Bugün 19 Şubat 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Fethiye Atlı; Adaylık Sürecini Anlattı
Fethiye Atlı; Adaylık Sürecini Anlattı
AK Parti Keban Belediye Başkan aday adayı Fetiye Atlı, aday adaylık sürecini anlattı.
22 Kasım 2013 14:41

AK Parti Keban Belediye Başkan aday adayı Fetiye Atlı, aday adaylık sürecini anlattı.

Sayın Atlı, Kendinizi Tanıtır mısınız…

Öncelikle Halkımı Saygıyla selamlıyorum…

1963 Keban doğumluyum. Keban’da okudum, büyüdüm, çalıştım. Üniversite mezunuyum. Evliyim. Keban halkının tamamını tanırım, herkesi sever ve sayarım, Keban’ın bütün köyleride dahil tamamını tanırım. Hatta Elazığ merkez ve diğer ilçelerde bile akrabalık bağlarım var, birçok dostlarım ve arkadaşlarım var.

Rahmetli babanızın Keban’ın eski Belediye Başkanlarından ve 12 eylül darbesi  döneminde görevden alındığı söyleniyor. Bu konuyu açabilir misiniz?

Rahmetli babam Timur Demir Keban’ın eski Belediye Başkanlarındandır. Kendisi 12 Eylül Mağdurudur. Babam 12 Eylül öncesinde Belediye başkanıydı. 12 Eylül darbesiyle Tüm Türkiye’de olduğu gibi haksız yere görevden alındı ve birçok sıkıntılar yaşadı. Ama 2,5 yıllık görev süresi içinde İlçeye yaptığı hizmetlerini halkımız halen unutmamış ve en iyi hizmetler olduğunu söylemektedir.

 

 Sizin de başörtünüz nedeniyle 28 ŞUBAT mağduru olduğunuz doğru mudur?

Benimde 28 ŞUBAT mağduru olduğumu üzülerek ifade ediyorum. Bende 28 ŞUBAT sürecinde başörtüsü mağduriyeti yaşadım. 2000 yılında Defterdarlık Keban personeliyken başörtümü açmadığımdan dolayı işten atıldım. Birçok zorluklar yaşadım.

 

28 Şubat davasına İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Merve KAVAKÇI’nında aralarında bulunduğu mağdur kişilerle birlikte müdahil olduğunuz doğrumudur?

Evet doğrudur. Çünkü Başörtüsünden dolayı yıllardır birçok kadın Öz vatanında mağdur oldu. Mağduriyet derken tabiki çok ağır mağduriyetler. Resmen haklarımız gasp edildi. İşimizden aşımızdan olduk. Birçoğumuz bir Ekmeğe muhtaç edildik. Huzurumuz bozuldu. Aileler parçalandı. Bütün bunların hesabını sormak ve bütün mağdurların haklarını almak için Ankara ağır ceza mahkemesinde görülen 28 ŞUBAT davasına İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ara duruşmasında aralarında Merve Kavakçı’nında bulunduğu birçok kişi ile beraber Müşteki Müdahil olarak katıldım.

 

Yaklaşık 13 yıl süren uzun bir mağduriyet bu süreçte ne yaptınız?

Çok şükür Allah’ımıza dik durup bugünlere geldik.

Bugüne kadar Aktif siyasetin içerisinde Sayın Başbakanımızla birlikte var olsak da, engellerden dolayı kurumsal anlamda belli yerlerde söz sahibi olamadık. Sayın Başbakanımızın ve AK Parti’nin başörtüsü mağduriyetine son verip demokratik haklarımızı geri veren Demokratikleşme paketi ile tekrar güçlendik ve haklarımızı geri alacağız inşallah.

 

Keban Belediye Başkanlığı Aday adaylığına Neden talipsiniz?

Tabiki öncelikle halkımızın teveccühü ve istekleri doğrultusundan hareketle bu yola çıkmaya karar verdim. Vatanıma, milletime, halkıma, insanlara olan sevgim ve hizmet aşkımdan dolayı bu görevi üstlenmek istiyorum..

