de köye geldi. Oğlunun şehit düştüğü haberini alan anne Nazmiye Uysal’ın feryatları yürekleri dağladı. Anne Uysal, "Başka yer mi yoktu da, benim çoçuğumu oraya gönderdiler" diyerek tepki gösterdi. Baba Bayram Uysal ise metin görünmeye çalıştı.
 Burak Erdi Uysal’ın şehit düştüğü haberi köye ulaşır ulaşmaz, Uysal ailesinin evi komşularının akınına uğradı. Yangı köyü girişine, şehidin evinin bulunduğu Çayır mahallesine ve eve bayraklar asıldı. Evin önüne çevre köylerden ve Köyceğiz ilçe merkezinden de gelenler oldu. Şehit evinin önünde bekleyenler, basın mensuplarına "Dağdakilere reklam mı edeceksiniz ? Anne ve babayı çekmeyin" dedi.
 1989 doğumlu Şehit Burak Erdi Uysal’ın vatani görevine geçen yıl Aralık ayında başladığı ve yedi ay önce Beytüşşebap’a gönderildiği öğrenildi. Bekar olan ve bir kız kardeşi bulunan Uysal, köyde anne ve babasıyla oturduğu kaydedildi.
 
ŞEHİT ATEŞİ İPSALA’YA DÜŞTÜ
EDİRNE
 ŞIRNAK’ın Beytüşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Piyade Er Emrah Karataban olduğu ortaya çıktı. Acı haber Şehit Karataban’ın Edirne’nin İpsala ilçesindeki ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.
 Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe merkezine dün gece 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 10 asker şehit olurken, şehitlerden birinin 1992/1 tertip olan Er Emrah Karataban olduğu belirlendi. Şehidin İpsala ilçesine bağlı Kumdere köyünde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Aile fertleri bu haberle yıkılırken, ev Türk bayrakları ile donatıldı. 

 
TERHİSİNE 90 GÜN KALA ŞEHİT OLDU 
KONYA
 ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden 22 yaşındaki Jandarma Komando Çavuş Ramazan Emre Ala’nın, memleketi Konya’nın Karapınar İlçesi’ne ateş düştü. Ala’nın terhisine yaklaşık 90 gün kaldığı belirtildi. 
 
Komando Çavuş Ramazan Emre Ala’nın şehit düştüğü haberi, ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Kafiye Ala, sinir krizi geçirdi. Şehit Ala’nın otomobil yedek parça satışı yapan babası Seyyar Ala’nın ise Toprak Mahsulleri Ofisi’nde çalışan kızı Aysun Ala’yı işe götürmek için Konya’ya geldiği belirtildi.  5 kardeş olan şehit Ala’nın yaklaşık 20 gün önce izinli olduğu memleketinden askeri birliğine döndüğü ve terhisine de yaklaşık 3 ay kaldığı ifade edildi.


 
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AHMET BOZKURT'UN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ 
GAZİANTEP
 Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan silahlı çatışmada şehit olan Uzman Çavuş 26 yaşındaki Ahmet Bozkurt'un Gaziantep'teki baba ocağına ateş düştü. Şehit Bozkurt'un evinin, 20 Ağustos'ta Hakkari'de şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Can'ın evinin iki sokak ilerisinde olması acıyı bir kat daha artırdı.
Sabah saatlerinde iki subay Şehitkamil İlçesi'ne bağlı Aktoprak Mahallesi'ndeki akrabalarında bulunan şehidin annesi Rabia Bozkurt'un yanına giderek acı haberi verdi. Aldığı kara haberle fenalaşan şehit ailesi subaylarla birlikte şehidin Pirsultan Mahallesi'ndeki baba ocağına geldi. Anne Rabia Kurt ve Şehit Ahmet Kurt'un 1'i kız, 4 kardeşi gözyaşlarına boğuldu. Şehidin bir türlü sakinleşemeyen kardeşlerinin feryadı yürek burktu. Bu sırada şehidin evinde hazır bekleyen sağlık ekipleri anne ve çocuklarına ilk müdahaleyi sokakta yaptı. Fenalık geçiren anne ve çocukları güçlükle eve alındı. Bu arada sağlık memuru olan baba Ali Kurt'un da, bir iş için Konya'da bulunduğu, acı haberi alınca Gaziantep'e dönmek için yola çıktığı öğrenildi. Şehit Bozkurt'un 2 yıl önce göreve Uzman Çavuş olduğu ve yaklaşık 2 ay önce yeni görev yeri olan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi'ne gittiği, ailesi ile en son internet üzerinden görüştüğü ve iyi olduğunu söylediği öğrenildi. Şehit Bozkurt'un ayrıca 20 Ağustos'ta Hakkari'de şehit düşen Mehmet Can'la iki sokak ötede oturması ise Pir Sultan Mahallesi'nde katmerli bir acı yaşanmasına neden oldu.

