Bugün 18 Şubat 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Başarının adresi Hasan Sekin
Başarının adresi Hasan Sekin
Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Baskil Belediye Başkan aday adayı Hasan Sekin, göreve seçilmesi halinde ciddi, azimli ve başarılı bir ekiple Baskil’i her yönüyle kalkındıracaklarını ve ilçedeki işsizlik problemini çözeceklerini söyledi.
11 Kasım 2013 18:41
Baskil ilçesinin iddialı belediye başkan aday adayı Hasan Sekin, projelerini ve seçilmesi durumunda Baskil’e kazandıracağı değerler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Sekin, günışığı’na yaptığı açıklamada, ilçenin problemlerine değindi  ve çözüm önerileri sundu.
 
Sayın Sekin, sizi tanıya bilir miyiz? Hasan Sekin Kimdir?
Hasan Sekin Baskil’in öz evladıdır. Doğup büyüdüğü bu topraklardan kopmadan Baskil için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmeyi hedef edinmiş Baskil’in bir hizmetkârıdır Hasan Sekin.  Hasan Sekin Baskil’in derdiyle dertlenen, Baskil için yüreği yanan bir vatandaştır. Amacı sadece ve sadece doğup büyüyüp ve ekmeğini yediği bu ilçeyi hak ettiği yere getirmeye çalışan bir kişidir.
 
Alanınız Eğitim ama politikaya karar verdiniz. Bunun açıklamasını nasıl yapabilirsiniz?
Ben yıllarca kutsal bildiğim ve bu anlamda severek yürüttüğüm Öğretmenlik mesleğini ve ardından Eğitim alanında yöneticilik görevleri ile Baskil’e çok faydalı işler yaptığıma inanıyorum. Tabi bu faydalı işler sadece benim çalışmam ile olmadı. Okullarda hizmet veren görevlilerden tutunda, derslere girip öğrencilerimize ders veren öğretmenlerimiz, memurlarımız ve biz yöneticilerin gayretli çalışmaları ile oldu. Eğitimcilik anlamında şu tecrübeyi çok iyi şekilde edindim ki bir kişi ile büyük işler başarılamıyor. Yani iyi bir ekip başarısı yok ise maalesef çok ciddi yol alınamıyor.  Eğitimci kimliğimi yansıttığım bu güzel ilçeye daha farklı anlamda hizmet etmek için bu yola koyuldum. Bir bölgeye yapabileceğiniz en iyi hizmeti ancak ve ancak yerel yönetimler ile sağlayabilirsiniz. İşte bende bu hizmetleri daha iyi şartlar altında Derdiyle dertlendiğim Baskil’ime ulaştırmak için siyasete atılmaya karar verdim.
 
Baskil’de önemli gördüğünüz sorunlar nelerdir?
Baskil Elazığ’ın en önemli ilçesidir. Bu önem gerek tadı ile dünya markası olmuş kayısısı, Elazığ’a yakınlığı ile merkezi bir noktada bulunması, komşu ilimiz Malatya’ya sınır olması, yerleşim yeri olarak bereketli topraklar üzerinde kurulması Baskil’i önemli kılan birkaç unsur. Aslında Baskil birçok alanda sadece Elazığ’ın değil bölgenin cazibe merkezi olmaya aday bir ilçedir.
Benim Baskil’de önemli gördüğüm sorunların başında Baskil’in Kayısı alanında yeterli noktaya gelememesidir. Bazen bir ürün bir şehrin kaderini değiştirebilir. İşte kayısı da bu noktada sadece Baskil’in değil, Elazığ’ın kaderini değiştirecek bir üründür. Bu anlamda Kayısımızı daha aktif şekilde pazarlamak için ilk olarak hazırlayacağımız anıtım otobüsleri ile lezzeti dillere destan kayısımızı başta Yurt içinde daha sonra yurt dışında tanıtmak için yollara koyulacağız. Tabi kayısının işlenerek pazarlanması içinde markalaşma yolunda ciddi adımlar atarak kayısıdan elde edilecek alternatif ürünler üzerine uzman ekibimiz ile çalışmalar yürüteceğiz. En önemli hedefimiz Baskil’e bir kayısı entegre tesisi kurarak bu tesiste başta meyve suyu ve kayısıdan elde edilebilecek daha farklı alternatif ürünler ürete bilmek olacaktır.
 
Yine ikinci olarak önemli gördüğümüz konu işsizlik gelmektedir. Ak Parti iktidarı unu, şekeri, suyu, tüm Türkiye’ye ulaştırıyor. Burada bu malzemeleri bir araya toplayarak helvayı yapacak helvacıya ihtiyaç var sadece. Şimdi Ak Parti iktidarı Türkiye’de çok ciddi atılımlar yaptı. Sayın Başbakanımızın ustalığı ile 2002’den 2013’e Türkiye adeta çağ atlayarak dünya devleti oldu. Peki, Türkiye’de böyle önemli gelişmeler yaşanırken Neden Baskil yerinde saydı. İşte bunun cevabı iyi bir belediye başkanının olmayışı ve ateşi yakıp helvayı kıvama getirecek bir cesaretin olmayışı oldu.
İşte bunun için biz Ak Parti İktidarı ile gelişen ve dünya devleti olan Türkiye’nin modern yüzü olmak için bu işe bismillah dedik ve başladık.
 
