Bugün 20 Şubat 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Pozitif ayrımcılıktan faydalanmamız gerekiyor”
“Pozitif ayrımcılıktan faydalanmamız gerekiyor”
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, proje sahibi kadın yatırımcılar ve basın mensupları ile biraraya geldi. Programda kadınların ekonomideki katkılarını anlatan Yıldız, kadınların pozitif ayrımcılıktan faydalanması gerektiğini söyledi.
07 Mart 2017 17:24
HABER: SEVDA DEMİR

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle proje sahibi kadın yatırımcılar ve basın mensupları ile biraraya geldi.

İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız programda yaptığı konuşmada, kadın girişimcilerin ekonomideki önemine değinerek, kadinların, hem toplumun hem de ailenin temeli olduğunu söyledi.

Kadınların üretime ve yönetime katılma imkânına kavuştukları her ülkede, önemli ölçüde gelişimin sağlandığını dile getiren Yıldız,
hiçbir ülkenin, kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişemeyeceğini ve kalkınamayacağını kaydetti.
Yeryüzünde yazılan her başarı hikayesinin arkasında mutlaka kadının olduğunu anlatan Yıldız, “Yeni başarıların devamı için sorumluluk alamaya devam edeceğiz. Anadolu’muzun her bölgesinde kahramanlıkları ve mücadeleleriyle günümüze ışık tutan nice cesur analarımız  var olmuştur. Bazen cephede, bazen cephenin gerisinde, bazen fabrikada, bazen de fabrikadan yorgun gelen eşini güler yüzle karşılayan bir eş olarak görüyoruz. Bazen de 15 Temmuzlarda kamyonların direksiyonuna geçip demokrasi mücadelelerinde vatan nöbetlerinde görüyoruz.” dedi.
 
POZİTİF AYRIMCILIKTAN FAYDALANMAMIZ GEREKİYOR
Türkiye’de kadını toplumun her yerinde en etkili ve sözü kabul edilebilir bir şekilde görebildikklerini vurgulayan Ülkü Altundiş Yıldız, “Kadınlar sadece evde değil aynı şekilde üretimde de kendilerini daha fazla kabul ettirebilmeleri için devletin pozitif ayrımcılığından iyi bir şekilde faydalanmaları gerekiyor. Bugün TKDK Elazığ İl Koordinatörü olarak sizleri burada görmekten çok mutluyum. Bir kadın olarak sizinle bu mücadelenin içinde olmak beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor.” Ifadelerini kullandı.
 
KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Programa katılan proje sahibi kadın yatırımcılara kapılarının her zaman açık olduğunu dile getiren Yıldız şöyle devam etti: “Fikirlerinizi yatırıma dönüştürecek her çalışma için istediğiniz zaman kuruma gelip benimle ve personellerimizle görüşebilirsiniz. Kurum olarak Elazığ’ da sadece bayan yatırımcılarla imzaladığımız proje sayısı 27 adet olup bunun desteklenen hibe tutarı yaklaşık 24 milyon TL dir.  Bu tabii ki sevindirici bir rakam olabilir ama asla yeterli bir değildir. TKDK olarak her kadın yatırımcımız sıralama olarak öncelikli yatırımcıdır. Bu fırsatları kadın idarecinin olduğu bir anda çok rahat bir şekilde yatırımlarla üretim ve istihdama çevirebiliriz.  Sizler yaptıklarınızla örnek kadınlarsınız. Bu örneklerin her geçen gün artabilmesi için fırsatları iyi değerlendirebilmem iz gerekiyor. Burada toplanan kadın yatırımcı sayısının bundan sonraki her yıl daha fazla artmasını ümit ediyorum ve artacağına da inanıyorum.Tekrardan Kurumum ve şahsım adına sizleri burada görmekten büyük bir onur duyuyorum.  Kadınlar günümüzü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum”
Programın sonunda İl Koordinatörü Yıldız, kadın yatırımıcılara, kadın kurum personeli ve kadın basın mensuplarına karanfil dağıttı. 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10235 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31369 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58077 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69928 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018