Bugün 20 Ocak 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Söz Milletin..
Söz Milletin..
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın 4 aylık performansını nasıl buluyorsunuz?
14 Ağustos 2014 11:25
TUFAN GÜNEŞ
Belediye başkanının 4 aylık performansını şuanda hissetmiş değiliz. Belediye başkanımız Elazığ halkıyla henüz bütünleşmiş değil. Zannediyorum en büyük şuanda yaptığı iş ziyaretleri kabul etmek. Malumunuz son zamanlarda cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgilendi. Elazığ’la çok fazla ilgilenemedi. Elazığ’ın şuanda yapılması gereken projelerle ilgili kimsenin bilgisi yok. Şuanda şehrimizin genel durumu ortada. Bu şehirde bir tane ticari faaliyet yok. Sayın belediye başkanının bu memleketin ticari hareketliliğine bir çare bulması lazım. Dünkü günışığı gazetesinde gündemde ne yazılıydı. Elazığ’daki ekonomik durum tamamen sıfırlanmış. Bununla kim ilgilenecek. Başbakanımız ilgilenmiyor. Gelsinler şu memleketin, esnafın haline bir baksınlar.  Biz şuanda su parası için okumaya 2 lira para veriyoruz. bir ton suya 8 lira bedel ödüyoruz. Elazığ günden güne kötüye gidiyor: Bunu kontrol edecek bu memleketin bürokratlarıdır, belediye başkanıdır. Her gün suyla ilgili sıkıntılar var. Bunun dışında Elazığ trafiği  bir keşmekeş içerisinde. Ne bir çözüm gördü, ne de bir öneri ortaya konuldu. Onun için Elazığ zannediyorum biraz daha beklemesi gerekecek. İnşallah geçmişi aramayız. Malumunuz Elazığspor’a sahip çıkan olmadı. Elazığsporumuz bir marka değerdir. Ortada kayboldu gitti. Caddelerimizin durumu ortada, bakım yok, onarım yok. Yollarda bulvar çalışması yok. Trafik konusunda saat 17:00’den sonra dışarı çıkıp caddeye bir baksınlar. İnşallah belediye başkanımız dışarı çıkar, insanların arasına girer. İnsanların taleplerini birebir görür. Siyasetten artık çıkması lazım. Bu insanların belediden büyük beklentileri var. Elazığ’da insanlar mutsuz. Ticaret tamamen bitmiş. Bu memleketi ticaretten başka bir şey kurtarmaz. Köylümüz ürünlerini satamıyor: Bu şehrin kalkınması için herkesin el birliği yapması lazım. Bunu yapmazsak Elazığ’ı kaybetmiş oluruz. Yanıbaşımızda Diyarbakır var. Türkiye’nin siyasetine yön veriyor. İnsanların büyük bir çalışması, gayreti var. Bingöl’de Sayın Bakan Cevdet Yılmaz her gün Bingöl’de. Bingöl’ün bütün problemlerine çözüm olmaya çalışıyor. Malatya’yı zaten anlatmaya gerek yok. Malatya aldı başını gidiyor. Biz şişmiş kalmışız. İnşallah Elazığ’da hem milletvekilleriyle, hem belediye başkanlarıyla inşallah Elazığ’ı hatırlarlar. Ankara’dan buraya gelirler. Elazığ’ın yöneticileri olduklarını hatırlarlar.
 
MURAT AYAN
Başkanımızdan çok büyük beklentilerimiz var. Şuanda gözle görülür bir çalışma görüyoruz. Temizlik konusunda biraz daha titiz çalışma yapıyorlar: Çok büyük beklentilerimiz var. İnşallah iyi daha iyi olur. Eskiyi aratmaz. Ben Bahçelievler’de oturuyorum. Orada çarpık bir gelişme var. Planlı bir mahalle olmasına rağmen bakıyorsun caddenin ortasına bina yapılmış. Özellikle burada ruhsatlandırmasında biraz daha dikkatli olunması gerekiyor. Şehir içinde çok eski yapılar var: Onların yıkılması lazım: Hem tehlike arz ediyor. Hem de görüntü olarak kötü. Bunlar yıkılsa yerine otopark yapılsa daha iyi olur. Trafik de rahatlar. Özellikle Oto galericilerin de biran önce şehir dışına çıkarılması lazım. Beklentilerimiz bunlar. Bunlar olsa şehir hava almış olur.  
 
