Bugün 24 Şubat 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
"Derdim çoktur hangisine yanayım"
[19:46:15] vedat yetik: Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, ilçede yapılacak çok şeyin bulunduğunu belirterek "Derdim çoktur hangisine yanayım" şeklinde serzenişte bulundu. Atlıya destek veren Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz; "Dertlerimize yanmaktan ziyade o dertlerimizi çözecek argümanları geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.
06 Haziran 2014 17:33

Elazığ ili ve ilçelerinin ihtiyaç, sorun ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere her ay bir ilçede düzenlenen ilçe koordinasyon toplantılarının ikincisi Keban’da yapıldı.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, il emniyet müdürü, İl Jandarma Alay komutanı, kurum ve kuruluş il ve bölge müdürleri, ilçe ve belediye meclis üyeleri katıldı.

EÜAŞ Keban HES Çok amaçlı salonda düzenlenen toplantıda konuşan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, “İlçe değerlendirme toplantılarının ikincisini yapmak üzere Keban’da toplandık. belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, il genel meclis başkanımız, il ve bölge müdürlerimiz bir araya gelip hangi ilçede toplanmışsak o ilçenin bir değerlendirmesini yapıp, yeninde problemleri tartışıp ortak akılla alacağımız kararları alıp ondan sonra da takiplerini yapıyoruz. Bunun ikincisini de Keban’da yapıyoruz. Keban için özel bir cümle söyleyerek sözü kaymakam arkadaşımıza bırakacağım. Keban ilk kadın belediye başkanımızın görev yaptığı ilçe ve şuanda da tek. Dolayısıyla pozitif ayrımcılık yapacağımız belediyemiz, ilçemiz. Bunda herhalde hemfikiriz. Kadın yöneticilerimizin sayısı artıyor. Artması da bizlerin daha çok rekabete muhatap olmasını ve verimliğin artmasını getiriyor. Bu anlamda seçilen belediye başkanımıza hayırlı olsun diliyorum. Başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonraki kadın belediye başkanlarımız, kadın yöneticilerinin sayısının artmasında da önemli bir öncü rol oynayacak.” dedi.

Keban kaymakamı Hayrettin Baskın ise konuşmasında “Elazığ ili ve ilçelerini daha iyi tanımak, yakından bilmek, ihtiyaç sorun ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere bugün Keban’da ilçe koordinasyon kurulu toplantısını sayın velimizin sevk ve idaresinde icra edeceğiz. Keban nüfusuna ve büyüklüğüne nazaran ülke ekonomisine oldukça ciddi katkıları olan ve katma değer yaratan bir ilçedir bu anlamda ilk olarak bahsetmemiz gereken Keban barajımız yıllık 6.2 Milyar KWS enerji üretimi gerçekleştirmekte ve bunun parasal meblağı en asgari birim fiyatlarıyla bile yaklaşık olarak 650-700 milyon dolara tekabül etmektedir. Bunun haricinde özellikle son yıllarda ciddi bir gelişme seyri gösteren balıkçılık sektörüyle alabalıkta takribi 10 bin ton üretim, 10 milyon dolar civarında ihracat ve 400 kişilik istihdam sağlanmıştır. Bu rakamlar ilçemizde mevcut kapasitenin yüzde 45 ile gerçekleştirilmektedir ki bu yaklaşık yüzde 55’lik kapasitenin atıl bir durumda olduğunu göstermektedir. Bunun yanısıra ilçemizin doğal güzelliklerini, tarihi yerlerini ve Keban barajını görmek üzere yıllık ortalama 300 bini aşkın insan kitlesi ilçemizi ziyaret etmektedir. Bu manada özellikle sabih olduğu tarihi yapıları itibariyle daha iyi ve yüksek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Özellikle ilçemizde bulunan Meryem ana ermeni kilisesi, denizli kervansarayı başta olmak üzere diğer tarihi ören yerlerinde yapılacak restorasyon gibi çalışmalar ile gerek ziyaretçi profilinde değişim, gerekse ziyaretçi sayısında bir artış olacağını düşünmekteyiz.” Şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI ATLI: DERDİM ÇOKTUR HANGİSİNE YANAYIM”