Keban insanı, vatanına milletine bağlıdır, hizmet etmeyi sever, yardımseverdir, misafirperverdir, İnsani değerlere saygılıdır. Fakat bugüne kadar yanlış siyasi tercihlerle seçime zorlandığından, hak ettiği yerde değildir. Onları hak ettiği yerlere getirebilmek için aday adayı oldum.

 

Peki Neden AK PARTİ’den Aday Oldunuz?

AK PARTİ Hükümetlerinin Ülkemize yapmış olduğu hizmetler ortada. Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en iyi hükümetleridir diyebiliriz. Keban Halkı ise 11 yıldır AK PARTİ iktidarının kazanımlarından hiç faydalanmamıştır. Tekrar bu yanlış siyasi tercihlere meydan vermemek için, AK PARTİ’yi  KEBAN’da da iktidara taşımak şart olmuştur . Bunu yapmaktan da gurur duyarım…

Sayın Başbakanımızın "ANADOLU'DA KADIN ADAY İSTİYORUM" talimatı ve isteğini yerine getirmek amacıyla, memleketim olan Keban'dan AK PARTİ belediye başkan aday adayı oldum.

 

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Parti Yönetimi aday çıktığı takdirde her il ve ilçeden Kadın aday göstereceklerini beyan etmektedir. Bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Siyasetteki kadının yerine ve konumuna değer veren tek parti AK PARTİ dir.

Sayın Başbakanımızın da önemle vurguladığı konuların başında kadının ülke siyasetinde yer alması gerektiği ve bu yerel seçimlerde bu konuya hassasiyetle durulacağını belirten açıklamaları vardır.

Yine Ak Parti Genel Merkez Kadın kolları Başkanı Gürdal Akşit, Bu dönem başörtülü bayan adaylarımız olacak, Adayların üçte biri kadın olacak. Yine Her ilden bir başörtülü kadın Belediye Başkan adayımız olacak demiştir.

Bence de “Anadolu’ya ve Keban’a artık Kadın elinin değmesinin zamanı gelmiştir. Bayanların mutlaka siyasetin mutfağında olması gerektiği düşüncesindeyim, çünkü mutfaktan en iyi anlayan bayanlardır. Ben ve benim gibi bayan aday adaylarının daha çok olması düşüncesindeyim.

 

Sizce Kadın Adayların bu görevi yapması zor olmaz mı?

Ülkemiz siyasi tarihinde birçok Kadın görev yapmıştır. Önemli olan birlikte ekip ruhuyla hareket etmektir. Herkesi kucaklayıp adaletle hizmet verebilmektir.

"Kur’an-ı Kerim’de Hz. Peygamber'in kadınlardan biat almasının zikredilmesi (Mümtehine, 60/13), İslâm’da kadının iradesinin bağımsızlığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu itibarla kadın olmak, hak ehliyetini ve fiil ehliyetini daraltan bir sebep değildir.

 

Aday adayı olmanızda size cesaret veren örnek aldığınız birileri var mıdır?

Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve muhterem eşleri Sayın Emine Erdoğan’dan büyük bir cesaret alarak bu yola çıktım. Onları hep örnek almaya çalıştım. Ayrıca Belediye Başkanlığı Yapmış olan Rahmetli Babamı örnek almışımdır.

 

Aday olursanız nasıl bir ekip oluşturacaksınız. Ekibinizde başka kadınlar olacak mı?

“Keban’da artık değişim zamanı gelmiştir. Keban’da kadınlardan ve gençlerden oluşan bir AK HAREKETİN oluşması gerek. Ben Fethiye Atlı olarak böyle bir harekete lokomotif olarak görev yapmaya hazırım ve onun içinde ekibimde her kesimden, genlerden, Kadınlardan ve deneyimli tahsilli insanlardan kişiler olacaktır.

 

Aday olur ve kazanırsanız nasıl bir belediye Başkanı olacaksınız?

