Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Orduevi kavşağı alt geçitleri trafiğe açıldı
Orduevi kavşağı alt geçitleri trafiğe açıldı
Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan Orduevi Katlı Kavşak Projesinin alt geçitleri araç trafiğine açıldı.
29 Ekim 2017 15:53

Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan Orduevi Katlı Kavşak Projesinin alt geçitleri araç trafiğine açıldı.

Birçok caddeyi birbirine bağlayan Orduevi Katlı Kavşak Projesinin ilk bölümü olan alt geçitler tamamlanarak bugün itibariyle araç trafiğine açıldı. Orduevi katlı kavşak projesinin, üst geçit kısımları aralık ayı içerisinde tamamlanarak tümüyle hizmete açılacak.

Orduevi katlı kavşak projesinin alt geçitlerinin araç trafiğine açılışına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Bugün itibariyle açılan Orduevi katlı kavşak projesinin alt geçit kısmında incelemelerde bulunan protokol üyeleri ilk olarak makam araçları ile geçiş yaptı. Daha sonra yaya olarak alt geçitte yürüyen protokol üyeleri Orduevi katlı kavşağın Elazığ’ın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını belirterek bu hizmeti Elazığ’a kazandıran Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

İlk olarak Nejdet Doğan Caddesi ile Hacı Hayri Caddesi'nin birleştirildiğini aktaran Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Adnan Orakçıoğlu Caddesini Bosna Hersek bulvarına bağlıyor. Şeyh Şamil Bulvarı direk açılmış oluyor. Kazım Karabekir Bulvarı ise Sanayi Mahallesi ve Salıbaba bölgesini bağlıyor. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı da yine Mustafapaşa Mahallesi ve o bölgeden Kırklar Mahallesi ile Doğukent Mahallesini bağlıyor. Yine aynı yol şehir hastanesine giden ana yollardan biri olarak da hizmet verecek. Hizmete açtığımız yer, alt geçittir. Nejdet Doğan Caddesi’nden gelip Kazım Karabekir Bulvarına giden ana caddedir”dedi.

Alt geçidin üstünde bütün yolların birleştiği bir yolun daha olduğunu aktaran Başkan Yanılmaz konuşmasının devamında, “En üstünde de bir üst geçit var. Kazım Karabekir Bulvarı’ndan gelip Adnan Orakçıoğlu’na ve Şeyh Şamil Bulvarına giden bir bulvardır. İnşallah bütününü Aralık ayı sonu itibari ile bitirip hizmete açacağız. Bugünden itibaren alt geçit kullanılmaya başlanılacak. Şehrin çok önemli iki bağlantı yolunu bu şekilde bitirmiş olacağız” diye konuştu.

ORDUEVİ KATLI KAVŞAK PROJESİ

Orduevi katlı kavşak projesi toplamda 6 bulvar ile kesişmekte. Kavşakta günlük ortalama trafik hacmi 70 bin araç olup, ortalama bekleme süresi üç dakika ile 15 dakika arasındadır. Bu da günde 210 bin dakika bekleme süresinin olduğunu, vatandaşlarımızın ailesi ve işinde harcaması gereken zamanı bu kavşakta harcamakta olduğunu gösteriyor. Vatandaşlarımız günde 5 TL’den fazla yakıt harcamaktadır. Yeni yapılan Orduevi katlı kavşak ile hem günde 5 TL yılda 1.800.000 TL akaryakıt tasarrufu sağlanacak hem de trafikte zaman harcamasının önüne geçilecek. Günışığı Haber Merkezi

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9542 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30440 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57129 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68927 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013