BURSALI ŞEHİDİN KÖYÜNDE YAS VAR 
BURSA
BURSALI Jandarma Komando Er Süleyman Güleç, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit oldu. Acı haber, şehidin İznik ilçesi Müşküle köyünde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece PKK’lı teröristler, ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına uzun namlulu silah ve roketatarlarlaı saldırıda bulundu. Çıkan çatışmada 10 güvenlik görevlisi şehit oldu. Şehit askerlerden Jandarma Komando Er Süleyman Güleç’in haberi, memleketi Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Müşküle köyünü yasa boğdu. İki çocuklu Canan ve Halil Güleç çiftine acı haberi askerler verdi. Güleç çifti gözyaşlarına boğuldu. 8 aylık asker olan Süleyman Güleç’in şehit düştüğü haberi köyün internet sitesinden de duyuruldu. Siteye, ’Köyde Yas: Süleymanımız şehit oldu’ yazıldı.

AFYON
ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde terör örgütü PKK’nın ilçe merkezine yaptığı saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 10 askerden Üsteğmen Sami Çiftçi’nin Afyonkarahisar’daki evinde yas var. 
 Aslen Elazığlı olan ancak yıllardan bu yana Afyonkarahisar’da oturan Çiftçi ailesine acı haber, saat 07.30’da askeri personel tarafından sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Acı haberi alan şehit babası emekli başkomiser Mehmet Çiftçi ile annesi Hanım Çiftçi ile eşi Ayşe Çiftçi sinir krizleri geçirdi. Fenalaşan aile fertlerine sağlık ekipleri müdahale etti.
Çiftçi ailesinin evine büyük bir Türk Bayrağı asılırken, komşuları da bayrak asarak acıya ortak oldu. 
 Üsteğmen Sami Çiftçi’nin Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduğu, 2007 yılında vatani görevinin bitiminde sözleşmeli teğmen olarak görevine devam ettiği belirtildi. 5 yaşında Zeynep adında kız babası olan şehit Üsteğmen Sami Çiftçi’nin amcası Cemil Çiftçi’nin Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı olduğu belirtildi.
 Afyonkarahisar’ın teröre verdiği 233’üncü asker şehit olan Sami Çiftçi için yarın cenaze töreni düzenlenecek.

ADIYAMANLI ER, TERHİSİNE 59 GÜN KALA ŞEHİT OLDU
ŞIRNAK’ın Beytüşşebab İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen 10 askerden 21 yaşındaki jandarma er Serdar Küpeli’nin Adıyaman’daki ailesi acı haberle yıkıldı. Terhisine 59 gün kala şehit olan Küpeli’nin baygınlık geçiren yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti.
 Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde dün gece çıkan çatışmada, 9 askerle birlikte jandarma er Serdar Küpeli’nin de şehit olduğu haberi sabah erken saatlerde askeri yetkililer tarafından Adıyaman’ın Eskisaray Mahallesi’nde oturan ailesine iletildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen anne Ayşe ile baba Mehmet Küpeli, sinir krizi geçirip gözyaşına boğuldu, yakınları da fenalaştı. Şehit erin acılı yakınlarına hazır bekletilen ambulansta müdahale edildi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan inşaat işçisi baba Mehmet Küpeli, "Terhisine 59 gün kalmıştı" diyerek gözyaşı döktü. Komşuları, acılı aileyi teselli etmeye çalıştı.
 
Evinin balkonuna Türk bayrağı asılan şehit erin, yarın kentte düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği kaydedildi.
 
