Bugün 22 Ekim 2017 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Devlet Okulunda "Özel Eğitim" İmkanı
Devlet Okulunda
Elazığ'ın Ağın ilçesindeki 11 derslikli İbrahim Uçkunkaya Çok Programlı Lisesinde ortalama 13 kişilik sınıflarda eğitim gören öğrenciler, sınıf mevcudunun az olması dolayısıyla adeta "özel eğitim" alıyor. Okuldaki bir sınıfta ise sadece 5 öğrenci eğitim görüyor.
24 Ocak 2014 17:47

 Elazığ'ın Ağın ilçesindeki 11 derslikli İbrahim Uçkunkaya Çok Programlı Lisesinde ortalama 13 kişilik sınıflarda eğitim gören öğrenciler, sınıf mevcudunun az olması dolayısıyla adeta "özel eğitim" alıyor. Okuldaki bir sınıfta ise sadece 5 öğrenci eğitim görüyor.

Ağın Kaymakamı Levent Yetgin, yaptığı açıklamada, İbrahim Uçkunkaya Çok Programlı Lisesinin, Ağın'daki tek lise olduğunu söyledi.

Okulda derslik başına düşen öğrenci sayısının, ilçe nüfusunun azlığına paralel olarak az olduğunu belirten Yetgin, öğrenci sayısının az olması dolayısıyla öğretmenlerin öğrencilerle birebir ilgilenebilme imkanı bulduğunu ifade ederek, bu durumun öğrencilere daha iyi eğitim almaları noktasında büyük bir avantaj sağladığını vurguladı.

Lisede 11 derslikte 141 öğrencinin eğitim gördüğünü aktaran Yetgin, şunları kaydetti:

"Sınıf mevcutlarının az olması, öğretmenlerimize gerek ders anlatımında gerek öğrencilerimizle birebir ilgilenmede büyük bir avantaj sağlıyor. Her öğretmenimiz, her öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenebilme fırsatı buluyor. Bu da lisemizin eğitim-öğretim düzeyini, başarı düzeyini olumlu yönde etkiliyor. Bu anlamda biz başarı ivmesinin bu yıl artarak devam etmesini bekliyoruz."

İlçedeki bir ilkokul ve ortaokulda da öğrenci sayısının az olduğunu ifade eden Yetgin, derslik başına ilkokulda 18, ortaokulda 26 öğrenci düştüğünü söyledi. Bu durumun öğrencilerin sınavlardaki başarı düzeyini olumlu yönde etkilediğini dile getiren Yetgin, öğrencilerin dershaneye gitme ihtiyacı duymadıklarını belirterek, velilerin de bu durumdan memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

5 kişilik sınıfta eğitim görüyor

Lise 2. sınıf öğrencisi Melda Avlar ise sınıf mevcudunun 5 kişi olmasından dolayı öğretmenlerinin kendileriyle birebir ilgilenebildiğini ifade ederek, bunun eğitimlerini olumlu yönde etkilediğini dile getirdi.

Avlar, "Sınıf mevcudumuzun 5 kişi olması, bize büyük avantaj sağlıyor. Özel eğitim alıyormuşuz gibi, öğretmenlerimiz bizimle ilgilenebiliyor. Sınıfta gürültü olmuyor, bu da konsantrasyonumuzu artıyor. Her açıdan memnunuz" diye konuştu.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
7863 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
27871 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
54495 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
66226 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
8
5
1
17
2
GİRESUNSPOR
8
4
0
16
3
ALTINORDU
8
4
2
14
4
MKE ANKARAGÜCÜ
8
4
2
14
5
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
8
4
2
14
6
ELAZIĞSPOR
8
4
2
14
7
ADANA DEMİRSPOR
8
4
2
14
8
ADANASPOR
8
4
3
13
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
8
3
2
12
10
İSTANBULSPOR A.Ş
8
3
3
11
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013