Bugün 21 Ocak 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
İbrahim TAŞEL'in başarı serüveni
İbrahim TAŞEL'in başarı serüveni
Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL, SKY Türk Televizyonu’nda, “Doğan CÜCELOĞLU ile İnsan İnsana” programına konuk oldu. TAŞEL programda, CÜCELOĞLU'nun sorularını cevaplarken; eğitim ve öğretimde başarı konusunda düşüncelerini ve deneyimlerini paylaştı...
26 Kasım 2012 10:19

SKY Türk Televizyonu’nda yayınlanan “Doğan CÜCELOĞLU ile İnsan İnsana” programı, Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL’i konuk etti. Eğitim öğretimde başarı konusunun ele alındığı programda TAŞEL izleyenlere önerilerini ve deneyimlerini aktardı.

Çocukluğundan bahseden İbrahim TAŞEL, öğrenciliğinde yaz tatillerini çalışarak geçirdiğinden bahsederek, hayatı erken tanımanın insan yaşamına olumlu katkılarını vurguladı.

Öğrencilere olan yaklaşımını da anlatan TAŞEL, her yaştaki çocuğu geleceğin Türkiye’si olarak görmek gerektiğinin altını çizdi.

Eğitim sektöründeki başarılarını değerlendiren Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Eğitim sektörü çok kârlı bir sektör değil. Ekonomik olarak düşünüldüğünde zahmetiyle karşılaştırıldığında çok kârlı bir sektör değil. Allah’a şükür tabi bundan kazandık, ailemizi geçindirdik, geçindiriyoruz. Yani bundan bir şikâyetimiz olduğunu söylemiyorum. Ama çok kârlı işler var dünyada, gerçekten çok da basit kazançlar var. Ama ben bir işin manevi doyumuna çok önem veriyorum. Yani yaptığım işin manevi olarak da beni tatmin etmesi çok önemli. Ben sabah kalktığımda, gittiğimde o çocukların seslerini duymak ya da işte onların mesafe aldığını görmek son derece mutluluk veriyor bana. Şimdi, özellikle okulda hep çocuklar işte bir üst sınıfa geçtiklerinde gelip boylarını ölçtürüyorlar bana, "hocam bak" falan diye. Bakıyorum onların böyle santim santim büyümeleri bile beni çok mutlu ediyor. Yeni bir şey öğrenmeleri çok mutlu ediyor. Ve dershaneciliğe başladığımda, o yıllarda da mesela zayıf sınıfları daha çok severdim. Zayıf sınıflara bir şey öğretmeyi, onu bulunduğu noktadan daha iyi bir noktaya getirmeyi çok severdim.”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9526 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30414 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57101 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68898 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
16
10
2
34
2
ÜMRANİYESPOR
16
8
3
29
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
16
10
2
34
4
GİRESUNSPOR
16
7
3
27
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
16
7
4
23
6
BOLUSPOR
16
7
7
23
7
İSTANBULSPOR A.Ş
16
6
5
23
8
ADANASPOR
16
6
5
23
9
ERZURUM BŞ. BLD.
16
5
5
21
10
GAZİŞEHİR G.ANTEP
16
4
4
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013