Bugün 24 Şubat 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Elazığ'da ilk başörtülü aday adayı
Elazığ'da ilk başörtülü aday adayı
Elazığ’da İlk Başörtülü Kadın Belediye Başkan Aday Adayı Keban’dan çıktı.
04 Kasım 2013 17:40
Kebanlı Fetiye Atlı, 2014 Mart ayında yapılacak yeril seçimlerde AK Parti’den Keban Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Elazığ’ın ilk başörtülü belediye başkan aday adayı olan Fetiye Atlı, AK parti Keban ilçe başkanlığında yaptığı açıklamada, Keban’ı siz layık olduğu, refah içinde yaşanılacak bir ilçe yapmak için belediye başkanlığına talip olduğunu söyledi.

Belediye başkanı olması halinde hayata geçireceği projelerden bahseden Atlı, şöyle konuştu: Hepiniz beni tanıyorsunuz. Geçen dönem ilk defa aday olmuş ve kazanamasak da gayet başarılı bir sonuç almıştık. Bu seçimlerde yine sizlerin ve geçen 5 yılın ardından bana hak verip oy vermek isteyen ve beni ısrarla aday olmam için çağıran hemşerilerimin de oylarını alarak amaca ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.   

Değerli kardeşlerim; Keban’ın tarihinde bir bayan olarak tertemiz bir sayfa açmak, Keban’ı siz saygıdeğer hemşerilerimin layık olduğu, refah içinde yaşanılacak bir ilçe yapmak için huzurunuzdayım ve bu göreve Allah’ın izniyle talibim.

Bir belediyenin; yapması gereken asli görevlerinden olan temizlik, içme suyu, kanalizasyon ve ulaşım hizmetleridir. Kaldı ki Bu hizmetler bile tam yapılmıyorken Ben bu hizmetleri tam anlamıyla yapacağım. Önemli olan bu hizmetlere yenilerini ekleyebilmek ve işsiz olan gençlerimiz için yeni iş kapıları açmaktır. Bahsettiğim iş imkânları içinde belediyemiz bütçesine dokunmadan; Dünya Bankası, Sodes, İşkur Tarafından Ve Mahalli İdareler için ayrılmış olan fonlardan yararlanacağız.

Ayrıca hazırlayacağımız özel projelerle istihdam oluşturup işsiz olan gençlerimizin tamamını işe alacağız.

Şimdi sizlere Allah’ın izni ve sizlerin oylarınızla seçilirsem Keban’ımız için yapacağımız hizmetlerden ve kaynak oluşturacak bu projelerden, ilçemize ve işsizlik sorunumuza getireceği faydalardan kısaca bahsetmek istiyorum.
 
1-      İlçemizdeki hiçbir öğrenci artık belediye otobüsüne para vermeyecek. Belediyemiz den verilecek öğrenci olduğuna dair pasoyu göstermeleri yeterli olacaktır.
 
2- Elazığ’da asgari ücretle çalışan kardeşlerimiz ise şimdiki tek gidiş fiyatına gidiş-dönüş yapabilecekler.
 
3- Her saat başı olmak üzere Keban Alabalıktan hareket edecek olan bir otobüsümüz DSİ ye ve oradan da Keban içinden siteye giderek, tekrar bekleme yapmadan geri dönecektir. Yaz aylarında ise bu hizmet göl kenarındaki piknik alanları içine kadar gidecektir.
 
4- Özellikle yaz aylarında etrafa kötü kokular saçan, sinek ve haşere yuvası haline gelerek sağlığımızı tehdit eden çöp bidonlarının her mahallede belirlenen saatler dâhilinde hemen toplanmasını sağlayarak, daha temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşacağız. Ayrıca kâğıt, cam ve plastik atıklar için ayrı bidonlar koyularak; bu çöplerden para kazanarak çevremizi de temiz tutmuş olacağız.
 
