Bugün 20 Mart 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
İMAR SORUNU ORTADAN KALKIYOR
İMAR SORUNU ORTADAN KALKIYOR
Sivrice ilçesinin önemli sorunlarından biri olan İmar problemi çözüme kavuşuyor. Yıllardır ilçenin gelişmesine engel olan imar sorunu önümüzdeki günlerde ortadan kaldırılacak.
28 Eylül 2017 00:20
HABER: SEVDA DEMİR
Elazığ’ın önemli turizm potansiyeline sahip Sivrice ilçesinde yıllardır yaşanan imar sorunu çözülüyor.
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, imar izni verilmemesi nedeniyle Sivrice ilçesinin bugüne kadar yatırım alamadığını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yapılan talep sonucunda ilçedeki imar probleminin yakın zamanda çözüleceğini belirten Başkan Irmak, imar planı uygulamasının yapılması neticesinde Sivrice ilçesinin artık yatırıma açık bir ilçe olacağını kaydetti.
 
SON AŞAMAYA GELİNDİ
Bakanlığın izni ile Sivrice ilçesinin imara açık bir yer olacağını belirten Başkan Irmak, “Bu konuda son aşamaya gelindi. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili ihale yapılacak. Bakanlık onayının ardından belediyemize yetki verilecek. Biz de inşaat ruhsatı verebileceğiz. Bu süreçten sonra hem belediyemize gelir gelmiş olacak, hem imarı düzenlemiş olacağız hem de yatırımcı yatırımını yapmış olacak.” dedi.
 
ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İMAR PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK
Sivrice’nin kültürel, turistik ve coğrafi güzelliklere sahip olduğunu ancak bütün bunlara rağmen olması gereken yerde olamadığını söyleyen Irmak, “En büyük sorunumuz ilçede imar planı uygulamasının bugüne kadar yapılamamış olmasıdır. Nasip olursa önümüzdeki günlerde imar problemini ortadan kaldırmış olacağız.  Bu konuda milletvekillerimizin ciddi çalışma yaptılar. İlçemizin imara açılmasıyla birlikte dağ yamaçlarında, göl kenarlarında uygun gördüğümüz yerlerde sosyal donatıların, restaurantların, otellerin, sitelerin, yazlıkların olacağı alanlar açmayı planlıyoruz. Bunlarda inşallah kısa süre sonra hayata geçmiş olacak.” ifadelerini kulandı..
 
 
YATIRIMCILAR GÖZ BEBEĞİMİZ
Sivrice Belediyesi olarak yatırımcıların yanında olduklarını ifade eden Ebubekir Irmak şunları söyledi, “Onlar için koşup koşturacağız. ben bütün yatırımcılarımızı ilçemize yatırım yapmaya davet ediyorum. İlçedeki potansiyeli biliyoruz. İlçemizde kış sporları, su sporları yapılmaktadır. Birçok sanatsal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Burada yapılacak yatırımlar kesinlikle boş kalmayacaktır. Ciddi anlamda yatırımcı var. Yatırımcıları şiddetle ilçemize bekliyorum.” 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10775 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32056 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58823 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70680 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018