Bugün 23 Mart 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Siz milletvekili olsaydınız?...
Siz milletvekili olsaydınız?...
Günışığı Gazetesi vatandaşların nabzını tutmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok konuda halkın görüş ve önerilerini sayfalarına taşıyan gazetemiz, bugün de “Siz milletvekili olsaydınız Elazığ’a hangi hizmetleri yapardınız?” sorusunu yöneltti. Vatandaşların bu soruya verdiği yanıtları şöyle...
13 Ocak 2015 19:00
Milletvekili olsaydınız Elazığ’a hangi hizmetleri yapardınız?

Elazığ’a neler yapmazdım ki… İş sahaları açardım. Fabrika kurdururdum. Hizmet isterdim.
 
Memleketin şartları neyi gerektiriyorsa onu yapardım.  İktidar partisinde sözün geçiyorsa bir şeyler yaparsın. Yoksa, bir şey yapamazsın. Bir de şunu söyleyeyim; YİMPAŞ binasının önünden geçen yolun sağına soluna araba park ediyorlar. Bütün ilçelerin köylerin geliş gidişleri o yolda yapılıyor. Yetkililer bir gün sabah gidip o yolun haline baksınlar.  Trafik bu şekilde olmaz.
 
Ben Milletvekili olsam işsizliği önlerim. Elazığ’da işsizlik çok. Elazığ ilerlemiyor. Gelişmiyor ki bir iş adamı gelsin yatırım yapsın, fabrika açsın. İş adamları da Elazığ’dan çekilmiş. Benim tanıdığım işadamları var. Hepsi çıkıp gitmişler Elazığ’dan. Elazığ gerçekten başka şehirlere göre çok geri kalmış bir il.

 
Ben milletvekili olsam, Elazığ’ın gelişmesi için halktan destek isterim. Mesela kişilerce geliştirilen ne varsa üzerinde durulmasını isterim. Elazığ’ın gelişmesi için her şeyi düşünürdüm.
 
Şehrin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar yapardım. Elazığ’a iş sahaları açmak için çalışırdım. Bunun dışında şehrin ve halkın ihtiyaçları neyse onları gidermeye çalışırdım.   
 
Milletvekili olsaydım Elazığ’a fabrika açılması için çalışırdım. Böylece şehirde hiç işsiz kalmaz. Elazığ’da fabrika yok. Hep kapatıyorlar. Önce iş önemli. İş olsa fakirlik olmaz, hırsızlık olmaz.
 
Milletvekili olsaydım, öncelikle Elazığ’ın kentsel dönüşümünü yapardım. Şehir merkezindeki yapılar çok eski. Depremde yıkılma ihtimali var. Özellikle eski mahalleler… Gazi Caddesindeki binalar da dahil… Elazığ için öncelikli problem budur bence.
 
Ben Milletvekili olsam işsizlikle mücadele ederdim. En büyük sorunumuz işsizlik. Boş gezen insanımız çok. Bu anlamda milletvekilinin yapacağı işler çok. Bu işsizliğe bir çare bulmaları lazım.
 
Milletvekili olsam, öncelikle Elazığ’da işsizlik problemini çözerdim. Çeşitli istihdam alanları üretmek için büyük firmalarla görüşürdüm. İstihdam için elimizden geleni yapmaya gayret ederdik. Şehrimizin geleceğine yönelik hizmetler için belediye ile projeler ve planlar yapardım. 

Elazığ’da eksik konularda ne varsa onları yapmaya çalışırdım. Mesela en başta işsizlik var. İşsizlik had safhada. Aşırı göç almamızdan dolayı da sıkıntı oluyor. Daha sonra Elazığ’ın çevre illerden çok geri kalmışlığını gündeme getirirdim.  Bugün Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Van’dan eksiğimiz nedir ona bakardım. Bunlar önemli kilit noktaları.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
# m. kara
elazığ millet vekillerinin hali ortada . ezlazığa yaptıklarıda ortada koca bir sıfır. el kaldır indir işinden başka bir iş yapmayan kişi vekil olurmu.
15 Ocak 2015 17:48
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10829 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32115 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58904 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70750 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018