Bugün 21 Şubat 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Büyük çaplı düşünmek zorundayız”
“Büyük çaplı düşünmek zorundayız”
Saadet Partisi (SP) Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yatırım destek paketini desteklediklerini, hükümetin bununla sınırlı kalmayıp ağır sanayi hamlesi başlatması gerektiğini söyledi.
22 Eylül 2016 17:16
Saadet Partisi (SP) Elazığ İl Başkanı  İbrahim Hacıbekiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti.
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Murat Kuşçubaşı ve gazete çalışanları ile sohbet eden SP İl başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Günışığı Gazetesi’nin Elazığ’ın en önemli gazetelerinden biri olduğunu vurgulayarak, başarı temennisinde bulundu.
 
TERÖRÜN ARKASINDA KİM VAR?
Hacıbekiroğlu, ziyarette gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.
Türkiye’nin en önemli gündeminin darbe girişimi ve terör olayları olduğunu belirten Hacıbekiroğlu, “Biz hep şunu söylüyoruz; Bu terörün arkasında kim var? Arkasında devlet gücü olmayan hiçbir terör örgütü barınamaz, yaşayamaz. Bizim evlatlarımızı öldüren silahlar kime ait? Bu silahları kim bunlara veriyor? Dünyanın en büyük terör ülkesi Amerika, İsrail, Avrupa Birliği ve İngiltere’dir. Gelen silahların tamamı bunların eliyle geliyor. Ne yazık ki İncirlik havaalanından bu silahlar bunlara veriliyor. Dolayısıyla bizim evlatlarımızı öldürüyorlar. Terörü bitirmek için öncelikle dış güçlerin desteğini keseceksiniz. İkincisi ise kendi inancın doğrultusunda bir milli eğitim müfredatını koyacaksınız. Bu müfredatı değiştirmemiz lazım. Bir insanın ölümünün ne olduğunu hocaların ders olarak çocuklara öğretmesi lazım. Hırsızlığın ne olduğunu müfredatta ders olarak çocuklara okutulması lazım. Dolayısıyla terör yoksa bitmez. Bizim ahlak, maneviyat ve inancımıza dayalı bir müfredatı koymadığımız müddetçe terör devam edecek.  Öldürmeyle terör dünyada bitmemiş, Türkiye’de de bitmeyecektir.” dedi.
 
DEVLETİN MUTLAKA  AĞIR SANAYİ HAMLESİNE GEÇMESİ LAZIM
Hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yatırım destek paketi ile ilgili düşüncelerini açıklayan SP İl başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, şöyle konuştu: “Ben AK Partili arkadaşlarımıza hep şunu söylüyorum; vatandaş 15 senedir sizi tek başına iktidar etti. Peki bizim otobanlarımızda, bizim yollarımızda bize ait bir araba yürüyor mu? Ağzımızı açıyoruz yol yaptık, köprü yaptık, kömür dağıttık. Allah razı olsun. Sosyal devlet bunu yapıyor. Teşekkür ediyoruz. Fakat ağır sanayi ile alakalı bir şey yaptınız mı?  23 ilin cazibe merkezi olmasını biz Saadet Partisi olarak destekliyoruz. Bu güzel bir şeydir. Ülkenin tamamına da yayılmasını istiyoruz. 23 ille sınırlı kalmasın. Ama bir de şunu düşünüyorum; Şimdi sizin 1 milyar dolarınız olsa, siz Hakkari, Şırnak, Bitlis, Mardin’de fabrika yapar mısınız? Bir kere can güvenliğin yok. Sermaye korkar. Bir kere başta bu terörü bitireceksin. Bataklığı kurutacaksın. Elazığ’la alakalı inşallah arkadaşlarımız bu konuya eğilirler, güzel yatırım yaparlar. Ama ben konuşulanlara bakıyorum; küçük çaplı işlerden bahsediliyor. Bakın 500 tane şirketin cirosu bir otomobil firmasının yarısı kadardır. Elazığ’da yıllık sadece yabancı arabalara giden paranın ne kadar olduğunu siz düşünün. Eğer bunlar Elazığ’a dönüşürse, Elazığ’da bir tane insanın işsiz kalacağına inanmıyorum. Onun için büyük çaplı düşünmek zorundayız. Bir de ortalıkta dolaşan bir söz var; Diyorlar ki özel sektör fabrika yapsın, devlet fabrika yapmaz. Bunun aslı, astarı yoktur. Ağır sanayiyi özel teşebbüs yapmaz. Ağır sanayinin karı geç dönüşü olduğu için bunu ancak devlet yapar. Bir tankı, bir uçağı, bir arabayı kesinlikle özel sektör yapmaz. Onun için devletin mutlaka  ağır sanayi hamlesine geçmesi lazım. Elbette küçük çaplı işletmeler kayda değerdir ama kesinlikle bir devletin kalkınması bu değil. Uçak yapıyor musun? Tank yapıyor musun? Mercedes ayarında araba yapar mısın? Yok. Köprü, yol gibi hizmetler tamamen sosyal devlet hizmetidir. Aslında güç, yani ağır sanayi pazuları güçlendirmektir. Dolayısıyla Yatırım destek paketini destekliyoruz. Güzel bir şeydir. Fakat iktidarın ağır sanayiye yönelmesi lazım. “ Günışığı Haber Merkezi
 
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10249 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31379 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58088 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69939 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018