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, toplantıda yaptığı konuşmada, “Kendisi küçük ama sorunları büyük olan, küçük ama güzel ilçemiz Keban’a hepiniz hoşgeldiniz. Konuşmamı nasıl hazırlayayım derken aklıma bir türkü geldi. Derdim çoktur hangisine yanayım. Ama bugün bu türküyü Keban için sayın valim, belediye başkanı ve bölge müdürlerimizin desteği ile bertaraf edeceğiz inşallah. 30 Mart seçimlerinden sonra göreve başladığım bugüne kadar bölge müdürlerimizin hepsi olmasa da çoğunu hepsini ziyaret ettim. Sağolsunlar bize her konuda desteklerini esirgemediler. Bundan sonraki günlerde sizlerin ve hükümetimizin destekleriyle kısa zamanda Keban’a dışarıya göç veren bir ilçe durumundan ilçesine dönüş yapan Kebanlıları hep birlikte inşallah göreceğiz. Belediyemizde toplam 76 personelimiz var. Belediyemize ait 36 dükkan 24 lojman, 120 ton kapasiteli soğuk hava deposu. 50 kişi kapasiteli aile çay bahçesi, 100 kişilik halka açık mesire yeri ve sanayi sitemizde de 16 dükkanımız mevcut. İlçemiz kanalizasyon şebekesinin eski olması bugünkü şartlarda ihtiyaçlara cevap vermemektedir. İlçemizin sulama suları yetersiz gelmektedir. Sulama suyu için tüketilen elektrik giderimiz tahsil edilen sulama suyu bedelinden kat kat fazla gelmektedir. Gelirler yetersiz olduğundan personelin maaşları eksik ödenmektedir. İlçemizin kanalizasyon şebekesinin yenilenmesine ihtiyaç vardır. Belediyemize acilen hizmet araçları alınması gerekmektedir. İlçemiz sulama suyunun artırılmasına ihtiyaç vardır. Belediyemizin borçları ise işçi alacaları 1 milyon 44 bin TL, memur alacakları 304 Bin TL, firma alacakları 650 Bin TL, SGK’ya olan borç 3 Milyon 900 Bin TL, maliyeye borç 47 bin TL, iller bankası kredisi 400 Bin TL kullanılmıştır. Elektrik borcu 500 Bin Tl’dir. Toplam borcumuz 6 Milyon 846 Bin TL borcumuz vardır. Belediye bütçemiz 2014 yılı itibariyle 7 Milyon 51 Bin TL’dir.” Dedi.

"KARANLIĞA KÜFRETMEMİZİN HİÇ KİMSEYE BİR FAYDASI YOK"

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da yaptığı açıklamada, “bu değerlendirme toplantılarımızdaki en büyük gaye ve arzumuz Elazığımızın bütün ilçeleri ve beldeleriyle birlikte elimizdeki imkanları en verimli olarak değerlendirmek ve kullanmaktır: Her ilçemizin, her beldemizin her mezramızın kendi içinde ayrı bir değeri, ayrı bir kıymeti ve sürdürülebilir kaynakları var: Bunları en doğru şekilde kullanmak, değerlendirmek ve verimli hale getirebilmek için çok iyi bir koordinasyonun yapılması gereklidir: Bu koordinasyonda elbette nihai nokta bulunduğumuz mekanları, o mekanda yaşan insanların kolay yaşayabildikleri mekan haline getirmektir. Hem kolay yaşamak, hem de kaliteli yaşamak nihai hedefimizdir. Böyle bir çalışmayı yapabilmek için elimizdeki donelerin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Eğer biz elimizdeki doneleri rakamsal donelere dökemezsek ölçemeyiz. Ölçemediğimiz bir değeri de yönetemeyiz. Keban belediye başkanımız  derdim çoktur hangisine yanayım diye türküyle başladı.Ancak ben şansen yönetim psikolojisi içinde dertlerimize yanmaktan ziyade  o dertlerimizi çözecek argümanları geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum. Karanlığa küfretmemizin hiçkimseye bir faydası yok. Ancak bir ampülü yaktığımızda karanlığın aydınlandığını göreceksiniz” dedi.

 

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10327 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31477 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58196 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70045 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018