Yine Baskil için en önemli sorunların başında sanayileşme gelmektedir. Kayısı gibi önemli bir ürünün yetiştiği bir ilçede işsizlik ve sanayileşmenin düşünülmemesi gerekmektedir. Kayısı entegre tesisleri ve bu alanda farklı işleme noktalarının Baskil’de adeta mantar gibi çoğalması gerekirken az öncede belirttiğim gibi gelişmenin lokomotifi belediyenin ilgisizliği ile Baskil bugün bu noktalara gelmiştir.
 
Projeleriniz nelerdir?
Proje bir Belediyenin olmazsa olmaz dinamikleridir. Şimdi seçim döneminde belediye başkan aday adayları ekranlara çıkıp projelerini anlatıyorlar. Ben proje noktasına şu açıdan bakmak istiyorum. Bence en büyük proje bir belediye başkanının dürüstlüğüdür. İkinci olarak ta ciddi, azimli, başarılı bir ekiptir.
 
Ben Yıllarca eğitim alanında hizmet ettiğim Baskil’de hep dürüstlüğüm ile görev yaptım. Görevi kutsal bildim ve daha başarılı neler yaparımın hedefi içerisinde oldum.
 
İşin bu kısmı çözüldü mü zaten gerisi kendiliğinden gelir. Şimdi sorunuz projeleriniz nelerdir? Ben Projelere dürüstlük ve ekip olarak başlamayı uygun gördüm. Ekip kavramını da sadece Belediyede görev yapacak arkadaşlarımız için kullanmadım. Bence projeler başarılı ekiplerin başarılı çalışmaları ile ortaya çıkar. Bir belediyenin başarılı ekibi de o belediye sınırları içerisinde yaşayan insanların tamamı ile orantılıdır.
Projelerimiz Baskil Kayısısını markalaştırarak dünyaya tanıtmak.
Baskil’e ulaşım ağlarını genişleterek 24 saat ulaşım imkanı sağlamak.
Gençlerimizi kahve köşelerinden kurtararak hazırlanan projeler ile sosyal hale getirmek.
Kadın Proje Merkezleri kurarak kadınlarımızı ilçemizin kalkınmasına ortak etmek.
İlçemize küçük sanayi sitesi kurmak.
Belediyeciliği şeffaf bir şekilde yürüterek, internet belediyeciliğini vatandaşlara sunmak.
 
Hedefiniz nelerdir?
Hedefimiz Ak Parti iktidarının rüzgârını Elazığ’a ve Baskil’e yansıtarak modern, gelişmiş ve Türkiye çağdaşlığına ayna olacak bir Baskil’i yeşertmek. Baskil Türkiye’de önemli bir ildir dedik. İnsanı ile de önemlidir. Şimdi bakın Ak Parti iktidarını omuzlayan kişilerin başında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşı, yol arkadaşı ilçemizin ve İlimizin gururu Sayın Necati Çetinkaya bu toprakların insanıdır. Yine Ankara’da önemli stratejik görevlerde bulunan çok sayıda Baskilli bürokrat var. Bu insanların Baskil’e duası bile Baskil’i kabuğundan çıkarmaya yetecektir.
 
Bizler göreve gelir gelmez ilk işimiz Baskilli büyüklerimizi tekrar Baskil’e kazandırmak olacaktır. Kimseyi kırmadan bütüncül bir yapı ile gelişen Türkiye’yi gelişen Baskil’e yansıtarak modern, marka bir Baskil yeşerteceğiz.
 
Baskil bir bütündür. Bizler Baskilli kardeşlerimiz ile ancak bu ilçeyi kalkındırabiliriz. Sadece seçilmiş kişilerin başaracağı bir şey değildir. Ben Baskilli kardeşlerime sesleniyorum. Benim kapım bu ilçede yaşayan herkese açıktır. Benim kapıma gelen her vatandaş benim için önemlidir. Bir belediye başkanı sadece seçkin kişiler ile görüşüyorsa o kişi belediye başkanlığı değil makam sevdalığı yapıyordur. Bizler bu makama sadece vatandaşa hizmetkârlık yapmak için geliyoruz. Ben Baskilli vatandaşlarımın hizmetkârıyım. Onlar Hasan Sekin’i çok iyi biliyor.
 
Baskillilere seslenecek olursanız neler söyleye bilirsiniz?
Ben buradan Tüm Baskilli hemşerilerime sesleniyorum. Ben politikacı değilim. Bir eğitimciyim. Ama şunu iyi belirtmek gerekir ki ben gününün 24 saatini Baskil için yaşayan biriyim. Yani ben Baskil’in hamurunda yoğrulmuş, Baskil’in suyunu ekmeğini yiyen bir kardeşleriyim. Benim Baskilli kardeşlerimden isteğim şudur. Gelişen Türkiye’de gelişen Baskil için tek fırsat Ak Parti iktidarı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ustalığıdır. Bizler sadece bugünü yaşamamalıyız. Gözlerimizi kapatıp bir 2023 Baskil’ini düşünecek olursak, daha modern, daha gelişmiş bir ilçe olmamamız için tek yol Ak Parti yoldur. Buradan diğer partilere gönül vermiş hemşerilerime de sesleniyorum. Gelin daha yaşanabilir bir Baskil için, çocuklarımızın iş bulabileceği, bir barça ekmek için gurbete gitmeyeceği, imkânların ayağına değil, ayağımıza geldiği bir Baskil için el ele yürüyelim. Bu bir davettir. Baskilli bir dostunuzun, kardeşinizin, evladınızın bir davetidir. Ben Hasan Sekin bu fırsatın kaçmamasını istiyorum.
 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10176 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31301 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58006 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69853 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018