5- Evlerimizden çıkan çöpleri ilçemizden daha uzakta hazırlanacak olan bir alana döktürerek eski çöplükte ıslah çalışmaları yapacağız. Böylece ilçemiz hem sağlıklı temiz bir ortama kavuşacak hem bu çöpleri geri dönüşüme gönderip para kazanacak hem de bu çöplüğü yıllardır yuva olarak kullanan ve büyük sorun haline gelen sokak köpeklerini de büyük oranda azaltmış olacağız.
 
6- Keban’ımızda bir Kültür Merkezi inşa edeceğiz. Bu merkezin içinde öğrencilerimizin ödevlerini hazırlamak için artık vazgeçilmez olan İnternet Hizmeti, sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışabilecekleri Ders Çalışma Odası, sosyal yönlerini geliştirerek bunları sergileyecekleri bir Tiyatro Ve Sosyal Etkinlik Salonu Küçük Çocuklara Oyun Salonu gibi unsurlarla vakitlerini daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olacağız.
 
7- En az 20 günde bir olmak kaydıyla halkımızla sohbet ve istişare amaçlı toplantılar düzenleyerek sizlerin sıkıntılarını, kısa vadede neler yapabileceğimizi konuşacağız. Artık sizlerin oyunu alarak seçilen ve sonrada sizlere sırtını dönen Belediye Başkanlarının Ve Encümenlerin Dönemi Kapanacaktır. Eğer Yapmazsak bizden hesap sorun...
   
     Geçmiş dönemler de başkanlık koltuğuna oturup sizleri unutan bir sonraki seçimde hiç yüzü kızarmadan kebanlılar nasılsa unutmuştur diyerek tekrar tekrar oy isteyen ve yine 5 yıl daha burada Boş-Beleş oturur maaşımı alırım diye düşünen. Adaylara Artık Dur Diyelim. Keban belediyesini Deneme Tahtası Olmaktan Kurtarıp Hizmet Ve İş Üreten Bir Kurum Haline Dönüştürelim.
 
8- Türkiye’nin 1 numaralı Alabalık Merkezi olan İlçemiz alabalık yetiştiricilerimizin son yıllarda anormal derecede artan yem fiyatlarının minimize edilmesi ve yavru, balık ve her türlü destekleme ödemelerinden tekrar getirilmesi için Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile sorunun çözümü için görüşme yapacağız.
 
9- Yine ilçemizin büyük eksiklerinden olan, özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Keban’ımıza gelen misafirleri ve ilçemiz için gelir kaynağı olabilecek bu ziyaretçileri birkaç günlüğüne de olsa ağırlayabileceğimiz Turistik mekân ve konaklama yerlerinin olmayışıdır. Belediye olarak bu eksikliği de gidererek, hem ilçemize gelir sağlamış, hem de iş sahası açmış olacağız.
 
10- İklim özelliklerimizden olan Sıcak Havayı, sahip olduğumuz bir nimet olan Keban Barajıyla birleştirerek ilçemiz için büyük bir gelir ve aynı zamanda iş kapısı olacak Keban Aqua Parkı nı baraj kıyısında inşa ederek artık ilçemizden işsizlik yüzünden göç etmek isteyen kardeşlerimize belediyemiz bünyesinde yeni olanaklar sağlamayı amaçlamaktayız.
 
11- Keban’ımızın bir diğer önemli eksiklerinden olan ve şimdiye kadar nedeni bilinmez şekilde başlanması geciktirilen ve neredeyse başka illerin köylerine bile yapılan Toplu Konutların yapılması için Allah nasip eder, sizler de görev verirseniz projeleri ilk yıl içinde hemen başlatıp bitireceğiz. Şunu iyi bilin kardeşlerim, emekli olarak ilçemizden göç eden her insan sadece kendisini ve ailesini değil Kebanımızın Geleceğini De beraberinde götürmektedir. Onun için geleceğimize sahip çıkmalı, ilçemizi hak ettiği yere getirmek için göçü durdurmalıyız.
 