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uzman kadrolarının birikimi ve yıllarca yapmış olduğu hizmetleri en yakından gören ve bilen bir Kebanlı olarak, hoşgörülü, sevgi ve saygıyla, ayrımcılık yapmadan Hz. Ömer Adaletiyle "Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" inancıyla çalışan bir Belediye Başkanı olacağım…

 

Birçok aday adayının çıkmasını nasıl yorumluyorsunuz?

Çok adayın olması demokrasinin gereğidir. Benim için “Aday adayı” “Aday” veya “Başkan” olmak amaca ulaştıracak olan araçlardır. Benim için asıl amaç “Allah için, Milletime, Ülkeme, AK PARTİ’ye ve Keban Halkına, hizmet etmektir.” Bu amaçla yola çıktım. Ama aday adaylığı bir yerde toplumda ismini öne çıkarma arzusunda olanlar içinde büyük bir fırsat. Bu yönde kullananlarda olabilir.

**Keban’ın sorunlarından biraz bahseder misiniz?

* Keban’ın üç tarafı suyla çevrili olmasına rağmen temiz içme suyu problemi var.

* Kanalizasyon atık tesisi problemi var.

* Çevre ve çöplük problemi var.

* Elazığ’a ve mahallelerimiz arasında Ulaşım problemi var.

* Konut Problemi var.

* Üniversite Öğrenci yurdu problemi var.

* Eğitim Kurumları ve Öğretmen Problemi var.

* Anadolu Lisesi yok.

* Futbol Sahamız yıllardır yapılamadı.

* Spor Salonumuzun bir çok eksikleri var.

* Terminal İhtiyacımız var

* Sanayi sitemiz yetersiz yeni sanayi sitesine ihtiyacımız var

**Keban için Projeleriniz nelerdir. Açıklar mısınız?

KEBAN İÇİN YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR… ÇÜNKÜ KEBANIN ÇOK EKSİĞİ VAR… BU EKSİKLERİN İÇİNDEN TESPİT EDİP PROJELERİNİ HAZIRLAYARAK SOMUT OLARAK YAPACAĞIMIZ PROJE VE İŞLER ŞUNLARDIR…

> Öncelikle İşsizlere istihdam oluşturmak için küçük ölçekli tarımsal ve hayvansal ürünlere yönelik yetiştirme, üretim merkezleri ve imalathaneler yapılması için yer tahsisi ve altyapısını ücretsiz yapıp, Müteşebbislere inşaat noktasında da destek vereceğiz.

> Tabiki bunun için Yıllardır Belediye arsaları üzerinde bulunan hacizi kaldıracağız.

> Keban’a yatırım yapmak, işyeri açmak isteyen tüm iş adamlarına yardımcı olacağız… Yeter ki Keban halkına iş yeri, ekmek kapısı açılsın…

> KADIN İŞ GELİŞTİRME VE KÜLTÜR SANAT MERKEZLERİ oluşturarak burada bayanların ekonomik değeri olan yöresel gıda ve el sanatları ürünlerini, işleyip, paketleyip, pazarlamalarını, sosyal kültürel ve sportif faaliyetler yapmalarını sağlayacağız.

> Geçtiğimiz yıllarda yurdumuzun bütün il ve ilçelerine yapılan TOKİ konutlarının İlçemize de yapılması için TOKİ tarafından ilgili işlemler tamamlanmış fakat bugüne kadar mevcut Belediye yönetimlerinin üzerine düşen (yer tahsisi ve alt yapı gibi) basit işlemleri yapmaması nedeniyle bu büyük nimetten İlçemiz nasiplenememiştir. TOKİ ile görüşülerek Halkımıza yakışır konutlar yapacağız. Konut ihtiyacı karşılanan birçok öğretmen, memur ve işçinin de İlçede ikamet etmesi sağlanacaktır ve böylece göçü durdurmuş olacağız.

> Keban olarak Arapgir- Keban karayolundan ticari alamda yararlanması için yol üstü tesislere ihtiyaç var. Yöre mutfağını öne çıkaran tesislere, alışveriş için yeni mimari tarzda yapılmış işyerlerine kuracağız.

