Bugün 21 Kasım 2017 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Palu’da Kazı Çalışmaları Başladı
Palu’da Kazı Çalışmaları Başladı
Elazığ'ın Palu İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 'Tarih Palu'dur, Palu tarihtir' projesi kapsamında ihalesi yapılan Çarşıbaşı Hamamı ve Alacalı Mescit'te kazı çalışmaları başladı.
02 Şubat 2015 15:47

Elazığ'ın Palu İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 'Tarih Palu'dur, Palu tarihtir' projesi kapsamında ihalesi yapılan Çarşıbaşı Hamamı ve Alacalı Mescit'te kazı çalışmaları başladı.
Palu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve Palu Belediyesi tarafından desteklenen 'Tarih Palu’dur, Palu tarihtir' proje kapsamında Çarşıbaşı Hamamı ve Alacalı Mescit’te kazı çalışmaları başladı. Çalışmaları Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, yerinde inceledi. Tarih, kültür ve doğa açısından büyük Palu'nun büyük bir potansiyel barındırdığını belirten Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, "İlçemizin bu zenginliklerine sahip çıkılması büyük önem taşımaktadır. İlçemizin kalkınması yolunda büyük bir paya sahip olacak olan bu değerlerin korunması, kollanması ve gelecek nesillere aktarılması için belediyemiz birçok çalışmayı başlatmış bulunmaktadır. Son zamanlarda ilçemizin tarihi kültürel ve doğal güzelliklerinin ortaya çıkarılması amacıyla büyük bir bilinç oluşmuş ve ciddi adımlar atılmaya başlandı" dedi.
İlçede bir çok alanda çalışma olduğunu kaydeden Dağoğlu, "Palu Köprüsü’nün restorasyonu, Palu Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve belediyemizin de iştirakçisi olduğu 'Tarih Palu’dur, Palu tarihtir' projenin hayata geçirilmesi önemlidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün iki tarihi eseri restore çalışmalarını başlatması bu potansiyelin değerlendirilmesi yolunda atılmış önemli adımlardır. Geçmiş dönemlerde tarihi eserlerimizin mülkiyet durumlarının çözülmesi, tescillerinin yapılması rol öve projelerinin hazırlanması, ilgili üst kurumlarla diyalogların sağlanması gibi çalışmalarda üstlendiğimiz görevi bundan sonraki süreçte de ilçemizin kalkınması ve kültürümüze sahip çıkılması adına devam ettirme kararlılığındayız" diye konuştu. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
8282 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
28606 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
55271 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
67024 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
12
7
1
25
2
MKE ANKARAGÜCÜ
12
7
2
24
3
GİRESUNSPOR
12
6
1
23
4
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
12
6
3
21
5
ELAZIĞSPOR
12
5
4
18
6
ADANASPOR
12
5
4
18
7
İSTANBULSPOR A.Ş
12
5
5
17
8
ALTINORDU
12
4
4
16
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
12
3
3
15
10
BALIKESİRSPOR BALTOK
12
5
4
15
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013