12- Herhangi bir firma yada müteahhit Keban da ihale yada iş aldığında öncelikle bizim gençlerimizi işe alması konusunda şart koşup, ruhsat vereceğiz. Tabi ki bu müteahhitlere de her konuda yardımcı olacağız.
13- Yeni mezarlık yeri tahsis edeceğiz. Mezarlar belediyeye ait kırıcıyla kazılacak, mezarlık içinde yeni çeşmeler yapılacak ve eskiler onarılacak ve yeşillendirme çalışmaları yapılacaktır.
14- Bu kadar fazla suya sahip olan ilçemizde içtiğimiz suya verdiğimiz su parası çok fazla bunu yarıya indirecek ve yıllardır söylenip değiştirilmeyen aspestli su borularını da derhal değiştirip su ve kanalizasyon sistemini Orman ve Su İşleri Bakanlığımız kanalıyla çözüme kavuşturacağız. Bunları da belediyemizin bütçesinden değil yine Dünya Bankası projelerinden karşılayacağız. Onun için hiç kimse bu kadar parayı nereden alacaklar, nasıl başa çıkacaklar diye düşünmesin. Biz diğerleri gibi sizin paranızı sürekli yenilenen kaldırım taşlarına, içindeki alt yapı kalırken dışı değiştirilen çeşmelere boşa harcamayacağız. Sizlerin bir kuruşu boşa harcanmayacak ve yapılmış olan yolsuzlukların hesabı da sorulacaktır.
15- İlçemizde Sağlık ocağına ait bir tek ambulans bulunmakta. Acil durumlarda yeterli gelmemektedir. Belediyemize ait bir ambulans alıp 24 saat halkımızın hizmetine sunacağız.
16- Fırat kıyılarını ve Göl çevresini ağaçlandırarak yeni dinlenme ve piknik alanları açacağız. Ağaç derken 30 yılda büyüyecek olan ağaçlardan değil 5 sene içinde yaklaşık 20 metre boyuna gelen, etrafına aşırı nem ve su buharı veren, yaprakları hem büyük baş, hem de küçükbaş hayvanlar için çok proteinli bir yem olan, kerestesi dünyada en kaliteli ağaçlar arasında sayılan, kısaca her şeyi para eden bir ağaçla yapacağız.
17- Kadın işbirliği Merkezleri oluşturarak burada bayanların yöresel ekonomik ürünleri, çeşitli el sanatları ve becerileri, kültürel ve sportif faaliyetler yapmasını sağlayacağız.
18- İlçemize her sene çok sayıda zeki çocuğumuz Elazığ’daki Anadolu Liselerine gitmektedir. Bu nedenle aileler parçalanmakta ve ekonomik zorluklar nedeniyle evlerini de Elazığ’a götürmektedirler. Bu eğitim çilesini sonlandırmak için  Keban’a Anadolu Lisesi açacağız…

Unutmayalım ki; yapılacak her proje ve açılacak yeni işletmelerle en büyük sorunumuz olan İŞSİZLİĞİ ortadan kaldırmak bizim elimizde ve çok kolaydır. Ama bizlere kolay gelen bu işler bizden önceki iş bilmez arkadaşlarımız için erişilmez şeyler olmuştur. Onlar sadece sizleri kandırıp, umutlarınızı çalmaktan başka bir şey yapmadılar ve de yapamazlar. 
Benim bayan olmam belki sizleri düşündürebilir. Ama saymış olduğum bu hizmet ve projeleri yapabilmek için erkek olmama gerek yok. Gereken Tek Şey; encümen arkadaşlarım, ekibim ve Siz Keban Halkıyla beraber Çalmadan, Çaldırmadan, Sizlerin Hakkını Hiç Kimselere Peşkeş Çekip Yedirmeden, Adaletli Bir Şekilde; Hısım, Akraba, Partili Ya Da Oy Veren-Vermeyen Diye Ayırmadan Hz. Ömer Adaleti İle davranarak görevimi yerine getirmemdir.
Allah’ın izni keremiyle sizlerin desteğini bekliyorum. Bu seçimin; memleketimize milletimize ve Keban’ımıza hayırlara vesile olmasını Rabbimden diliyorum.