> İlçemizde her sene çok sayıda zeki çocuğumuz Elazığ’daki Anadolu Liselerine gitmektedir. Bu nedenle aileler parçalanmakta ve ekonomik zorluklar nedeniyle evlerini de Elazığ’a götürmektedirler. Bu eğitim çilesini sonlandırmak için Keban’a ANADOLU LİSESİ açtıracağız…

> Türkiye’nin 1 numaralı Alabalık Merkezi olan İlçemiz alabalık yetiştiricilerimizin son yıllarda anormal derecede artan yem fiyatlarının minimize edilmesi ve yavru, balık ve her türlü destekleme ödemelerinin tekrar getirilmesi ve İlçemiz Alabalık üreticilerinin hertürlü sıkıntılarının çözümü için Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile için görüşme yapacağız.

> Keban’ın Alabalığı ile bir Dünya Markası olması için üretim pazarlama ve reklam alanlarındaki tüm çalışmalara destek olacağız

> “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” anlayışıyla Keban’ımızda bir Kültür Merkezi inşa edeceğiz. Bu merkezin içinde öğrencilerimizin ödevlerini hazırlamak için artık vazgeçilmez olan İNTERNET HİZMETİ, sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışabilecekleri DERS ÇALIŞMA ODASI, sosyal yönlerini geliştirip bunları sergileyecekleri bir TİYATRO VE SOSYAL ETKİNLİK SALONU, küçük çocuklara OYUN SALONU ve Halkımıza DÜĞÜN SALONU ve TOPLANTI SALONU gibi bölümleri olacak.

> Baraj kıyısına tüm ilimizin faydalanabileceği tatil ve piknik yapıp eğlenebileceği, çocuklara, Erkek ve Bayanlara ayrı Kapalı Yüzme havuzlarınıda içinde barındıran KEBAN AKUA PARK’ını inşa edeceğiz.

> İlçemizin otogarı yok Otogar inşa edeceğiz.

> Mevcut Sanayi Sitesi yetersiz, Yeni Sanayi Sitesi İnşa edip ilçemize kazandıracağız.

> Birçok ilin kanalizasyon ve atıklarının boşaltıldığı Baraj gölünden alınan ve şu anda içilemez duruma gelen İçme sularına gerçek arıtma sistemi kuracağız.

> Çarşı ve merkezi yerlere kaynak suyu çeşmeleri yapacağız.

> Üç tarafı suyla çevrili olan ilçemizde içtiğimiz suya verdiğimiz su parası da çok fazla bunu yarıya indireceğiz.

> Yıllardır söylenip değiştirilmeyen aspestli su borularını da derhal değiştireceğiz.

> Yaz aylarında İlçemizde bahçe sahipleri için bir çile haline gelen ve yetersiz olan Bahçe Sulama sularını çoğaltıp halkımızdan sulama ücreti almayacağız.

> Yıllardır akan Keban çayının kesilmesiyle açık kanalizasyon ve sivrisinek yuvasına dönüşen Keban Çayına arıtma tesisi yapacağız.

> İlçemizin çevresindeki hemen yanı başındaki dağların yamaçlarına, Fırat kıyılarına İl Orman Müdürlüğünden ağaç ve teknik destek alıp ağaçlandırma çalışmaları yaparak yıllardır İlçemizin kaderi olan aşırı sıcaklığın önüne geçeceğiz. Aynı zamanda baraj santralinin ve yüksek gerilim hatlarının yaydığı zararlı manyetik dalgaların zararlarını da en az seviyeye indirip son zamanlarda artan amansız hastalıkların önüne geçmiş olacağız.

> Ağaç derken 30 yılda büyüyecek olan ağaçlardan değil 5 sene içinde yaklaşık 15-20 metre boyuna gelen, etrafına aşırı nem ve su buharı veren, yaprakları hem büyük baş, hem de küçükbaş hayvanlar için çok proteinli bir yem olan, kerestesi dünyada en kaliteli ağaçlar arasında sayılan, kısaca her şeyi para eden Palownia ağacıyla yapacağız. Ayrıca yeşil alanların artmasıyla, suların çoğalması ve toprağın veriminin artması sağlanacak.

