Bugün 18 Şubat 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Palu’nun çehresi değişiyor
Palu’nun çehresi değişiyor
Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, yeni dönemde yaptığı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdi.
17 Haziran 2015 10:16
Vedat Yetik
Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, yeni dönemde yaptığı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdi.

Palu Belediye Başkanı Sait Dağoglu, 1,5 yılda yaptığı hizmetleri Elazığ kamuoyu ile paylaştı.

‘Palu Benim Sevdam’ sloganıyla yola çıkan Başkan Dağoğlu, 4 Bin yıllık geçmişi olan Palu ilçesini hem turizm hem de kültürel alanda kalkındırmak istediklerini söyledi.

Bu anlamda ilçede eksik olan her türlü hizmeti yapmaya gayret ettiklerini belirten Doağoğlu, “Ben 2004-2009 yılları arası Palu Belediye Başkanlığı yaptım. İkinci dönemde 15 ayda Palu ilçemize önemli çalışma ve hizmetlerde bulunduk. Öncelikle eğitim ve öğretimden başladık. Okulların bahçe düzeni, çevresinin kilit parkesi ve buna benzer çalışmalarla işe başladık. Bu anlamda okulların salonlarını yemekhanelerini boyattık, okulların bahçelerinin eksik kalan kilit parkelerini tamamladık. Bunun yanı sıra okullara giden her türlü bağlantı yollarını kilit parke yaptık.”
 
“TARİHİ ESERLERİ ONARIYORUZ”
“Palu bilindiği gibi çok eski bir medeniyet ve medeniyetler şehri. Palu bu bölgenin coğrafi anlamda en eski yerleşim yerlerinden biridir. Palu Kalesi çevresinde Ulu caminin ihalesini Vakıflar Genel müdürlüğü ile görüşerek onarımını başlattık. Cimşit bey camisinin onarımı bitmek üzere. Bir iki ay içerisinde hizmete girer. Yine Palu Kaymakamlığı ile ortak projemizde Çarşıbaşı Hamamı, Alacalı mescit ve Palu konağının onarımlarını başlattık. Bunun katkısını Fırat kalkınma Ajansından alarak bu eserleri n onarımı başlamış durumdadır.”
 
ARAÇ FİLOMUZU GENİŞLETTİK”
“Bunun yanında araç filomuzu genişlettik. Otobüs, minibüs, temizlik aracı, itfaiye, süpürme makinesi ve pikap olmak üzere 12 tane araç kattık filomuza. Bunların da maliyeti yaklaşık 3 milyon lira. Tabi bu araçlarımızdan ikisini Çevre Bakanlığımızdan destek olarak aldık. Diğerlerini Palu’nun öz kaynağından aldık.”
 
“YENİ BİR PARK YAPTIK”
İlçemize çok güzel bir park kazandırdık. Orda da İller Bankası’ndan destek aldık. Bir mezarlığımızın ihata duvarını yaptırdık. Bu yıl da kısmet olursa bir mezarlığımızın daha ihata duvarını yapacağız.  Çöp konteynırlarımızı yeniledik. Otobüs duraklarımızı yeniledik. Bunun yanında hatırlayamadığım o kadar küçük boyutlu hizmetler var ki onları daha sonraki aşamalarda paylaşırız.”
 
“DOĞALGAZ 2020’DE”
“Doğalgaz konusunda Kovancılar belediyesi ile birlikte ortak bir çalışmamız var.2020 sonuna kadar inşallah doğalgazı Palu ve Kovancılar’a bağlatmış oluruz. Bunun yanında güneş enerjisi için müracaatımız var. İller bankası ile girişimlerimiz devam ediyor. Çevre bakanlığı desteği ile yüzde 100’ü hibe olmak kaydıyla yılsonuna kadar aktif hale getiririz. Yine arıtma tesisimiz var: Kovancılar belediyesi ile ortaklaşa. Umuyorum ki bunun da bu yıl ihalesini yaparız.” 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10176 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31301 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58006 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69853 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018