Bugün 21 Şubat 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Bulvarın kaldırılmasını istemiyoruz”
“Bulvarın kaldırılmasını istemiyoruz”
Elazığlı vatandaşlar, Bosna Hersek Bulvarının kaldırılıp yolun genişletilmesi kararına tepki gösterdi.
21 Ağustos 2014 23:13
Elazığlı vatandaşlar, Bosna  Hersek Bulvarının kaldırılıp yolun genişletilmesi kararına tepki gösterdi. 
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bir süre önce düzenlediği basın toplantısında, İstasyon Caddesindeki Bosna Hersek Bulvarını tamamen kaldırıp, buradaki yolu genişleteceklerini, bu sayede şehir merkezindeki trafiği rahatlatacaklarını açıklamıştı.
Başkan Yanılmaz’ın bu kararını cadde esnafına ve vatandaşlara sorduk. 
 
Esnaflar ve vatandaşlar, belediye başkanı Yanılmaz’ın bu kararını uygun bulmadıklarını belirterek, şehir merkezindeki tek yeşil alanın Bosna Hersek Bulvarı olduğunu, buranın da kalkmasıyla birlikte özellikle yaşlı ve çocukların dinlenme alanının yok edileceğini ifade ettiler. 
 
Trafiğin rahatlatılması için farklı çözümlerin bulunmasını isteyen vatandaşlar, bulvardaki yeşil alanın yok edilmesinin akıl mantık işi olmadığını vurguladılar. 
 
Vatandaşların konuyla ilgili görüşleri ise şöyle:
ERDEM ÖZATLI
Zaten burada dört kez işlem yapıldı. Şuanki mevcut parkımızdan da yolumuzdan da çok memnunuz. Tekrar belediyeye masraf çıkarmanın bir anlamı yok. Şuanki mevcut olan parktan memnunuz. Ben 34 yıldır burada esnaflık yapıyorum. Buradaki durumdan çok memnunuz. Burada şuan halkın gelip oturabildiği bir mekan var. Bu yeşilliklerde buradan kalkınca, yol kalkınca İstasyon caddesi gerçekten öksüz kalır. 

HAMZA BİÇER
Bu mahalle tamamen şikayetçi bu konuda. Bir oturacak yer varsa o da burası. Vatandaşlar akşamları gelip burada serinde oturuyorlar. Bunu da kaldırırlarsa yazık ederler. Biz kaldırılmasını istemiyoruz. Eğer burayı kaldırırlarsa yazık olur. 

MEHMET SAMİ ATILGAN
Bizim görüşümüz kaldırılmasın. Buradaki ağaçları kaldıracaklar. Bu da hiçbir işe yaramaz. Mevcut hali daha güzel. 

ZEKİ HÜKÜM
Buranın bozulmasını istemiyoruz. Burayı bozmasınlar. Bu ağaçları sökmesinler. Bu şekilde iyidir. 

VEYSEL DOĞAN
Ben İstasyon caddesinde 1987 yılından beri esnaflık yapıyorum. Buraları hep yeşillik olarak gördük biz. Zaten Elazığ’ın pek nadir yerlerinde böyle yeşillikler var. İllaki bir yeşillik görmek için dağın başında mı yaşayalım. Bir otopark sıkıntısı varmış, araba park sıkıntısı varmış… Belediyemiz böyle görevini yerli yerince yapmış olsa, apartmanların diplerine kanunlu şekilde yapmış olsalar, bizim buradaki yeşilliklerimiz de kalkmasın. Rahmetli Hamza Yanılmaz beyefendi buraya emek verdi, bunlar onun eseri. Biri yapsın, biri yıksın. Birileri rant mı sağlasın. Kesinlikle biz bu refüjün kaldırılmasını istemiyoruz. Yaşlılarımız var. İnsanlarımız gelip oturuyorlar. Akşamları burası cıvıl cıvıl. Çocuklarımız apartmanlara tıkanıp kalmışlar. Akşamları  gidip orada oturuyorlar: Burayı yıkmak isteyen yetkililerimiz bir akşam gelsinler buradaki canlılığı bir görsünler. Başka nerede gidip oturacağız. Buradaki bu kadar yeşilliği hiçe çıkaracaklar. Düz bir beton yapılacak. Hiç akıl mantık işimi. Gerçekten buradaki bu yeşilliği yok etmeye vicdanları el veriyorsa biz de kabul edelim. Ama kesinlikle biz buradaki yeşilliklerin kaldırılmasını kabul etmiyoruz. 

