Bugün 19 Şubat 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
24 Öğrenci Avrupa’da staj yaptı
24 Öğrenci Avrupa’da staj yaptı
Keban Çok Programlı Lisesi’nde eğitim gören 24 Öğrenci, Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Polonya ve Slovenya ülkelerinde 4 hafta süreyle eğitim görerek ülkelerdeki fabrikalarda staj yaptı.
03 Ekim 2013 14:51

 Keban Çok Programlı Lisesi’nde eğitim gören 24 Öğrenci, Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Polonya ve Slovenya ülkelerinde 4 hafta süreyle eğitim görerek ülkelerdeki fabrikalarda staj yaptı.

Proje koordinatörü Elazığ Teknik ve Endüstri Merkez Lisesi öğretmenlerinden Mustafa Aydın, yaptığı açıklamada, Keban Çok Programlı Lisesi tarafından AB Ülkelerinde Otomasyon Sistemleri ve Fabrikalarda Staj adlı bir proje hazırlandığını bildirdi.

Bu projenin, mesleki eğitim ve öğretim alanında faaliyet gösteren ve ortak ilgili alanı olan kuruluşlar arasındaki işbirliği faaliyeti olduğunu belirten Aydın, “Proje yerel ortakları Elazığ Ticaret Meslek Lisesi ve Gazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’dir. Proje içeriğinde bu üç okuldan toplamda 24 öğrenci ve 4 öğretmen iki grup haline Polonya bulunan Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszic adlı okul ve Slovenya’da bulunan Šolski center Ptuj adlı okulun ev sahipliğinde bilgi, beceri ve uzmanlıklarını arttırma ve yurt dışındaki bahsi geçen Avrupa ülkelerinde fabrikalarda staj yapma imkanı bulmuşlardır. Proje hareketliliği 4 hafta sürmüştür. Katılımcıların bireysel yeterlilikleri ve mesleki etkinliklerini geliştirmek, özgüven oluşturmak, yenilikleri teşvik etmek, bunları yerinde görüp inceleme fırsatı bulmak gibi kazanımlar proje sonuçlarından bazılarıdır.” dedi.

Öğrencilerin görmüş oldukları eğitim sonucunda proje içeriğinin hedeflendiğini ve eğitim uygulamasının muazzam sonuç verdiğini aktaran Aydın, “Eğitim sonucunda İş akısının planlanması ve uygulanması, Sonucun kontrol edilmesi, değerlendirilmesi ve kalite sisteminin uygulanması, Mekanik parçaların işlenmesi, kontrolü ve sisteme montajı, Sistemin donanım ve yazılım bileşenlerinin yerleştirilmesi ve test edilmesi, Elektrik, pnömatik ve hidrolik kontrol sistemlerinin montajı ve kontrolü, Otomasyon sistemlerin programlanması, Makine ve sistemlerin sokulup takılması ve güvenliğinin sağlanması, Otomasyon sistem fonksiyonlarının kontrolü ve ayarlanması, Otomasyon ve otomasyon sistemlerin devreye alınması ve kullanılması gibi davranışlar somut bir şekilde elde edilmiştir. Sonuç olarak; tasarım yapabilecek, urun geliştirebilecek ve her düzeyde tasarım surecini denetleyebilecek, yönlendirebilecek , ileri üretim tekniklerini kullanabilecek ve çesitli alanlara uygulayabilecek, endüstride istihdam edilebilecek nitelikte insan gücü proje içeriğine göre elde edilmeye çalışılmıştır.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10214 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31339 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58049 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69903 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018