> Yine ilçemizin büyük eksiklerinden olan, özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Keban’ımıza gelen misafirlerimiz ve halkımız için Fırat Kıyıları ve Baraj Gölü Kıyılarında Yeni Park ve Piknik alanları yapacağız. İlçemiz için gelir kaynağı olabilecek bu ziyaretçileri birkaç günlüğüne de olsa ağırlayabileceğimiz Turistik mekân ve konaklama yerleri yaparak, hem ilçemize gelir sağlamış, hem de iş sahası açmış olacağız. İlçemizde İç turizmin canlanması ve Keban’ımızın ekonomisinin canlanmasını sağlayacağız.

> Belediyeye ait bir ambulans alacağız…

> Üstü açık arabalarla sağlıksız koşullarda ulaşımı yapılan Etlerin kasaplara sağlıklı ulaştırılması için kapalı ET Aracı alacağız.

> Sağlıksız ve yetersiz durumda olan Mezbahaneyi yenileyeceğiz.

> Hem sağlığımız açısından hem de çevre kirliliğini önlemek için şu anda sayısız Köpeklerin ve kuşların cirit attığı ve hastalık yayabilecekleri bir yer haline gelen Mevcut çöplük alanını ıslah edip daha uzak bir bölgede konumlandırıp oradanda ilimizin çöp işleme merkezine göndereceğiz.

> Keban Çarşı Merkezlerindeki Umuma açık Tuvaletleri temiz ve bakımlı hale getirip gerekli yerlere yenilerini yapacağız...

> Merkezi çarşı, meydanlara, Mahalle ara Sokaklarına 3 çeşit (kâğıt, cam, plastik) atık çöp madde bidonları konularak hem çöpler paraya dönüştürülecek hem de çevre kirliliği önlenecek.

> Artık çile haline gelen mezar sorununa Yeni Mezarlık alanı açarak son vereceğiz. Mezarlıklarımızdaki çeşmeler çoğaltılacak, yeşillendirilip düzenleyeceğiz. Mezar kazım işleri Belediye tarafından yapılacak.

> EÜAŞ Sitesi ile Fırat Mahallesi, Kallar Mahallesi, Değirmenbaşı Mahallesi, Çırçır Şelalesi ve DSİ güzergâhı arasında saat başı servis kaldırarak özellikle sitede oturan halkımızın çilesine son vereceğiz. Yaz aylarında bu servisler baraj gölündeki piknik alanı ve Plajlara kadar gidecek.

> İlçemizin Yer altı zenginliklerinin günışığına çıkması için maden arama ve işleme şirketlerine her türlü yardım ve desteği vereceğiz.

> Yine yer altı kültür zenginliklerimiz olan Damlataş Mağaralarımız var Bunları da Turizme açacağız..

> İlçemizdeki hiçbir öğrenci artık belediye otobüsüne para vermeyecek.

> Elazığ’da asgari ücretle çalışan kardeşlerimiz ise şimdiki tek gidiş fiyatına gidiş-dönüş yapabilecekler.

> Köylerimizin sorunları ile yakından ilgilenip her türlü imkânımızı onlar için seferber edeceğiz.

> Tv Kanallarının Uydusuz izlenmesi için Karasal yayın uydu merkezi kuracağız.

> Halkımızın fikir ve projelerini dikkate alıp değerlendirecek ve Avrupa Birliği, Ulusal Ajans, SODES(Sosyal Destek) ile devletimiz bünyesindeki Kurumların hibe ve destekleme Projelerini takip edip uygulamaya geçirecek bir Proje Birimi kurup Uzman kişilerden oluşan bir Proje Ekibi oluşturacağız.

> İlçemizin Spor Kulüplerini Belediye bünyesine alıp gerekli maddi desteği vereceğiz.

> Keban Meslek Yüksekokulu bünyesindeki üniversite öğrencilerimize kız ve erkek yurdu yapacağız.