’’halka hizmet hakka hizmettir’’ düsturundan ayrılmadan sizlere hizmet edeceğimize namusumuz ve şerefimiz üzerine söz veriyoruz.
Keban’ın bir evladı olarak siz beni tanıyorsunuz ben sizi ve Keban’ı tanıyorum. Sizlerin ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını en yakından bilen bir kızınız, ablanız ve kardeşinizim. Güzel yurdumuz Türkiye’mizde belediyeciliğin nasıl yapılacağını gösteren başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan ve uzman kadrolarının birikimi ve ak parti'nin 2023 ve 2071 hedeflerine yaraşır bir yerel hizmet anlayışıyla ve babamın yıllarca yapmış olduğu hizmetleri en yakından gören ve bilen bir Kebanlı olarak hizmetinize talibim…
12 yıldır iktidarda olan ve Türkiye’nin her yönüyle adalet ve kalkınmasını sağlayan itibarını yükselten Ak Parti’ nin artık Keban’da da İktidar olma zamanı gelmiştir.
Zaman değişmiş hüküm ve ihtiyaç da değişmiştir. Önümüzdeki yerel seçimler daha iyi kaldırım, daha iyi yol yapan veya daha çok çöp toplayan belediyenin "başarılı" bulunduğu dönemlerin aşıldığı, yerel yönetimlerde yeni trend ve anlayışların egemen olduğu bir zamana isabet etmektedir.
           
Mahalli İdarelerde “Yönetişim” (Birlikte yönetme), “yerel kalkınma” “yerel demokrasi” gibi kavramlar yeni dönemin en can alıcı vurguları olacaktır. Belediye başkanları ne kadar çok yol ve park yaptığı ile değil kentsel kalkınmayı ne oranda gerçekleştirdiği veya yöresindeki işsiz insanlar için ne gibi yeni imkânlar açabildiği ile imtihan edilecektir.
           
Sağlık, Eğitim ve yerel güvenlik gibi bir kısım hizmetlerin yerel yönetimlere devredilmesinin konuşulduğu 21. yüzyıl Türkiye’sinde Belediye Başkanı artık tek adam olamaz.  Belediye Meclis üyeleri ise adlarını yalnızca oy pusulasında okuduğumuz ama daha sonra esamelerini bile duymadığımız kişiler olamaz.
 
Yaşadığımız çağın imkân ve gereçlerini kullanarak ekibimle birlikte Siz Keban Halkımızla beraber Keban’ımızı hak ettiği yere getirmek için 30 Mart 2014 Yerel seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisinden Keban Belediye Başkan Aday adayı olarak desteklerinizi bekliyorum…
 
Geldiğiniz ve beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.
Hakkınızı helal edin. Cenab-I Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun”
 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
# erkan şıkoğlu
kazanmanı caı gönülden temenni ederim allah yardımcın olsun
15 Aralık 2013 19:23
# atik çöteli
gerçekten harika inşallah allah nasip eder ve keban kazanır
29 Kasım 2013 01:17
# kebanlı
neden eleştiri yorumları yayınlanmıyor.Yoksa günışığı gazetesi taraflımı.
18 Kasım 2013 20:13
# kebanlı
AKP Diyarbakır da pkk lılarla elele olsun ondan sonrada biz bunlara oy verelim.Ne sanıyor bunlar milleti
18 Kasım 2013 02:42
# Seçmen
Keban Ak Parti ile ancak fethiye Atlı ile kazanır.diğerleri ile
05 Kasım 2013 17:50
# Ahmet Demir
Keban sevdalisi, bir kardeşimiz fethiye hanım Keban\'a yakışır ve Keban içinde çalışır
04 Kasım 2013 20:31
# ahmet selim dolunay
Zaten Ak Parti Keban\'da sizinle kazanır
04 Kasım 2013 18:08
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10327 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31477 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58196 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70045 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018