Bugün 23 Şubat 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Yaptığımız iş son derece önemli!
Yaptığımız iş son derece önemli!
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, “Geleceğin toplumu, eğitim sistemlerinin yetiştireceği insan tipine göre şekil alacaktır.” dedi.
09 Aralık 2012 16:19

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, “Geleceğin toplumu, eğitim sistemlerinin yetiştireceği insan tipine göre şekil alacaktır.” dedi.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol , yaptığı açıklamada, eğitim ve öğretimin önemine değindi.

Eğitimin insanların yaşam kalitesini yükselten, ülkenin refah, istikrar ve rekabet gücüne katkıda bulunan ve hayat boyu süren bir faaliyet olduğunu belirten Yeniyol, şunları kaydetti: "Toplumumuzun refah ve mutluluğunu artırmak; öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmak eğitim sistemimizin temel amacıdır.

Dünya bir yenileşme sürecinden geçmekte, bilgi toplumunda gelişmeler çok hızlı ve baş döndürücü bir şekilde devam etmektedir. Günümüz çağında ayakta kalmanın ilk şartı hızlı değişimle baş edebilecek bilgiye sahip olmaktır. Değişimin getireceği yeniliklere ve gelişmelere uyum gösteremeyenlerin başarılı olması ve rekabet edebilmesi mümkün değildir. Değişme ve gelişmenin itici gücü durumundaki bilgiye kim sahip ise güçlünün o olacağı inkâr edilmez bir gerçektir. Bu gücün, toplumların önüne serdiği geniş imkânlar onu çekici kılmakta, ortaya çıkan sonuçları ile de vazgeçilmezliğini daha da pekiştirmektedir.

Dinamik bir eğitim düzeyine sahip olan toplumlarda, eğiticilerin ve öğretmenlerin de devamlı bir değişme-gelişme içinde olmaları beklenir. Bu nedenle, diğer kamu görevlilerinden önce eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin dinamizme yönelmeleri, toplumun kültürel, sosyal ve ekonomik değişme ve gelişimlerine ayak uydurmaları gerekir. Toplumun mimarı olan eğitimciler için kaçınılmaz olan bu gelişimin, ona yol gösteren ve liderlikte bulunan yöneticiler için daha da önem arz ettiğinin bilincindeyim.

Yaptığımız iş son derece önemli bir iştir. Eğitimin önemini belirtmek güneşin doğudan doğduğunu ifade etmek kadar belki malumu ilan etmek ve bilineni tekrar etmek olur. Geleceğin toplumu, eğitim sistemlerinin yetiştireceği insan tipine göre şekil alacaktır. Ülkeler, küreselleşme sürecine göre eğitim sistemlerini uyarlama ve küreselleşen dünyanın evrensel değerlerine uygun bir eğitimi gerçekleştirme çabası içindedirler. Bu çabayı ortaya koymada eğitim yöneticilerine, Öğretmenlere, müteşebbis insanlara ve eğitim örgütleriyle ilintili tüm paydaşlara önemli görevler düşmektedir.

Hedefi insan davranışlarını olumlu yönde değiştirmek olan eğitimin odağında okullar bulunmaktadır. Okulların, değişim sürecinden etkilenmemesi düşünülemez. Aynı zamanda kültürü yayma görevini üstlenen eğitim kurumlarımızın, değişmenin ve yenileşmenin hızına kendini uyduramaması, etkilediği toplumların da yenileşmenin gerisinde kalmasına sebep olacaktır.

Yukarıda çok az bir kısmını ifade etmeye çalıştığım eğitim anlayışıyla görevime büyük bir heyecan ve sorumlulukla başlamış bulunmaktayım. Birlikte yürüyeceğimiz bu yolda ülkemizi Cumhuriyetimizin 100.ncü yılına ve 2023 hedeflerine ulaştırmada ilk günün heyecanı ve gayreti ile çalışmalarımıza yön vereceğimizi bilmenizi isterim. Milli Eğitim Müdürü olarak bütün eğitim yöneticilerinin, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının her zaman yanında olacağımı belirtirim. Görev yapacağımız süre zarfında tüm eğitim çalışanları, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ve Elazığ’lıların yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10299 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31437 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58156 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70006 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018