Bugün 23 Mart 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Hazar'ın sorunları masaya yatırıldı
Hazar'ın sorunları masaya yatırıldı
Elazığ Valiliği tarafından Sivrice ilçesinde Hazar Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda Hazar Gölü’nün dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı.
04 Ağustos 2014 21:26

Elazığ Valiliği tarafından Sivrice ilçesinde Hazar Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda Hazar Gölü’nün dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak başkanlığında gerçekleştirilen Çalıştaya, Elazığ belediye Başkanı, Elazığ Emniyet Müdürü, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Sivrice Kaymakamı, Sivrice belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çalıştayda, Hazar Gölünün mevcut yapısı ve özelliklerinin yanısıra, gölün eksiklikleri, sorunları ve neler yapılması gerektiği görüşüldü.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, çalıştaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Cumartesi ve Pazar Günü Harput’u konuştuk. Sonuçta da bir deklarasyon yayınladık. Onun amacı şuydu. Bu zamana kadar yapılan çalışmaları değerlendirmek, Harput’un problemlerini değerlendirip bundan sonra yapılacaklarla ilgili öncelikleri belirlemek. Ondan sonra da bir eylem planıyla süratle yapılacakları yapmak, orta ve uzun vadeyle gerçekleştirmeyi planlamak. Harput’la ilgili çok şey söylendi çok şey yazıldı. Son iki günde yaptığımız şeyler söylenenlerin aslında hayata geçirilmesi için bir dönüm noktası olarak kabul edildi. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz, sivil toplum örgütleri. İnşallah bundan sonra biz de üzerimize düşeni süratle yerine getireceğiz. Elazığ’ın diğer önemli bir değeri de Hazar’dır. Hazar’da da benzer şeyleri burada konuştuk. Aslında baktığımızda neredeyse birbirinin kopyası konuşması var. Çok şey söyleniyor, toplantılar yapılıyor, kararlar alınıyor ama başlanan işler bitirilmiyor. Verilen sözleri veya yapılacak denilen işler yapılmıyor veya zamanında yapılmıyor: burada önemli olan iradenin ortaya koyulması, bu iradenin güçlü şekilde ortaya koyularak fiiliyata dönüşmesi. İlk oturumda aldığımız sonuç bu. Ben buradan da Hazar’ın bugün biteceğini söyledim. Buradan da önceliklerimizi belirleyip temel alacağımız kararları alıp arkasında da icracı kuruluşların kendine düşeni süratle yerine getireceğini, bunun içerisinde kamu kuruluşları var, bunun içerisinde sivil toplum kuruluşları var, bunun içerisinde özel sektör kuruluşları var. Hepimiz üzerimize düşeni yaparak Hazar’ı, Harput’u geniş olarak Elazığ7ı hak ettiği yere inşallah getirmiş olacağız.” Dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı konuşmada; “Başından beri Elazığ’ı sadece Elazı merkezinden ibaret görmeyeceğimi söylemiştim: bu açıdan Elazığ bütün ilçeleriyle bir bütündür. Ve yine Elazığ’ın çok önemli marka değerleri var. Bunlardan bir tanesi Harput’tur. İki gün Harputta çok güzel çalıştay oldu. Herkes fikrini söyledi. Ama bu konuşulan şeylerin eyleme dönüşmesi gerekiyordu. Bunu da eyleme dönüştürecek komisyon oluştu. Harputla ilgili çalışmalar artık belli bir periyot içerisinde devam edecek: Bugün Sivricedeyiz. Hazar Gölü de bizim çok önemli marka değerlerimizden biridir: Hazar gölüyle ilgili problemlerin ve çözüm yollarının konuşulduğu bir çalıştay oldu. Hem Harput’ta hem burada ve diğer katıldığım birçok toplantıda gördüğüm şey şudur: Esasen çözümleri biliyoruz. Ne yapılması gerektiğini biliyoruz. Ama bu çözümü fiili eyleme koyacak irade ortaya konulması gerekiyordu. Bu iradede oluştu. Hem vali beyde hem belediyede bu iradeyi ortaya koyduğumuzda Elazığ7ın geleceğinin çok daha iyi noktalara doğru gideceğine inanıyorum” dedi.

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10830 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32116 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58904 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70750 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018