Bugün 19 Mart 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Diş Hekimleri Odası’ndan uyarı!
Diş Hekimleri Odası’ndan uyarı!
Elazığ Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hüseyin Taşkan, diş hekimlerinin günümüzde çok modern şartlarda hastalarına hizmet verdiğini belirterek, diş hastalarının endişeye kapılmamaları gerektiğini söyledi.
22 Kasım 2015 19:04

Elazığ Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hüseyin Taşkan, diş hekimlerinin günümüzde çok modern şartlarda hastalarına hizmet verdiğini belirterek, diş hastalarının endişeye kapılmamaları gerektiğini söyledi.

Diş tedavisinin hala toplumun korkulu rüyası olduğunu ifade eden Taşkan, bunun nedeninin geçmişte yapılan ilkel tedaviler olduğunu kaydetti.

Geçmişte çok can yakıcı tedavi yöntemleri uygulandığını hatırlatan Taşkan, “Fakat günümüz diş hekimliği çok modern şartlarda hastalarına hizmet vermektedir.” dedi.

Açıklamasında, ağız ve diş hastalarına önemli bir sır veren Taşkan, şunları söyledi, “Her yıl 22 kasımları içine alan hafta "toplum ağız ve diş sağlığı haftası" olarak kutlanmaktadır. Bu haftalarda ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayan, farkındalık yaratan çeşitli sosyal ve bilimsel etkinlikler yapılmaktadır. Bu vesile ile yoğun çalışma temposunda olan biz hekimler ve ailelerimiz buluşma ve tanışma fırsatı bulmaktadır.
Hekimlik kutsal bir meslektir. Çünkü; yaratılanların en şereflisi olan insana hizmet etmeyi tercih etmiş olanlar bu mesleği yapabilir. Biz hekimler, hastalarımıza daha iyi tedavi imkanları sunabilmek için hep bilimsel gelişmeleri takip etmenin gayreti ve bilinci içerisindeyiz. Hekimlik kutsal olduğu kadar zor da bir meslektir. Fiziksel ve mental olarak yorucu bir iştir. Bu yüzden sağlık çalışanları ile değerlendirmeler, politikalar yapılırken daha çok hasta anlayışından çok kalite ve önleyici tedaviler vurgusu yapılmalıdır. Bu çizgiden uzaklaşılırsa hem hasta hem de hekim mutlu olamaz. Sağlıkla ilgili siyaset yapılırken dozu kaçırmadan yapılmasını temenni ediyorum. 
Zaten diş tedavisi toplumumuzun korkulu rüyası. Bu yüzden bu iş icra edilirken hekim ve hasta çok rahat ve güvenli şartlarda olmalı. Ben bu korkuları geçmişte yapılan ilkel tedavilere de bağlıyorum. Geçmişte hakikaten çok can yakıcı tedavi çeşitleri varmış. Bunu büyüklerimizin anılarından hepimiz sıkça duyuyoruz. Fakat günümüz diş hekimliği çok modern şartlarda hastalarına hizmet vermektedir. Bu konuda halkımıza çok küçük bir iş düşmektedir; diş fırçalama alışkanlığımızın kişisel bakımın bir parçası olduğunu unutmamak. En ekonomik ve en kaliteli tedavi budur. Hastalarımıza bir sır vereyim; "ağız ve diş sağlığı" na önem veren hastalara yapılan tedaviler ile önem vermeyenlere yapılan tedaviler aynı değil. Tüm meslektaşlarımın toplum ağız ve diş sağlığı haftasını kutluyor huzur ve mutluluklar diliyorum.” Günışığı Haber Merkezi


BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10760 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32033 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58799 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70653 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018