> Halkımıza her zaman kapımız açık olacak. Halkla ilişkiler birimi kuracağız. İlgili birim ve kişilerin ve Başkanın iletişim bilgileri Belediye binası duyuru panosunda ve Belediye Web Sitesinde yazılı bulunacak. Günün 24 saati ulaşabilecekler.

> Belediye çalışanı ve emeklilerinin bugüne kadar verilememiş olan tüm parasal ve sosyal haklarını vereceğiz.

> Önce Belediye Personeli Maaşını alacak sonra Başkan alacak…

> Belediyemizin Her Kuruşunu halkımıza hizmet için kullanacak ve yolsuzluğa geçit vermeyeceğiz.

> Hiçbir zaman rehavete kapılmadan çalışacağız. Hedeflerimize, AK PARTİMİZİN 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için “DURMAK YOK YOLA DEVAM” diyeceğiz…

Hedef Keban 2023 de; Keban’da 25.000 Kişinin yaşadığı İlçemize yakışan sanayileşmiş, eğitimde tercih edilen, turizm kentine dönüşmüş, tarımda seracılığı ile 4 mevsim meyve-sebze üretip pazarlayan, çiçekçilikte ve fidan yetiştiriciliği gibi alternatif rüzgar enerjisi HES ve üretim tesisleri ile enerji üretim merkezi olmuş, en az 100 yıllık altyapı sorununu çözmüş, İlçenin sıkışan merkezinden çıkıp alternatif yeni ana yola uzanan güzergâhta iş merkezleri ve yerleşim yerleri kurmuş Konut sorunlarını çözmüş ve İlçeyi yönetebilecek, planlayabilecek bilgi, beceri ve yeteneğe sahip insanlar yetiştirmiş bir örnek ilçe olmalıyız.

Mahalli İdarelerde “Yönetişim” (Birlikte yönetme), “yerel kalkınma” “yerel demokrasi” gibi bir kısım kavramlar yeni dönemin en can alıcı vurguları olacaktır.

Belediye başkanları ne kadar çok yol ve park yaptığı ile değil kentsel dönüşümü ve kalkınmayı, halkı bütünleştirmeyi, sosyal ve kültürel miraslara değer verip sahip çıkmayı ne oranda gerçekleştirdiği ve yöresindeki işsiz insanlara ne kadar yeni iş imkânları açabildiği ile imtihan edilecektir…

Sağlık, Eğitim ve yerel güvenlik gibi bir kısım hizmetlerin yerel yönetimlere devredilmesinin konuşulduğu 21. yüzyıl Türkiye’sinde Belediye Başkanı artık tek adam olamaz. Belediye Meclis üyeleri ise adlarını yalnızca oy pusulasında okuduğumuz kişiler olamaz.

Artık değişen Türkiye ile birlikte Keban’da da siyaset anlayışı değişmelidir. Birlik olup, elele verip, Milletimize, Ülkemize, AK PARTİYE ve Keban’a gönülden hizmet etmek zamanıdır artık…

Yaşadığımız çağın imkân ve gereçlerini kullanarak ekibimle birlikte Keban’ımızı hak ettiği yere getirmek için 2014 Yerel seçimlerinde, Keban Belediye Başkan adayı adayı olarak Türkiye’nin Huzuru Ve Aydınlık Geleceği İçin Tüm Halkımızdan Ak Partiyi Desteklemelerini İstiyorum…

Keban’ın bir kızı olarak siz beni tanıyorsunuz ben sizi tanıyorum. Sizlerin ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını en yakından bilen bir kardeşiniz, ablanız ve evladınızım.

Keban’ın aydınlık geleceğine inanan başta gençler ve kadınlar olmak üzere tüm Keban Halkıma sesleniyorum….

Gelin bir elde siz verin… Keban’ın geleceğine hep birlikte sahip çıkalım.

Ben Sizin için varım…Hizmetkârınız olmaya adayım…

Bu duygu ve düşüncelerle Tüm hemşerilerime saygı sevgi ve muhabbetlerimi, sunuyorum…Allah Yar ve Yardımcımız olsun

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10214 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31339 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58049 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69903 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018