ŞEHİT ANNESİNİN AĞITLARI YÜREK DAĞLADI: YAVRUMA NASIL KIYDILAR, KOMUTAN?
 ANTALYA
ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde dün gece PKK’lı grubun düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden, aslen Van Ercişli olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in Antalya’daki baba evine ateş düştü. Anne Günay Sönmez’in, başsağlığı dileyen Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz’a sarılarak "Komutan, nasıl benim yavruma kıydılar komutan?" diyerek ağlaması yürek dağladı. Şehit babası İlyas Sörmez ise "Oğlum görevini başarıyla yapmıştır. Onunla gurur duyuyorum. Yalnız PKK’yı sevindirmemek için ağlamayacağım" dedi.
 Sönmez Ailesi, oğullarının şehit düştüğünü haberini, sabah kapılarını çalan Merkez Komutanlığı’ndan gelen askerlerden aldı. Şehit Uzman Çavuş’un Yeşiltepe Mahallesi’nde oturdukları binaya Türk bayrakları asılırken, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi aileyi ziyaret etti. Şehit ailesi acı haberle yıkılırken, şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in kardeşi Yusuf ve annesi Günay Sönmez, Tuğgeneral Korkmaz’a sarılarak ağladı. 
 Demirci ustası baba İlyas Sönmez taziyeleri kabul ettiği sırada Tuğgeneral Sönmez’in "Söyleyecek sözün var mı?" sorusuna, "Söyleyecek söz çok var. Çünkü oradaki şerefsizler gidip dağdaki PKK ile sarılmasını biliyorlar. Bir de gelip Türkiye Cumhuriyeti’nden maaş alıyorlar. Benim verdiğim vergiler onlara haram olsun" dedi.
 
BİZE EV ALMAYI DÜŞÜNÜYORDU
 Oğlunun Açık Öğretim Fakültesi’nde de okuduğunu belirten baba İlyas Sönmez, "Bize ev almayı düşünüyordu, ondan sonra evlenecekti" dedi. Oğlu Erdoğan Sönmez ile en son dün akşam konuştuklarını anlatan İlyas Sönmez, şöyle devam etti: "Akşam telefon açtı, ’Baba bir şey varsa, bir ihtiyacın varsa alıp göndereyim’ dedi. Kardeşlerine kontör gönderdi. ’Görevdeyim baba. Ne yapıyorsun, durumun nasıl?’ diye sordu. Tekirdağ’da görevliydi. Birliği oraya gitti. Görevini başarıyla yapmıştır. Onunla gurur duyuyorum. Yalnız PKK’yı sevindirmemek için ağlamayacağım. Ama bunun intikamını almazsa Başbakan’a hakkımı haram ederim" diye konuştu.
 
ANNENİN SÖZLERİ YÜREK DAĞLADI
Bu sırada içeri giren anne Günay Sönmez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz’a dönüp, "Komutan, nasıl benim yavruma kıydılar komutan? Kurban olayım nasıl kıydılar? Yavrularım komutanları çok severdi. Ah ben onları kuru ekmekle büyüttüm, fakirlikle büyüttüm. Nasıl kıydılar yavrularıma? Babası demir doğrama yapa yapa" dedi. Sarıldığı Tuğgeneral Korkmaz’ın "Allah herkese böyle şehitlik nasip etsin" demesi üzerine anne Günay Sönmez, "Onun sayesinde böyle temiz evde oturuyorum. ’Annem babam rahat etsin’ diyordu. Kardeşini okutuyor, öğretmen yaptı" dedi. 
Oğluyla dün akşam konuştuklarını anlatan Günay Sönmez, "Bana ’Anne bir ay sonra geleceğim’ dedi. Vay kurban olaydım yavruma. İçim yanıyor" diye ağladı. 
 Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in cenazesinin akşam saatlerinde Antalya’ya getirileceği, yarın ise öğle namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.
 
GÜNEYDOĞU SANKİ ÇANAKKALE CEPHESİ’
 Öte yandan Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde PKK’lı grubun yaptığı saldırıda şehit olan 10 askerden Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in sosyal paylaşım sitesi facebook’taki kişisel sayfasında şehitlik üzerine yaptığı paylaşımları dikkati çekti. 
 ’Kaderde ölmek mi var, yoksa dönmek mi’ diye yazan Sönmez, sonrasında ise ’Güneydoğu bölgesi sanki Çanakkale cephesi. Her gün şehit haberleri geliyor. Artık şehit vermediğimiz gün şükür etmeye başladık’ ifadelerine yer verdi.
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10317 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31460 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58179 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70024 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018