Bugün 19 Şubat 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
3.Keban Su ve Alabalık Festivali yapıldı
3.Keban Su ve Alabalık Festivali yapıldı
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Keban Su ve Alabalık Festivali, ilçe stadyumunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
30 Haziran 2013 12:09

3.Keban Su ve Alabalık Festivali Keban Kaymakamlığı, Keban İlçe Sivil Toplum Örgütleri ve Sponsor Keban Alabalık A.Ş. organizesiyle Keban İlçe Stadında yapıldı.
 

Festival kapsamında Keban Alabalık A.Ş. Firması Festivale gelen 3 Bin kişiye Ekmek arası Alabalık İkramında bulunuldu. Kızılay Elazığ Kan merkezi, Festival kapsamında kan bağışında bulunan Keban Kaymakamı Ahmet Arık’ın aralarında bulunduğu 48 kişiden kan bağışı aldı.
Festivalde Ak Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay’a, Keban Kaymakamı Ahmet Arık’a, Keban Alabalık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Ayhan Şimşek’e, İstanbul Temtaş Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Sadık Oğuz’a Günün anlam ve önemi nedeniyle Plaket verildi.
 
Festivalde bir konuşma yapan Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay, “Keban’da olmaktan memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Keban Özel bir coğrafya Keban 4 bin yıllık tarihi ile tarihe mal olmuş Elazığ’a Türkiyeye ve dünyaya mal olmuş bir İlçe, Keban Kültürel ve tarihi kimliği ile çok köklü geleneğe sahip bir ilçe bu nedenle keban’da olmaktan hoşnudum, Keban Elazığ Şehrinin önemli merkezlerden biri aynı zamanda da Keban ticari hareket yönünden de önem arz eden bir ilçe, Keban Barış ve Kardeşliğin sükûnetin hüküm sürdüğü özel bir coğrafyadır. Keban Alabalık üretimi ile Türkiye’de İlk sıraları alan bir ilçedir, Zor şartlarla çalışan Balık Üretici arkadaşlarımın sıkıntılarını bugün öğrendim yeni meclis döneminde balık işletmelerinin sorunun gündeme getirerek ve gündeme alarak ciddi projelerle destek olmaya çalışacağız” dedi.
 
Keban Alabalık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek “ Düzenlediğimiz Alabalık Festivali teşriflerinizden ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz. Sayın vekilimizin bahsettiği gibi Su ürünleri sektöründe şuanda Elazığ ve Keban şuanda Türkiye de birinci sıardayız Artık Keban Üretimde Lider duruma gelmiştir. Biz Keban için Elazığ için Türkiye için çalışmaya hep devam edeceğiz. Hayalimiz Alabalık üretimde Türkiye için dünya ile yarışacak durumda olmaktır. Biz Alabalık üreticileri olarak bu şehirde kazandığımızı bu şehre yansıtıyoruz.” dedi.
 
Keban Su Üreticiler Birliği Başkanı Tuncay Kaya “ Su Ürünleri Festivali olarak Tek olan Festivale hoş geldiniz. Yıllık 500 milyon dolar ihracatı olan yıllık 15 bin kişiye Türkiyede istihdam etmektedir. Bu Festivalin Milletimize ve Su Ürünleri Sektörüne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Keban Kaymakamı Ahmet Arık “ Festivalimize katılan herkese teşekkür ederim. Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz Festivalimizi Sivil Toplum Örgütleri Organizesi ile Bugün Festivalimiz yapılmaktadır. Bu gün Festivali yaparak Kebanlılar Balık tutmayı öğrenmişlerdir. Bu yıl artık yolcuyuz tayinim çıkacağından 4 yıl Keban da yaşamaktan onur duydum.Nereye gidersek gidelim Kebanlılar her zaman başımızın tacıdır, Memnum ve hoş bir şekilde Keban’dan hoşnutluğumu dile getirmek istiyorum” dedi.
 
Program Kebanlı Şair Mustafa Ergan “Su” şiir, Kebanlı Şair Ahmet Demir “Keban”şiirinden sonra Türk Halk müziği Sanatçıları Ömer Çapar, Konseri Uğur Batur Cengiz Yurtseven Konseri ile sona erdi.
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10214 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31339 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58049 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69903 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018