Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Bakan Faruk Özlü Elazığ'da
Bakan Faruk Özlü Elazığ'da
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, anayasa değişiklik paketi referandum kampanyası çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi.
11 Mart 2017 12:29

HABER: VEDAT YETİK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, anayasa değişiklik paketi referandum kampanyası çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi.

Elazığ Valiliğini ziyaret eden bakan Özlü, burada yaptığı açıklamada, anayasa değişikliği paketini vatandaşlara anlatmak ve Elazığ'a yapılacak yatırmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere kente geldiğini kaydetti. 

Elazığ'ın cazibe merkezi iller arasında yer aldığını anımsatan Bakan Özlü, "Elazığ cazibe merkezleri bölgesinde. Elazığ’da yatırım yapmak isteyen sanayicilerimizin yatırım sahası ihtiyaçlarını gidermek amacıyla görüşmelerde bulanacağız. Biliyorsunuz Elazığ’a çok sayıda talep var. Elazığ’da yeni organize sanayi bölgelerinin kurulabilmesi, mevcutların geliştirilmesi için bakanlığımızla burada çalışacağız. İhtiyaç duyulan sanayi personelleri oluşturmak için yeni bir OSB kurulması veya mevcutların geliştirilmesi için destek sağlayacağız. Bakanlığımız OSB’lerin kurulması noktasında destek veren, maddi destek sağlayan bir konumu var. Bugün de Elazığ’da bu konuları görüşeceğiz.Biliyorsunuz bir referandum sürecindeyiz. Referandum sürecinde bizim partimizin ve MHP ile birlikte hazırlanan bir paket söz konusu. Bu paketin daha iyi anlatılabilmesi noktasında bugün Elazığ’da STK’larla temaslarımız olacak, Elazığlılarla temaslarımız olacak. Burada referandum sürecinde kendi politikamızı anlatacağız." dedi. 

ALMANYA VE HOLLANDA'YA TEPKİ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir soru üzerine anayasa değişiklik paketi referandum kampanyasını engellemek isteyen Almanya ve Hollanda yönetimlerine tepki gösterdi.
Referandum kampanyası kapsamında Elazığ’a gelen Bakan Faruk Özlü, Elazığ Valiliğinde yaptığı açıklamada, Almanya’nın tutumunun çok çirkin olduğunu ifade ederek, “Almanya’da yaşayan 3 milyona yakın Türk var. Bunların bir kısmı hem Alman vatandaşı, hem Türk vatandaşı. Türkiye’de bir referandum süreci var. Biliyorsunuz yurt dışında yaşayan Türkler de oy kullanıyorlar. Referandum sürecinde anayasa değişikliği paletinin oradaki Türkler’e anlatılmasında izah edilmesinde hiçbir beis yok. Maalesef Alman makamları, Hollanda da dahil birtakım zorluklar çıkartıyorlar. Onlar aslında sonuçların ‘hayır’ çıkması noktasında bir nevi destek veriyorlar. Yani hayır çıkmasını istiyorlar. Türkiye’de kimlerin hayır çıkması istediğini düşünürseniz, yaklaşım çok manidar.” dedi.
 
"RUSYA İLE İLİŞKİLERİ DÜZELTİYORUZ"
Bir soru üzerine Rusya ile ilişkileri değerlendiren Bakan Faruk Özlü, “Rusya ile ilişkilerimizi düzeltiyoruz. Bu yaklaşık 6 aydır ilerleyen bir süreç. İnşallah daha da iyi olacak: Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerinin bozuk olmasının hiçbir anlamı, sebebi yoktur. İki komşu ülke, tarihten beri ilişkilerimiz var. Türklerin Rusya’da yatırımları var. İki komşu ülkenin ilişkilerinin iyi olması çok doğal. İyi bir süreç devam ediyor.” şeklinde konuştu.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Spor Gündemi...
22 Ocak 2018 20:1542 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9547 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30447 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57140 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68940 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013