Bugün 24 Şubat 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Medical Park, Damla'yı devraldı
Medical Park, Damla'yı devraldı
Elazığ başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen hastalarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni yılda yeni binasında hizmet vermeye başladı.
03 Ocak 2013 20:00

Elazığ başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen hastalarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni yılda yeni binasında hizmet vermeye başladı.Damla Hastanesi’ni devralan Medical Park Elazığ Hastanesi, 11 katlı, toplam 33 bin metrekare alandaki yeni binasında, hem Elazığ’dan hem de bölgeden gelen binlerce hastaya şifa dağıtacak.

Yeni binanın gerek büyüklük gerek teknolojik donanım açısından çok büyük avantajlar sağladığını vurgulayan Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü İsmail Akdemir, “Yaklaşık altı yıldır verdiğimiz sağlık hizmetine, artık devraldığımız Damla Hastanesi’nin binasında devam edeceğiz. Son teknolojiyle donatılmış binamızda, yeni tıbbi bölümlerimiz ve uzman hekimlerimizle yine sizleri kucaklayacağız” diye konuştu.
 
Elazığ başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen hastalarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni yılda yeni binasında hizmet vermeye başladı.Damla Hastanesi’ni devralan Medical Park Elazığ Hastanesi, 11 katlı, toplam 33 bin metrekare alandaki yeni binasında, hem Elazığ’dan hem de bölgeden gelen binlerce hastaya şifa dağıtacak. Eski hastane binası ise Park Hastanesi olarak yine Medical Park bünyesinde hizmetlerine devam edecek.
 
Yaklaşık altı yıldır Elazığ’da ve bölgede binlerce hastanın şifa yolculuğunda birlikte olduklarını hatırlatan Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü İsmail Akdemir, şimdi bu yolculuğa Damla Hastanesi’nin binasında devam edeceklerini söyledi. Genel Müdür Akdemir, “Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni taşındığı 11 katlı, toplam 33 binmetrekare alanındaki büyük ve son teknoloji ile donatılmış yeni binasında, yeni tıbbi bölümleri ve uzman hekimleriyle daha fazla sayıda hastaya hizmet verme imkânı bulacak” diye konuştu.
 
“YOĞUN BAKIMIMIZ BÖLGE İÇİN BİR ŞANS”
Modern yapısıyla hastalarının tüm beklentilerine cevap vermeyi hedeflediklerini vurgulayan Genel Müdür İsmail Akdemir, “Yeni binamız, 3 bin 500 noktadan komuta edilen akıllı bina teknolojisine sahiptir. 19 tanesi yeni doğan olmak üzere toplam 58 yoğun bakım yatağı, 2 anjiyo odası ve 14 yataklı anjiyo sonrası dinlenme odası bulunan hastanemiz, yoğun bakım alanında bölgede önemli bir boşluğu dolduracak. Yoğun bakım bölümümüz gerçekten bölge için büyük bir şans” dedi.
Yeni binasında hizmete giren Medicalpark Elazığ Hastanesi'nde son teknoloji ürünü cihazlar ile donatılmış 13 ameliyathane ve 3 doğumhane bulunduğuna dikkat çeken Genel Müdür İsmail Akdemir, “12 adet süit olmak üzere toplam 198 yatak kapasitemiz var. Görüntüleme ünitelerinde 1.5 tesla MR, 128 kesitli BT, sanal anjiyo ünitesi ve 4 boyutlu ultrasonografi gibi en son teknoloji ürünleri olan cihazlar ile en iyi şekilde hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.
 
“KANSER HASTASI ARTIK BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEYECEK”
 
Yeni bölüm ve hekimlerle hizmet yelpazesini genişletmeyi hedeflediklerini vurgulayan Genel Müdür İsmail Akdemir, sözlerine şöyle devam etti:
“Medical Park Elazığ Hastanesi, tam donanımlı Onkoloji Bölümü’yle bölgenin önemli referenas merkezi olarak hizmet verecek. Toplam 1 milyon nüfusa hizmet veren tek özel kanser merkezi olan Medical Park Elazığ Hastanesi Onkoloji Bölümü; Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve Nükleer Tıp birimleriyle, son teknoloji cihazları ve uzman hekim kadrosuyla kanser tedavisinin her aşamasında hastalarının yanında yer alabilecek.Yani artık bölgemizdeki kanser hastaları şifa aramak için yerinden yurdundan kopup, İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerin yollarına düşmeyecek. Şifayı, burada kendi topraklarında arayacak.” 
 
Medical Park Elazığ Hastanesi’nde, tam donanımlı bir hastanede olan hemen hemen tüm bölümlerin mevcut olacağına dikkat çeken Genel Müdür İsmail Akdemir; yeni bölüm ve hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi:
 
“UYKUSUZLARA BİLE ŞİFA DAĞITACAĞIZ”
“Fizik Tedavi Merkezi, Estetik ve Plastik Cerrahi Ünitesi, Tüp Bebek Merkezi, uyku bozukluklarının izlenebileceği Uyku Merkezi, hastalıkların erken teşhisine imkân sağlayan Check-Up birimi gibi teşhis ve tedavi üniteleri ile hastane hizmetlerinin yanı sıra bir yaşam merkezi gibi de hizmet sunabileceğiz.
Acil Serviste; multidsipliner tanı ve tedavi yaklaşımı ile iki hastaya aynı anda müdahale edilebilecek. Ayrıca sadece ülkemizde değil, tüm dünyada sayılı merkezlerde bulunan acil servis içinde yerleşimli tomografi, ultrasonografi ve röntgen ünitelerinden oluşan Acil Servis Radyoloji Ünitesi de yer almaktadır.
Medical Park Elazığ Hastanesi'nde ayrıca Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp-Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek ve Üreme, Üroloji, Anestezi ve Reanimasyon, Uyku Bozuklukları Merkezi, Medikal Onkoloji, Radyoloji, Biyokimya Laboratuvarı, Patoloji Laboratuvarı, Genel Yoğun Bakım, Kalp-Damar Cerrahisi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım, Beslenme ve Diyetolmak üzere 28 branşta 66 poliklinik bulunmaktadır.”
 
“GÜÇLENEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”
Modern tıbbın tüm branşlarıyla dünya çapında bir hastane olduklarını ifade eden Genel Müdür İsmail Akdemir, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sağlıkta insanlığa hizmet felsefesini esas alan Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni binasında da ‘Herkes İçin Sağlık’ sloganıyla daha da güçlenerek yoluna devam etmektedir.”
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10325 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31471 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58190 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70035 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018