Bugün 23 Mart 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Terörle mücadelede destanlar yazılıyor
Terörle mücadelede destanlar yazılıyor
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ’ın Maden ilçesinde yaptığı değerlendirmedi, 2016 yılının terörle mücadele açısından altın bir yıl olduğunu belirterek, “Bu mücadeleler yapılırken destanlar yazılmış ve neticesinde devletimiz vatanımızın tamamına hâkim durumdadır. 2017 yılında da yapılacak çalışmalar ile terör örgütlerinin gündemden tamamen çıkarılması hedeflenmektedir.” dedi.
25 Şubat 2017 21:42
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Maden’i ziyaret ederek, Maden Kaymakamlığında brifing aldı, yapılan bir toplantıda muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
 Vali Zorluoğlu Maden’e gelişinde Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene, Belediye Başkanı Musa Orhan ve diğer ilgililer tarafından karşılanmasının ardından Kaymakam Büyükergene’den ilçenin sorunları hakkında brifing aldı. 
Daha sonra Maden Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Gül, Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene Belediye Başkanı Musa Orhan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  
Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu, “Maden’de iki yıl içerisinde ikinci defa muhtarlarımızla bir araya geldik. Önceki toplantımızda da muhtarların sorunlarını dinlemiştik. Bu toplantımızda da muhtarlarımızın taleplerini ve şikâyetlerini dinleyecek ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte sorunları çözüme kavuşturmak için not alacağız. Bildiğiniz gibi 2016 yılı zor bir yıl oldu. 15 Temmuz’da bir grup vatan hainin darbe kalkışması ile vatandaşlarımızın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanı, Meclis ve Hükümetimizi düşürüp yönetimi ele geçirmek istediler. Bu kalkışmaya karşılık milletimiz tarihi bir duruş sergileyerek bu girişimi bastırmıştır, milletin iradesi ile seçilen Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız görevinin başında kalmıştır. Devletimiz o tarihten buyana FETÖ ile bağlantılı yâda iltisaklı olanlar hakkında gerekli takibatları başlatmış ve bunlar kamudan uzaklaştırılmışlarıdır. Bu işlemleri yaparken ki temel kaygımız adalet ve hakkaniyetle işlem yapmak, iftiraya uğrayan varsa ve bu yapıyla iltisaklı olmayanları mağdur etmemektir. FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olanların kamudan tasfiyeleri devam etmektedir. Tek bir PKK’lı, KCK’lı, FETÖ yâda DEAŞ mensubu kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir.” dedi.
 
REFERANDUMDA REJİM DEĞİL SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ OYLANACAK 
Referandumun rejimin değil sistemin değişikliği için gerçekleştirildiğini belirten Zorluoğlu, “ ve sistem değişikliğine gidilecektir. Halkımızın onayına sunulacak olan yasa düzenlemesi meclisten geçti ve yapılacak referandum da halkın onayına sunulacaktır. Vatandaşlarımız bu sistem değişikliğine evet yâda hayır diyebilirler. Her iki netice de kıymetlidir. Bize düşen bu referandum oylamasında gerekli olan tedbirleri almak ve vatandaşlarımızın oylarını kullanmasını sağlamaktır. Yapılan değişiklik bir rejim değişikliği değildir. Yeni düzenleme ile parlamenter yönetim sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi öngörülmektedir. Bildiğiniz gibi Anayasanın ilk dört maddesi muhafaza edilmektedir. Yapılacak olan düzenleme inşallah ülkemiz için daha güzel günlere ulaşmaya vesile olur” ifadelerini kullandı. 
Vali Zorluoğlu daha sonra muhtarların sorunlarını dinledi, ilgili kurum temsilcileri de muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen sorulara cevap verdiler. 
Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Maden Belediye Başkanı Musa Orhan Maden’in en önemli sorununun bakır fabrikasının atıl durumda olması olduğunu belirterek, fabrikanın yeniden üretime geçmesini ve ilçedeki istihdama katkı sağlamasını beklediklerini söyledi. 
Kaymakam Ömer Büyükergene de ziyaret ve toplantıdan dolayı Vali Zorluoğlu’na teşekkür etti. Toplantı sonunda Madenspor yöneticileri Vali Zorluoğlu’na forma takdim ettiler. 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10829 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32115 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58904 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70750 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018