MEHMET YIĞMATEPE
Belediye başkanımızdan beklenen bir performans göremedik. Yapılan bir çalışma yok: Belediye başkanımız büyük beklentilerle geldi. Millet karşılığını bulamadı. İnşallah kendisi sesimizi duyar. Mesela fırıncıların sorunları çok büyük. Bu rekabet ne zaman sona erer. Bir beklenti içerisindeyiz: Ben Kırklar mahallesinde oturuyorum. İlk başta görüntüde doğalgaz çalışması yapılıyor göründü, şuan o çalışmalar da durdu. Şuan oralar yollar berbat durumda. Yani beklenen bir karşılık bulamadık. İnşallah beklentimizin karşılığını alırız.
 
MAHMUT TOKTAŞ
Şuan için biz memnunuz. Bundan daha öncekinden şikayetçiyiz. Şuan iyi. Bizim şikâyetçi olmamız, sürekli suların kesilmesiydi. Temizliğin olmamasıydı. Her tarafın çamur pislik olmasıydı. Bunlar öncenin getirdiği şeylerdi. Şuanda bir yıl için beklediğimiz bir şey yok. Daha iyi olacağına inanıyoruz. 3-5 ay içinde çok şey beklemek mümkün değil. Ama başlangıç itibariyle gayet iyi.
 
ABDULLAH SANCAK
Şuan iyi çalışıyor. İnşallah daha iyi olur. bazı çalışmaları var. Park yapacak İzzetpaşa’nın karşısına. İyiye gidiyor. Daha iyi olacağına inanıyorum. Memnunuz.
 
SELAHATTİN SAYLAN
Şuan esnaflar olarak biz pek memnun değiliz. Kaldırım işgali doğru da hiçbir şeyi bırakamıyoruz. Az da olsa ürünlerimizi sergiliyorduk daha önce. Bunun artı yönleri var, eksi yönleri var. Biraz daha bu konuda inisiyatifli olsa daha iyi olur düşünüyorum. Abdullahpaşa mahallesinde otuyorum ben. Orada çok büyük çukurlar var yolarda. En azından çukur olan yerler doldurulabilir. Beklentilerimiz bu yönde.
 
MEHMET ZEKİ YAŞLI
Biz bunu bekliyorduk: Yeni gelen belediye başkanının çok hizmet yapmasını bekliyorduk. Kırklar mahallesinde otuyorum maalesef sinekten geçilmiyor. Eskiden her hafta ilaçlama yapılıyordu. Rahat rahat yatıyorduk. Şuan pencereyi açıyoruz sinek, pencereyi kapatıyoruz sıcaktan durulmuyor. Bir de biz esnafız. En azından hafta bir yolların sulanması lazım.  Biz istiyoruz ki hizmet yapılması. Biz onun için destek verdik.
 
LOKMAN TÜRK
Belediye başkanımızın performansını iyi biliyoruz. Yani gereken yapılıyor bence. Biz memnunuz.
 
METİN PEKDEMİR
Şimdilik görüntüde bir şey yok. Ama ilerisi için iyi olur. Esnaflara kural verdiler kaldırımlar temizlensin diye, bu sefer kaldırımlara araba koyulmaya başlandı. Mesela yerden kaldırdılar, tavana koymaya başladılar. Bu daha tehlikeli oldu. Bir kurala net uyulması lazım. Kaldırımlar bu serefer park oldu. Buna da bir çözüm bulunması lazım. Belki trafikçinin işidir ama biz diyoruz ki genel bir olarak bir temizlik olsun. Adam getiriyor arabasını bırakıyor akşama kadar. Bunlara bir çekidüzen verilmesi lazım. Mesela Karaçalı sunun kısık akması. Gidiyoruz su bulamıyoruz. Bunlara seri bir şekilde çözüm bulunması gerekir.
 
MUSTAFA YANAR
Belediye başkanının performansını şimdilik iyi bulmuyoruz. Çünkü dükkanların malzemelerini kaldırdı, bu sefer arabalar kaldırımlara park ediliyor. Her esnafın dükkanının önünde iki tane araba var. Arabaları getirip park ediyorlar, kimse arabasını kaldırmıyor. Adama arabanı kaldır dediğin zaman adam sana hakaret ediyor. Bunların düzeltmesi lazım. Ya kaldırımları genişletecek ya da bunlara bir çare üretecek. Çare üretmezse bu iş hiçbir işe yaramadı.
 
