Bugün 23 Ocak 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Gençler için önemli proje
Gençler için önemli proje
Sivriceliler Derneği ve paydaşı Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirecekleri “Madde Bağımlılığına Hayır Sağlıklı bir Gelecek İçin Evet” SODES projesinin tanıtım toplantısı Sivrice Öğretmen Evinde yapıldı.
15 Kasım 2017 17:51

Sivriceliler Derneği ve paydaşı Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirecekleri “Madde Bağımlılığına Hayır Sağlıklı bir Gelecek İçin Evet” SODES projesinin tanıtım toplantısı Sivrice Öğretmen Evinde yapıldı.

Toplantıya Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sivrice Kaymakamı, Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Kurum Müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye meclis üyeleri, İlçe ve Köy Muhtarları, Sivriceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Sivriceli vatandaş katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Sivriceliler Derneği Başkanı Hadi Önal; Sivriceliler Derneğinin yaklaşık sekiz yıl önce kurulduğunu, amaçlarının yurdun cennet köşelerinden biri olan ancak sürekli göç veren ilçede Sivricelilik bilinci oluşturmak, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınmasına hizmet etmek olduğunu söyledi.

Basımı gerçekleştirilen Hazar’dan Fırat’a tanıtım kitabı ile üniversite öğrencilerine burs imkânı tanımakla ve yapılan diğer çalışmalarla bu amaca hizmet ettiklerini belirten Önal, “Bugün burada toplanmamıza vesile olan SODES projemiz paydaşımız Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte üstlendiğimiz ikinci proje. İlki, 2011 yılında Sivrice Gençliği Geleceğimizdir” adlı projemizdi. Bugün, başlatacağımız “Madde Bağımlılığına Hayır Sağlıklı bir Gelecek İçin Evet” SODES projemizle amacımız ülke gençliğini tehdit eder boyutlara ulaşan madde bağımlılığı illetinden ilçemiz gençliğini uzak tutmak ve onlara sağlıklı bir yaşamın kapılarını açmaktır. Yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla ilçemiz, ilçemiz insanlarına bir parça faydalı olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Projemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Proje Paydaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal Akdemir ise konuşmasında, Madde bağımlılığının dünya da bir sorun olduğunu belirtti. Madde bağımlılığının yanı sıra, teknoloji bağımlılığına da dikkat çeken Akdemir, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı daha iyi motive etmek adına geliştirilen bu proje faydalı ve değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım programda yaptığı konuşmada, projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek projeyi gerçekleştiren Sivriceliler Derneği ve paydaşlarına teşekkür etti.

Teknoloji bağımlılığına dikkat çeken Vali Çetin Oktay Kaldırım, teknolojinin vazgeçilemez olduğunu, ancak teknolojinin faydalı ve yararlı bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguladı.

Ülke gençliğinin her türlü bağımlılıktan uzak sağlıklı bir biçimde yetişmesinin önemini belirten Vali Kaldırım, bu tür projelerin ve çalışmaların devamlılığını istedi.

Madde bağımlılığıyla mücadelenin adete bir terör örgütü ile mücadele gibi algılanması ve o doğrultuda bir takım önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Vali Kaldırım: “Bugün Dünya da akıllı telefonların ve bilgisayarların arkasında çok kirli bir dünya var. Çocuğunuz bir oyun oynarken bir çizgi film izlerken arkasında sizin göremeyeceğiniz bir sürü mesaj var. Bu mesajları ve olumsuzlukları aile, çocuk ve toplum fark edemez. Böylece bir çok suç oluşturabilecek ve kişinin sağlığını etkileyecek olumsuz durumla karşılaşılmaktadır.” dedi. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Spor Gündemi...
22 Ocak 2018 20:1585 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9554 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30458 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57148 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68945 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013