Bugün 24 Şubat 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Elazığ’daki STK’lar işbirliği yapmalı”
“Elazığ’daki STK’lar işbirliği yapmalı”
ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Yeni Teşvik Programı ve Cazibe Merkezi iller desteklerinden daha çok faydalanmak için Elazığ’daki STK’ların işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini söyledi.
12 Ekim 2016 18:21

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Şube Eski Başkanı Av.İbrahim GÖK ve  Yönetim Kurulu üyeleri, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.

MÜSİAD Heyetini ağırlayan ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Yeni Teşvik Programı ve Cazibe Merkezi iller desteklerinden daha çok faydalanmak için Elazığ’daki STK’ların işbirliği içerisinde çalışmasının önemine dikkat çekti.

MÜSİAD  heyetinin ziyaretinde değerlendirmelerde bulunan Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık,MÜSİAD’ın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek; “MÜSİAD, ülkemizin ve ilimizin önemli ve etkili sivil toplum örgütlerinden biridir. Her zaman ilimizin ve ülkemizin yararına olan konularda ve faaliyetlerde, ELİKAD olarak, MÜSİAD ile iş birliği ve güç birliği içerisinde olduk. Bundan sonraki süreçte de olacağız.” dedi.

Yeni teşvik programı ile ilimizin yeni bir fırsatı daha yakalamış olduğunu vurgulayan Dr. Açık, “Bu fırsatı değerlendirerek ilimize yeni yatırımlar ve yatırımcılar çekmemiz gerekmektedir. Bu anlamda; iş birliği içerisinde yoğun emek vermek, yoğun mesai harcamak, iş dünyasında faaliyet gösteren tüm STK’ların önceliği olmalıdır.” diye konuştu.

 “BU TESİSİ İLİMİZE KAZANDIRANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hasan Uzun ise değerlendirmesinde MÜSİAD ile ELİKAD’ın hep birlikte çalıştıklarını belirterek, “MÜSAİD olarak ELİKAD ile hep birlikte olduk Bundan sonraki süreçtebu birlikteliği daha da aktifleşecek ve cazibe merkezleri konusundaki işadamlarının bilgilendirilmesi veya ilde yeni yatırımları yapılmasıyla alakalı birlikte önemli çalışmalar arayışına gireceğiz. Bugün gerçekten ilimiz içinmedarı iftarı diyebileceğimiz bir eseri ziyarete geldik. Yasemin hanımı biz en yakın partnerimizolarak görüyoruz. İlimize bu tesisi kazandırdıkları için Yasemin hanımdan ve tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

BU TÜR YATIRIMLAR İLİMİZE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAKTIR”

Yatırımın stratejik bir yatırım olduğuna dikkat çeken Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği eski Başkanı İbrahim Gök, “Burası stratejik bir yatırım. Bu bölgeye böyle bir yatırım olması hem sosyal hem de ekonomik katkı sağlayacaktır. Bu tür yatırımların çoğalmasını arzu ediyoruz. Bu bölge ancak bu yatırımlarla gelişebilir. Biz Elazığ olarak, cazibe merkezleri ve teşvik için çok ciddi birliktelik sağladık. Siyasetçilerin bu nedenle işleri daha da kolaylaştı” dedi.

MÜSİAD ÜYELERİNDEN DEĞERLENDİRMELER

MÜSİAD Üyesi iş adamları ziyaret çerçevesinde bazı değerlendirmelerde bulunarak, Elazığ’a yapılan bu yatırıma ilişkin düşüncelerini ifade ettiler. MÜSİAD Üyeleri şu değerlendirmeleri yaptılar:

İşadamı İbrahim Kavaklı;  Elazığ’da yanlış bir algı oluştuğunu, şehrine yatırım yapanların desteklenmediğini ifade ederek, “Elazığ’da yanlış bir algı var neden acaba şehrine yatırım yapanları onure etmiyoruz. Duygusal davranıp Elazığ’a yatırım yapanlar hata mı ediyor? Bunun doğru analiz edilmesi gerekiyor. Elazığ’a hayatını koyan yatırımcı daha da değerledir” dedi.

İşadamı Şükrü Turan, bu tür yatırımlara her zaman destek olmak ve önünü tıkamamak gerektiğini söyledi. Spot Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Özbay, Elazığ’da kazanıp, Elazığ’da yaşayan ve bulunduğu ile yatırım yapan Prof. Dr. Yasemin Açık ve ailesini kutladığını ifade ederek, bu tür yatırımın bir örneğinin daha olmadığını söyledi.

Eğitimci Murat Dağhan ise konuşmasında, Prof. Dr. Açık’ı diğer yatırımcılardan ayrı tuttuğunu ifade ederek, “Bizim ilimizdeki işadamları Elazığ’da katrilyonlar kazanıyorlar ama hiç kimse istihdam sağlamıyor” dedi.

İşadamı Abdullah Hasan Kürkçü de ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Açık’ın elini taşın altına koyarak, şehre yatırım yaptığını belirterek, bu tür yatırımların diğer işadamlarının da fikrini değiştireceğini söyledi.

Elazığ’da para çok fakat bunun yatırım anlamına gelmediğini ifade eden İşadamıServet Özdemir, “Elazığ’da para çok ama maalesef paranın çok olması yatırım anlamınagelmiyor. Bizler bu para nasıl yatırıma dönüşebilir onun gayesi içeresinde olmamız gerekiyor. Prof. Dr. Açık’a bu bölgede böyle dev bir yatırım yaptığı için teşekkür ediyorum. Elazığ’da kalkınma sadece bir sektörde ya da birkaç yatırımcının yatırımıyla olmuyor. Yatırım toptan olur” dedi.

İşadamı Aydın Altunbay konuşmasında, Elazığ’da çok işadamı olduğunu fakat kendilerinin Açık ailesini örnek aldıklarını belirterek, bu devasa yatırım için teşekkür ettiklerini söyledi.

Müteahhit Dursun Demirtaş da, “Elazığ’a çok büyük bir yatırım yapılmış” dedi. İşadamı Aydın Karabulut ise duygu ve düşüncelerini, “mükemmel bir yatırım” cümleleriyle ifade etti. İşadamı Yıldırım Karabulut açıklamasında, cesaretiyle ilçede böyle büyük bir yatırım yapan Prof. Dr. Yasemin Açık’ı tebrik etti. Prof. Dr. Kenan Peker ise, yatırımların ikiye ayrıldığını ifade ederek, Baskil’e yapılan bu sosyoekonomik bir yatırım olduğunu ve bunun katkılarının boyutunun çok geniş olduğunu söyledi.

MÜSİAD Heyeti, ziyaretini Seza Çimento’yu gezerek tamamladı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10331 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31481 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58200 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70047 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018