ERDOĞAN TUNAGÜR
İlk devreler bir şeyler yapmaya çalıştı. Sonra da koyuverdi gitti. Parklar kurumaya başlamış. Hiçbir bakım yok. Karaçalı suyu patlamış, borusunu kırmışlar. Beyaz Masaya kırk defa telefon açtım, kimse ilgilenmedi. Abdullahpaşa yolunda da bütün ağaçlar, güller kurumaya başlamış. sulama yok, bakım yok. Suriyelilerden aciz olmuşuz, neredeyse cebimizden paramızı çalacaklar. Biz kendi kendimizi besledik, Suriyeliler mi kaldı. Allah yardımcısı olsun, ne diyelim. 
 
HİKMET MASTAR
Belediye başkanının performansını iyi bulmuyorum. Bütün esnafların önünde iyi kötü bir malzeme satışı vardı. Şimdi bu satışlar durduruldu. Esnaf kan ağlıyor. Kaldırımlar tamam açılıyor. Kahvehanelerin önündeki masaları kaldırıyorlar. Bu çok güzel. Ama bu esnaflara bir çare bulunması lazım. Şuanda Elazığ’ın gidişatını beğenmiyorum. İzzetpaşa’nın oradaki parkı kaldırıp orada çay ocağı yapacağım diyor. Bu çok güzel ama bir yandan da esnafın önündeki seti kaldırıyorsun. Mesela İzzetpaşa’nın orada bir sürü çay ocağı var. Sen oraya çay ocağı kurduğun zaman o esnaf orada vergi veriyor, kira veriyor, işçi çalıştırıyor: Bunlara bir çare bulunması lazım. Harput’ta ise Ramazan ayı boyunca düzenleme yaptı. Tama güzel ama şehir merkezindeki bütün halk orada. Harput zaten harabe bir yer. Orayı geliştirsen ne geliştirmesen ne. Sen bir kere şehir merkezine bakacaksın. Bugün Harput turizm olarak güzel ama şehir merkezi de güzel. Aksaray mahallesinde her bir yerde su patlağı var. Hiç ilgilenen yok. Çamurdan geçilmiyor. Su parasının da gündeme getirilmesi lazım. Bugün Elazığ’da en çok su parasını biz ödüyoruz. Türkiye’de en pahalı suyu biz kullanıyoruz. Elazığ’da fakir aile çoktur. Bunu da gündeme getirip çözüm bulsunlar.
 
ALİ TÜRK
Belediye başkanı ilk geldiği günlerde verdiği sözlerden bir kısmını yapmaya başladı. Ben çarşı esnafıyım. Çarşımızın yolları çok bozuk. Beyaz masaya defalarca telefon açmamıza rağmen ilgilenen olmadı. Diğer hizmetlerine gelince, ilk verdiği sözlerden metrobüs, Harput’a fenükü, otopark için çözümler.. Bunlardan bir başlangıç olmadı. Şimdilik bekliyoruz. İnşallah ileride daha iyi hizmetler alacağız.
 
AHMET ALBAYRAK
Elazığ Belediye başkanının performansı sıfır. Hiçbir şey yok. Bir şey yaptığını görmemişim ben. Çöpleri temizleyeceğiz dedi, her taraf çöp. Kontrol et bas cezayı. Eskiden daha temizdi. Tablacılar yine her tarafta, köşelerde. Bir kere geldiler cart curt ettiler, ondan sonra sıfır. Lafla olmaz, icraatla olacak. Elini arkasına bağlasın gezsin. Mendil asamaz kapının önüne. Bakkallar birer metre ufak ufak çıkıyor. Geçen baktım adam buzdolabı koymuş, şişeleri yığmış geçilmiyor. Lafla iş olmaz. adaletli icraatçı olacak.
 
DURSUN GÜZEL
Ne yapmış ki ne performansı olsun. Kim yüzünü görmüş. Bir şahıs yüzünü görmüşse söylesin. Ne yapmış. Hiçbir icraatı yok. İcraatı olan adam çıkar bir kere kontrol eder, caddelere sokaklara bakar. Hiçbir şey yok. Aynı tas aynı tarak.
 
KAZIM ŞAHİN
Hiçbir menfaatini görmedik. Ben yüzünü bile görmemişim. Hiçbir şeyini göremedik. Eskiden belediye başkanları gezerlerdi, görürlerdi, her tarafa bakarlardı. Ama biz bunun oturmuş bunu şöyle yapacağım, bunu böyle edeceğim diyor.
 
