Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
TAVRIMIZ NET VE BİRLİKTE OLMALI
TAVRIMIZ NET VE  BİRLİKTE OLMALI
AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı.ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, NATO'nun Norveç'te yaptığı tatbikatta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının 'karşıt kuvvet liderleri' arasında gösterilmesine sert tepki gösterdi.
21 Kasım 2017 23:03

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı.ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, NATO'nun Norveç'te yaptığı tatbikatta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının 'karşıt kuvvet liderleri' arasında gösterilmesine sert tepki gösterdi.

Bulut, günışığı’na yaptığı açıklamada, bu olayı bir personelin aymazlığı olarak görmediklerini belirterek, “Nato tatbikatı ile ortaya çıkan rezalet bir bilinç altını mı gösteriyor yoksa bir personelin aymazlığı mıdır? Nato ile ilişkilerimizin iniş, çıkışlarına ve darbeler tarihimizdeki etkilerine baktığımızda ortaya çıkan rezaletin hiçte bir personel aymazlığı olmadığı açıkça görülür. Ülkemizin iki büyük değerini hedefleştirerek aynı zamanda değerlerimize de düşman olduklarını ilan etmiş oldular.” dedi.

TÜRKİYE’Yİ HER FIRSATTA HEDEF GÖSTERİYORLAR

Türkiye’nin son 15 yılda yakaladığı yükselme trendinin ve dünyada söz söyleyen bir ülke olmasının NATO’nun da içinde bulunan bir takım merkezleri ciddi anlamda rahatsız ettiğini vurgulayan Bulut, bu sebepten dolayı Türkiye’nin her fırsatta hedef gösterildiğini ifade etti.

Bulut; “Bu düşmanlıkları bizim büyümemizin onlar tarafından takip edildiğini gösteriyor. Büyük Türkiye güçlü Türkiye ve bölgesinde belirleyici bir Türkiye istemiyorlar. Bir takım merkezler kendilerince büyümemizi ve yeniden ayağa kalkmamızı cezalandırmak istiyor. Cumhurbaşkanımız bu yüzden hedef. Onlar şöyle düşünüyorlar: Cumhurbaşkanımızdan kurtulduklarında her şeyin kendi istedikleri gibi olacağını düşünüyorlar. Uluslararası platformda bütün hesapları bunun üzerine. Neresinden bakarsak bakalım bizim NATO’da bir tarihimiz var. Üyesiyiz. Hasetten Nato içinde müttefiklerimiz var. Noto ile ilişkileri siyaset dengeleri ve ülkemizin uzun vadedeki çıkarları doğrultusunda sürdürmek durumundayız ama bu ilkesiz olacağımız, itiraz etmeyeceğimiz ülkemizin çıkarlarını korumayacağımız anlamına gelmez.” ifadelerine yer verdi.

BU OYUNU BOZACAĞIZ

Skandala sebep olanların cezalandırılması gerektiğini aktaran Bulut: “Bir tatbikat ile ortaya çıkan rezalet ve bu rezalet üreten merkez, kişi ve kurumlar gözönüne alınarak mutlaka cezalandırılmalıdır. Hangi şart altında olursa olsun tepkimizi en net en ciddi şekilde göstermek durumundayız. Bu rezaleti kişiler üzerinden ülkemizin hedef alındığını unutmamalıyız. Siyasi tercihlerimiz bir tarafa hep birlikte göstereceğimiz sağlıklı tavırlar bu oyunu bozmamız açısından gayet hayatidir. Tavrımız gayet net ve hep birlikte olmalı.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9541 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30439 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57126 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68925 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013