SAİM KARABAY
Elazığ zaten beton yığınına döndü. Hiç yeşil alanımız yok. Hiçbir sosyal aktivite yok. Merkezi bir yerde ana cadde olarak düşünürsek bir İstasyon Caddemiz var yeşil olarak kalan. Halkımızın vatandaşlarımızın, özellikle yaşlılarımızın oturup dinlendikleri bir yer olarak görüyorum. Dışarıdan gelenlerin şehir merkezinde yeşillik görmek istedikleri zaman İstasyon caddesindeki bu yeşilliktir: Bu da kaldırılırsa çok kötü olur. Yanlış bir çalışma diye düşünüyorum. Niye kaldırıyor onu da bilmiyorum. Trafiği genişletecekse yollar gayet geniş, çift gidişli gelişli yollar var zaten.  Bu yeşilliğin kalkmaması lazım. Elazığ’ın daha da yeşillendirilmesine ihtiyacı var. Böyle yerlere ihtiyaç varken, buranın kaldırılmasını tasvip etmiyorum. 

MUHİTTİN KIRILMAZ
Biz buranın kaldırılmasını istemiyoruz. Parkımız iyidir. Elazığ’da en iyi park burası. Başka oturacak yer yok. Burada giderse ne olacak. Reis beye hürmetlerimi sunarım. Burası vatandaş için çok iyidir. 

HABİP YILDIZ
Bence kaldırılması çok iyi olur. Ben 2005 yılından beri burada esnafım. Ortamı görüyoruz. Şuanda Gazi Caddesi ve Vali Fahribey caddesi en işlek yerlerden biri.  İstasyon Caddesi yıllardan beri ölü bir konumda. Bunun kaldırılmasını bir esnaf olarak istiyorum. Verilen karara saygı duyuyorum. 

ŞEVKİ KESKE
Bana göre buradaki yollar dardır. Burayı kaldırsın bu yollar geniş olsun. Belediye iyi yapıyor. Belediye başkanı çalışıyor. Hizmet yapıyor. Biz başkandan memnunuz. 

MEHMET OKTAR
Bu karar çok yanlış. Bu kadar insan gölge bulamıyor ki otursun. Çocuğu yaşlısı burada oturuyor, çocuklar oynuyor. Burayı kaldırırsa burada oturan vatandaş nereye gidecek. İki taraflı yol var zaten. Bu karar yanlış. Ben hakikati konuşurum. Niçin burayı kaldırıyor. Sebebi nedir. Burayı kaldırıp yolu mu genişletecek. Yanlış bunlar. Zaten iki taraflı yol var. 

MAHMUT ÖZDEMİR
Bu çalışmanın Elazığ’a bir faydası olmaz. Millet zaten gölgelik yer istiyor. Burası kalkarsa bu kadar millet nerede oturacak. Senelerdir bu ağaçlar var. Bu ağaçlar sökülürse bu milletin hali ne olacak? Yol genişletilecekse başka yollar var. Kala kala burası mı kaldı?

MEHMET KİNİŞ
Elazığ’da oturulacak bir yer varsa, o da istasyon caddesidir. Yaz boyunca zaten millet yandı. Böyle bir yer kaldırılacaksa  Elazığ’da başka bir yer varsa o zaman milleti kaldırsınlar oraya götürsünler. Biz hiçbir zaman buna taraftar değiliz. Bunu istemeyiz. Burası emekliler için, yaşlıları için iyi bir dinlenme yeridir. Ağaçlar yetişmiş. Buranın kalkmasını kim ister. 

SALİM AKALIN
Burası güzel bir yer. Bütün insanlar oturuyor. Aileler oturuyor. Çocuklar oynuyor. Yeşillik var. Havuz var. Burası kalkar mı? Burası Elazığ’ın pırlantası. 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10249 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31379 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58088 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69939 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018