HÜSEYİN KARABULUT
Şuan itibariyle memnunuz. Caddeler olsun, sokaklar olsun, parklar olsun… Bayağı bir düzelme var.
 
İSMET BAKIL
4 aylık performansı dört dörtlük. Ne söz vermişse mutlaka onu yerine getirir.
 
KAZIM ATEŞ
Ben hiç iyi görmüyorum. Duyduğum kadarıyla sayın başkan ayda 15 bin TL’ye araba kiralamış bunun seneliğini siz hesap edin. Niye başkan bir araba alamaz mı yani.
 
ENES ÖZDEMİR
Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz ilk geldiği zaman esnaflar olarak çalışma yaptı. kaldırım işgallerini engelledi ama şuan bu ciddiyeti görmüyorum. Şuan Adnan Orakçıoğlu caddesi olarak eskiden temizlik personeli vardı. Şuan bu personel de yok. Ben bu yönden olumlu bir yaklaşım duymuyorum. Belki ilk geldiği zaman verdiği sözler çoktu. Bu sözleri tutacak mı tutmayacak mı bunu zaman gösterecek. Ama şuandaki aşamayla ilk geldiği zamanki aşamayı karşılaştırdığımız zaman ben işin açıkçası pek olumlu görmüyorum.
 
CELAL ÇINAR
Elazığ Belediye başkanının performansı eski belediyeden biraz daha farklı. Temizlik olsun, çevre düzenlemesi olsun. Kaldırım işgallerini önleme olsun. Gayet memnunuz bu durumdan.
 
ABDULLAH KAYA
Elazığ Belediye başkanının performansını iyi bulmuyoruz. Çöp, çukur, kaldırımlar iyi değil. Her türlü şikayetçiyiz. O gün telefon ettik beyaz masaya geliyoruz diyorlar, kimse gelmiyor. Buralarda çukur dolu. Buradan bir araba geçemiyor. Sarayatik mahallesi ve Rüstempaşa mahallesinin yolları böyle.
 
FETHİ İZGİ
Ben Elazığ’da yaşayan bir kişi olarak eski belediye başkanını arıyoruz. Temizlik konusunda büyük sıkıntılar var. Yollar bozuk. Ben Ulukent’ten geliyorum her taraf çukur içerisinde. Yağmurun yıktığı yollar yapılmamış: Çok eksiklik var. Özellikle temizlik konusunda çok eksiklik var.
 
HASAN ORUÇ
Elazığ Belediye başkanının performansını iyi buluyorum. Öncelikle kaldırımların temizlenmesiyle başladı. Güzeldi ama devamı gelmedi. Şuanda insanlar kaldırımları tekrar  işgal ediyorlar. Bunun tekrar kontrolden geçirseler, yaptıkları işin arkasında dursalar bence daha iyi olur. Yaptıkları planları gerçekleştirmesini istiyoruz. Tabi bunlar zamanla olur, İnşallah olur.
 
HASAN AYDINLIOĞLU
Elazığ Belediye başkanının performansını çok iyi buldum. Ayrıca tebrik ediyorum başkan seçildiği için. Fakat ilk darbeyi esnaflara vurdu. kaldırımları kaldırıyor, esnafları içeri alıyor. Bu bir şey teşkil etmez. Bu icraat değildir. İcraatı başka şeylerde yapsa daha iyi olur. Esnaflar hep tedirgin. Başkan inşallah halkına iyi bir hizmet verir.
 
NUSRET ALGÜN
Elazığ Belediye başkanının performansı takip ettiğim kadarıyla dört dörtlük. Yani hizmeti, her şeyi yapıyor. Belediye başkanımız koşturuyor. Biz nice başkan gördük, bu adam gibi başkan göremedik. 
 
 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9485 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30367 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57050 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68842 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
16
10
2
34
2
ÜMRANİYESPOR
16
8
3
29
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
16
10
2
34
4
GİRESUNSPOR
16
7
3
27
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
16
7
4
23
6
BOLUSPOR
16
7
7
23
7
İSTANBULSPOR A.Ş
16
6
5
23
8
ADANASPOR
16
6
5
23
9
ERZURUM BŞ. BLD.
16
5
5
21
10
GAZİŞEHİR G.ANTEP
16
4
4
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013