Bugün 19 Ocak 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Tahliye olan hükümlüler artık kendi işini kurabilecek
Tahliye olan hükümlüler artık kendi işini kurabilecek
Ceza İnfaz Kurumlarından tahliye olan hükümlüler artık kendi işini kurabilecek
30 Ekim 2017 21:08

 Ceza İnfaz Kurumlarından tahliye olan hükümlüler artık kendi işini kurabilecek

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı 27/10/2017 tarihinde Elazığ Ticaret Borsasında gerçekleştirildi.

Toplantıda, Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İşbirliğinde hayata geçirilen " Kendi İşin Olsun" projesi kapsamında, 20 Denetimli Serbestlik yükümlüsüne uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikaları törenle dağıtıldı.

Sertifika Dağıtım Törenine; Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Özkan, Cumhuriyet Savcısı Hidayet Kaya, Elazığ Ticaret Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı  Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Belediye Başkanı Yardımcısı Abdulhakim Aydın, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil Erdem, KOSGEB Elazığ Hizmet Merkezi Müdürlüğü temsilcisi ve Elazığ Koruma Kurulu Üyeleri ile davetliler katıldı.

Törende konuşma yapan Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz; " Bugün burada,  sosyal bir projenin önemli bir aşaması olan sertifika dağıtımı için bir araya geldik. Her ülkenin önce güvenlik, sonrasında ekonomik ve işsizlik sorunları var.  Ülkemizde de işsizlik çok önemli bir sorun. Bilhassa bir suç nedeniyle mahkumiyet almış daha sonra toplumun içerisine karışmış hayatını kurmak isteyen hükümlülerin de iş bulmada büyük sıkntıları var. Biz her ne kadar da onları ceza infaz kurumlarında ıslah projelerine tabi tutarak, yeniden toplum içerisine ıslah olmuş şekilde bıraksak da toplumumuzun ister istemez onlara karşı  birtakım önyargıları olabiliyor.  Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Kendi İşin Olsun isimli projeyle de bu soruna bir çözüm getirilmek isteniyor. Projeyle  "  denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlüler ile ceza infaz kurumundan salıverilen yükümlülere  kendi işini kurmaları için devlet desteği sağlanabilecek ve bir nebze olsun bu işsizlik probleminin önüne geçilebilecektir." dedi.

Törende konuşma yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan; " Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında hizmet veren Koruma Kurulu tarafından alınan karar gereği, Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik kursu başlatılmış ve  20 hükümlü kardeşimiz başarıyla tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Yeni bir iş kuracak girişimciler için KOSGEB çok önemli destekler vermekte ve kuruluş aşamasında maddi ve manevi olarak girişimcinin yanında yer almaktadırlar. İşte bu önemli destekten yararlanarak kendine iş kurmak isteyen gençlerimize bu fırsat sağlanmıştır. İlimizin en önemli sorunlarından olan işsizlik konusunda odamız tarafından yıl içerisinde en az 5 dönem halinde girişimcilik kursları düzenlenmekte ve bu önemli sorunun çözümüne katkı sağlamaya gayret edilmektedir. Bu kurslarımız içerisinde en anlamlı  ve sosyal boyutu olan kurs, hükümlülere yönelik açılan bu kurs olmuştur. Gerek iş bulmakta, gerek iş kurmakta zorlanan kardeşlerimiz için bu kursun çok değerli olduğun düşünüyorum. " dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
BAŞSAĞLIĞI
19 Ocak 2018 13:5252 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9472 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30352 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57035 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68827 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
16
10
2
34
2
ÜMRANİYESPOR
16
8
3
29
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
16
10
2
34
4
GİRESUNSPOR
16
7
3
27
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
16
7
4
23
6
BOLUSPOR
16
7
7
23
7
İSTANBULSPOR A.Ş
16
6
5
23
8
ADANASPOR
16
6
5
23
9
ERZURUM BŞ. BLD.
16
5
5
21
10
GAZİŞEHİR G.ANTEP
16
4
4
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013