Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Okul-Cami Buluşması Projesi’ Protokolü İmzalandı
Okul-Cami Buluşması Projesi’ Protokolü İmzalandı
Elazığ Valiliğinin himayelerinde İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Okul Cami Buluşması” Projesi protokol imza töreni yapıldı.
02 Kasım 2017 17:25

 Elazığ Valiliğinin himayelerinde İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Okul Cami Buluşması” Projesi protokol imza töreni yapıldı.

 
Valilik makamında gerçekleştirilen imza protokolüne Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya katıldı.
 
Gerçekleştirilen protokol hakkında bir değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ‘2016 yılında başlatmış olduğumuz projeyi güncelleyip daha fonksiyonel hale getirerek projemizi yeniledik. Bugün bu projenin yeniden imzalanması için burada bulunuyoruz. Amacımız tüm öğrencileri milli, manevi ve ahlaki değerler doğrultusunda eğitim almalarını sağlayarak yetiştirmek. İnşallah ilimize, öğrencilerimize hayırlı uğurlu olur.’ dedi.
 
İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise ‘Okul cami buluşmaları dediğimiz bu projenin hedefi okul ile camiyi, öğretmen ile din görevlisini, öğrenci ile mahallesindeki camiyi, din görevlisi ile okulu, halkı tanıştırarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin gönül tellerine dokunup, gönül pencerelerinde güzellikler açmak istiyoruz’ dedi.
 
Bu proje gençliğin yetişmesinde, milli değerlerinin öğrenilmesinde ve yetişmesinde, maneviyatıyla, milli değerleriyle buluşmasında gerçekten önemli bir işlev göreceğini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise ‘Gençlerimiz istediğimiz ve arzuladığımız şekilde hem ülkemiz hem de dünya insanlığı için fevkalade iyi yetişmeleri noktasında bu proje gerçekten büyük katkı verecektir. Elazığ bu projenin doğru adresi ve yeri, milli değerler yönünden oldukça temayüz etmiş, öne çıkmış bir şehir. Dolayısıyla camilerimiz hem geleneksel fonksiyonlarına hem de asli fonksiyonlarına kavuşmaları noktasında; milli eğitimin çocuklarımızı değer yüklü, kaliteli insanlar yetiştirmek; her alanda, her branşta uzmanlaşmış ve milli manevi değerle yetişmelerini sağlamaktır.
 
Özelikle ülkemizin belli alanlarda hazır ve yetişmiş eleman eksikliği var. Gerek bunların mesleki eğitimleri gerek teknik eğitimler gerekse de özellikle bilişim sektöründe verilecek kaliteli eğitimlerle daha uzmanlaşmış, odaklaşmış eğitimlerle özellikle yazılım konularında ciddi ihtiyacımız var. Bununda aslı altyapıyı iyi oluşturmak. Dolayısıyla bunları milli manevi değerlerle techiz etmezseniz, değer yüklemezseniz, ne kadar iyi yetiştirirseniz yetiştirin toplum için ülke için insanlık için zararlı hale gelebiliyorlar. Bunun tamiri, onarımı veya geri dönüşümü de çok zor olabiliyor.
 
Bu proje ahlaki değerlerin kazandırılmasında iyi düşünülmüş, iyi tasarlanmış bir projedir.
 
Bu vesile ile Milli Eğitim Müdürümüz ve İl Müftümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’ dedi.
 
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün işbirliğinde düzenlenen protokol imzalandı.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Spor Gündemi...
22 Ocak 2018 20:1544 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9547 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30448 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57140 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68940 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013