Bugün 23 Mart 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Gazi Caddesi Trafiğe Kapatılmalı mı?
Gazi Caddesi Trafiğe Kapatılmalı mı?
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Haziran ayında düzenlediği basın toplantısında Gazi Caddesi’ni trafiğe kapatacaklarını açıklamıştı. Başkan Yanılmaz’ın ‘nihai hedefim’ dediği bu projeyi Gazi Caddesi esnaflarına sorduk.
07 Eylül 2014 20:11
 Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Haziran ayında düzenlediği basın toplantısında Gazi Caddesi’ni trafiğe kapatacaklarını açıklamıştı.
 
Başkan Yanılmaz’ın ‘nihai hedefim’ dediği bu projeyi Gazi Caddesi esnaflarına sorduk. Esnafların bir kısmı Gazi Caddesi’nin trafiğe kapatılmasını isterken, bir kısmı da bu projeye karşı çıktı.

Esnafların konu hakkındaki görüşleri şöyle:
 
ONUR DEMİRBAĞ
Çok gecikmiş bir karar bu. Ben Diyarbakır’da öğrenciyim. Doğu’da olsun, batıda olsun  birçok şehri gördüm. Yani oralarda böyle büyük caddelerin çoğu kapalı. Yani insanlara açılmış: Bu caddenin kapanması Elazığ’a sosyallik getirir. Üniversite öğrencileri için bir cafe gibi bir cadde yapılabilir. İnsanların gezebileceği bir yer olabilir. Elazığ’ın her türlü anlamda gelişmesine yardımcı olabilir. Ama bu caddeyi trafiğe kapatırken alternatif olarak bir cadde de düşünmek lazım. 
 
ABDULMUTALİP DAĞ
Gazi Caddesi trafiğe kapatılmalıdır. Bu caddenin trafiğe kapanması hem esnaf için hem de yayalar için son derece faydalı olur. Gecikmiş bir karar olarak düşünüyorum. Bütün esnafların da bu şekilde düşüneceğini umuyorum.
 
MURAT DAL
Gazi Caddesi trafiğe kapanırsa iyi olur diye düşünüyorum. Türkiye’nin bazı şehirlerinde trafiğe kapalı olan caddeler var. Esnaf için de kötü olmuyor gördüğüm kadarıyla. Burada da iyi olabileceğini düşünüyorum.  
 
SELAHATİN YAĞIZ
Gazi Caddesinin trafiğe kapatılmasını istemiyoruz. Trafiğe kapanırsa işlerimiz bayağı etkilenir. Hareket kesilir. Bütün esnaflar zaten fazla bir iş yapmıyor: Eğer böyle bir durum olursa bayağı bir zor durumda kalırız. Büyük bir sıkıntı olacağını zannediyorum. Yayalara açıldığı zaman trafik bir alt caddeye yönelecek. Burası da eğlence caddesine döner. Milet burada gezer gider. Gezi caddesi olur.
 
BEYTULLAH ÖĞÜK
Gazi Caddesi çok büyük bir yer. Büyük esnafların bulunduğu bir yer. İnsanların yoğun olarak kullandığı bir cadde. Bir anlamda mecburiyet caddesi diyebiliriz. Gazi Caddesi trafiğe kapanırsa buraya çok katlı  otoparkın yapılması gerekiyor. Çünkü insanlar arabalarını park edecek yer sıkıntısı çekiyorlar. Alt caddelerin de trafiğe açılması gerek. Kahraman Maraşta’da böyle bir cadde var. Maraşta’da çok büyük bir otopark var. Cadde trafiğe kapalı ama çok etkili bir alışveriş var. İnsanlar rahat bir şekilde alışverişlerini yapıyorlar. Bunu Elazığ’da da görmek istiyoruz.
 
HÜLYA ŞİRİN
Kesinlikle Gazi caddesi trafiğe kapatılmalı. Çünkü zaten bir tane caddemiz var. Alışveriş yapılan yer sadece Gazi Caddesinde tüm mağazalar. O yüzden bence sağlıklı değil bu hali. Kesinlikle trafiğe kapatılmalı.
 
SEMİH SİS
Gazi Caddesi trafiğe kapatılmalı. Çünkü caddemiz zaten küçük. Arabalar da girince insanlar sıkıntı çekiyor. Zaten bütün şehirlerde böyle kapalı caddeler var. Bizim de bir eksiğimiz yok. Cadde kapatılırken de araçları da düşünmek lazım. Güzel bir güzergah kurulursa iyi olur. Yoksa kapatılmasının bir anlamı kalmaz. Gazi caddesinden geçebilecek araçlara alternatif yol bulunmalı. Otopark sıkıntısı da var. Cadde zaten küçük. Araçlar da park edince sıkıntı oluyor. Cadde trafiğe kapatılırsa hem çekici olur, hem de alışverişte artış olur.
 
FETİ ÖZCAN
Gazi Caddesinin trafiğe kapatılması demek esnafın cirosunun yüzde 30 düşmesi demektir. Çünkü alternatif bir caddemiz yok. Bunun yanında park yapacak yerimiz yok. Bunların önlemini almadan gazi caddesini trafiğe kapanması bence uygun değil. Cadde trafiğe kapanırsa insan yoğunluğunda bir artış olacağını da sanmıyorum. Bilakis azalma olur. Biz Elazığ halkı olarak biraz tembeliz. Arabasız bir yere gitmeyiz. Arabasız alışverişe kimse gelmez.  
 
GÖKHAN TOKAK
Eğer vatandaşlarımız rahat edecekse, insanlarımız aileleriyle birlikte rahat bir şekilde yürüyecekse neden olmasın. Hakkımızda hayırlısı diyelim. Başkanımız bu şekilde uygun görüyorsa saygı duymak gerekiyor.
 
FATİH KARAKOYUNLU
Gazi Caddesinin trafiğe kapatılmalı. Olumlu bir çalışma olur. Şuan trafik açısından çok yoğun oluyor. Elazığ sadece Gazi caddesinden ibaret gibi gözüküyor. Bu kalkmış olur ortadan. Ayrıyeten yaya trafiği açılır. Sadece insanlar olur. Bu yüzden esnaf için olumlu sonuçlar getirir.
 
SEÇKİN YÜCEL
Gazi Caddesi trafiğe kapatılmamalı. Esnaflar açısından biraz kötü olur. 15 dakika süre vermişler. Vatandaş 15 dakikada işini nasıl görecek. Onun için Gazi Caddesi trafiğe kapatılacağına ilk önce park sorununa çare bulsunlar. Biz burada esnafız mağazama eşya yükleyeceğim. 15 dakika içinde nasıl yükleyeceğim.
 
YAVUZ AYDEMİR
Gazi Caddesinin kapatılması bizim için de uygun olur. Çünkü trafiğin çok yoğun olması yaya hakkını engelliyor. Cadde trafiğe kapatılırsa böylece yayalar daha sağlıklı bir şekilde caddede alışverişlerini yapmış olurlar.
 
MAHMUT UYGUN
Gazi Caddesi trafiğe kapatılmalı. Bunu gecikmiş bir karar olarak düşünüyorum. Trafiğe çoktan kapatılması gerekliydi. Çünkü hem araç kirliliği, hem park problemi bunların hepsi esnafı doğrudan etkileyen problemler olduğu için eğer ki gazi caddesi trafiğe kapatılırsa buradaki büyük küçük tüm esnaların kazançlarında büyük artışlar olacağına inanıyorum

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10829 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32115 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58904 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70750 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018