Bugün 29 Nisan 2016 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Bölge hastanesinde son durum!
Bölge hastanesinde son durum!
Elazığ Doğukent Bölge Hastanesiyle ilgili AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay ALPAY açıklamalarda bulundu. Şuay ALPAY tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:
15 Ocak 2013 20:20

Elazığ Doğukent Bölge Hastanesiyle ilgili AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay ALPAY açıklamalarda bulundu. Şuay ALPAY tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Elazığ Bölge Hastanesiyle ilgili süreç, Türk Tabipler Birliği ( TTB ) tarafından açılan dava nedeniyle verilen yürütmeyi durdurma kararı üzerine kesintiye uğramıştı. Bu konuda Sağlık Bakanımız ve Bakanlık yetkilileriyle yaptığımız çok sayıda görüşmede bu işle ilgili atılması gereken adımların gerçekleştirilmesi için taleplerde bulunmuş ve çözüm önerilerimizi söylemiştik.

 

Bu konuda Sayın Bakan ile yaptığım son görüşmede; Sayın Bakan, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararındaki gerekçeyi de karşılayacak şekilde yapılacak yasal düzenlemenin problemi çözeceğini ifade etmişti. Bunun üzerine bu süreç tarafımızdan yakın olarak takip edilmiş. Gerekirse hazırlamış olduğumuz yasal düzenlemeyle ilgili metni bu sürece dâhil edeceğimizi ifade etmiştik.

 

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca 22.12.2012 tarihinde kararlaştırılan “ Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alımı Hakkında Kanun Tasarısı “ Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderilmiş, bu Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığında Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmiş, Plan Bütçe Komisyonu da bir alt komisyon kurarak Kanun Tasarısını Plan Bütçe Komisyonuna havale etmiştir.

 

Bugün saat: 16:00’ da başlayan alt komisyon çalışmalarına dokümanları önceden temin ederek, iştirak ettim. Komisyon çalışmasına başlamadan önce Sağlık Bakanı ile Plan Bütçe Komisyon Başkanı’nın yaptığı görüşmeye katıldım. Bu sırada mevcut Kanun Tasarısında sadece sözleşmesi yapılmış olan Bölge Hastanelerinin dahil edilmiş olduğunu, Elazığ Bölge Hastanesiyle ilgili Yüksek Planlama Kurulu ( YPK ) onayı alınmadığı ve sözleşme imzalanmadığı için bu kapsama dahil edilmeyeceğini öğrendim. Bunun üzerine Sayın Bakana ve Komisyon Başkanımıza Elazığ Bölge Hastanesiyle ilgili YPK onayının çıktığını ancak bir imza eksikliğinin bulunduğunu, sözleşmenin yapılmamış olmasının bir eksiklik oluşturmayacağını, bunun Kanun Tasarısının geçici 1.Maddesinin değişiklik önergesi yapılmak suretiyle sağlanabileceğini ifade ettim. Sayın Bakan ve Komisyon Başkanımızın uygun görmesi kabul etmesiyle değişiklik önergesi hazırlandı, Kanun Tasarısının Geçici 1.Maddesine “İhalesi Yapılan İşlerle Birlikte, İhale İşlemleri Devam Etmekte Olanları da Kapsayacak” şekilde, değişiklik ilave edilmek suretiyle bir önerge ile gerekli düzenleme yapıldı.

 

Alt Komisyon çalışmalarının devam ettiği sırada yapılan bu değişiklik önergesiyle, Elazığ Bölge Hastanesinin yapımı yolundaki hukuki engellerde ortadan kaldırılmış oldu.Buna göre Alt Komisyon muhtemelen bugün çalışmalarını tamamlayacak ve Kanun Tasarısını esas komisyon olan Plan Bütçe Komisyona gönderecek, kısa sürede Kanun Tasarısı TBMM Genel Kuruluna gelecek ve büyük bir aksilik olmadığı takdirde kanunlaşacak ve hayalimiz olan proje gerçekleşecektir.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Spor Gündemi...
28 Nisan 2016 23:3631 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Elazığ'da bisiklet yarışı
8856 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
36307 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
48186 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ADANASPOR A.Ş
31
20
6
65
2
KARABÜKSPOR
31
15
6
55
3
ALANYASPOR
31
15
7
54
4
ADANA DEMİRSPOR
31
14
9
50
5
GİRESUNSPOR
31
13
11
46
6
VARTAŞ ELAZIĞSPOR
31
11
8
45
7
SAMSUNSPOR
31
13
11
43
8
BALIKESİRSPOR
31
10
8
43
9
GAZİANTEP BŞ.
31
9
8
41
10
ALTINORDU
31
10
10
41
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013