Bugün 18 Şubat 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Baskilliler, karayolu istiyor
Baskilliler, karayolu istiyor
Elazığ’ın Baskil ilçesinde Ulaşım noktasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için şu anda aktif olarak kullanılan demiryolu köprüsü üzerine karayolu bağlantısı inşa edilerek mağduriyetlerin bertaraf edilmesi istendi.
18 Şubat 2013 17:30

Sabahattin SARMAN-Baskil

Elazığ’ın Baskil ilçesinde Ulaşım noktasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için şu anda aktif olarak kullanılan demiryolu köprüsü üzerine karayolu bağlantısı inşa edilerek mağduriyetlerin bertaraf edilmesi istendi.

Günışığı’na açıklamalarda bulunan Baskilli vatandaşlar, “Yöremiz bir ziraat bölgesidir. 150 çeşit meyve ve sebzenin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Baskil’in Gemici, Kadıköy, Arabuşağı, Aydınlar ve Keban’ın birçok köyleri yetiştirmiş oldukları sebze ve meyveleri taze ve turfanda bir şekilde Malatya’ya ulaştıramamaktadır. Bunun yanında bir hastamız, bir yaralımız veya acil bir durumumuz olduğunda Malatya’ya ulaşım noktasında büyük problemler yaşamaktayız. En son 2002 yılında 12 vatandaşımız bir dizi ihmaller neticesinde hayatını kaybetmişti. O günden bu güne kadar geçen sürede maalesef pek fazla değişen bir şey olmadığı, eski hataların ne yazıktır ki hala sürdürülmeye devam ettirildiğine şahit olmaktayız. Bu tür elim olayların tekrar yaşanmaması hepimizin en büyük temennisidir. Ulaşım noktasında yaşadığımız bu sıkıntıların giderilmesi için şu anda aktif olarak kullanılan demiryolu köprüsü üzerine bir karayolu bağlantısı inşa edilerek mağduriyetlerin bertaraf edilmesi sağlanabilecektir. İlgili ve yetkili büyüklerimizden bu yönde bir çalışma yapmalarını ve bu konu üzerine yoğunlaşarak bir çözüm getirmelerini bekliyoruz.” diye konuştular.

Gemici köyü sakinleri adına açıklamalarda bulunan Celal Tilgen; köprü yapılması için Malatya Valiliği’ne girişimlerde bulunduklarını, geçen günlerde ilgili bakan ve bakanlık yetkilileriyle görüştüklerini, 2030 m uzunluktaki bu köprünün TCDD, Karayolları Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığı’ndaki tüm işlemlerinin tamamlandığını ifade etti.

Bu bilgilere rağmen henüz bir müjdenin alınamadığını sözlerine ekleyen Tilgen, köprünün yapımı ile beraber birçok mağduriyetin giderileceğini ifade etti. Şu an Malatya ile Kömürhan köprüsü bağlantısı kullanıldığında 85 km bir mesafe kat etmek zorunda kaldıklarını, bu köprünün yapılması durumunda mesafenin 20-25 dakika cıvarında olacağı için faydalı bir yatırım olacağını ifade etti.

Köy sakinlerinden Osman Sağlam ise; amaçlarının kimseyi kötülemek olmadığını, el emekleri olan mahsullerini bir an evvel pazarlama gayesinde olduklarını bunun için de yapılacak köprünün çok fazla önem arz ettiğini ifade etti. Bu yönde ilgililerin yardımlarını beklediklerini ifade eden Sağlam gazetemiz aracılı ile katkısı olabilecek tüm Elazığlı hemşerilerini göreve çağırdı.

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
# Ali
Baskile arkadaşımla tatile geldiğimizde, yaptığınız mücadeleleri gördük ve ülkemizin en büyük fırat demiryolu köprüsü üzerinde karayolunun geçirilmesinin mücadelesini verdiğiniz için size teşekkür ediyoruz.
02 Ağustos 2013 00:13
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10176 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31301 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58006 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69853 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018