Bugün 23 Ocak 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Kadınlar kaktüsü, erkeler gülü tercih ediyor
Kadınlar kaktüsü, erkeler gülü tercih ediyor
Elazığ’da ev kadınları kaktüs, açelya, sıklamen, hediye vermek isteyen erkekler ise en çok gül ve orkideyi tercih ediyor.
18 Aralık 2017 23:48
HABER: BÜŞRA TEKAT

Elazığ’da 30 yıldır çiçekçilik yapan Manolya Çiçek İşletmecisi Coşkun Ülkü, evde saksılı çiçek beslemenin bireylerin genel ve psikolojik sağlığı üzerinde birçok fayda sağladığını söyledi.
Coşkun Ülkü özellikle de günümüzün en belirgin sorunlarından biri olan stres ve gerginliğin giderilmesinde oldukça etkili bir uygulama olan evde saksılı çiçek beslemenin faydaları hakkında bilgiler verdi.
Elazığ’da her sezon talep edilen ürünlerin değişebildiğini ifade eden Coşkun Ülkü, çiçekler insanın ruhunu dinlendirdiğine dikkat çekerek,  “Çiçekler huzur veriyor. Bu zaten zamanla hobiye dönüşüyor. Psikoloji rahatlamayı sağlıyor. Zaten doktorlar da ruhsal tedavi olarak tavsiye ediyor.” dedi.
 
EN YOĞUN İLGİYİ GÜL VE ORKİDE GÖRÜYOR
Manolya Çiçek İşletmecisi Coşkun Ülkü fiyatların 5 TL ile 1300 TL arasında değiştiğini belirterek, en yoğun ilgiyi gül ve orkidenin gördüğünü bildirildi.
İnsan sağlığına zarar veren birkaç bitki haricinde tüm bitkilerin sağlığa faydalı olduğunu anlatan Ülkü, “Aromatik bitkiler sağlık açısında olumlu etkileri olduğu için tercih ediliyor. Lavanta, Kekik, ekinezya, papatya gibi bitkiler faydaları nedeniyle de tercih ediliyor.” açıklamasında bulundu.
Son yıllarda Elazığ genelinde balkon ve teras çiçeklerinin de ilgi görmeye başladığını kaydeden Coşkun Ülkü vatandaşların taleplerinin değişebildiğini aktardı.
Özel günlerde satışların arttığına dikkat çeken Ülkü, “Özel günler sonrasında satışlar normale dönüyor. Satışlar daha çok insanların huzuruna bağlı olarak değişiyor. Mutlu ve maddi durumu iyi olanlar alıyor. Ama insan mutluluğuna göre değişiyor.” ifadelerini kullandı.
 
SAĞLIĞI OLUMLU OLARAK ETKİLİYOR
Saksılı çiçeklerin tamamen doğal olması nedeniyle bireyler üzerinde birçok yönden olumlu etkiler oluşturduğunu aktaran Ülkü saksılı çiçek beslemenin faydalarını şöyle anlattı; “Günlük stresin yok edilmesini sağlıyor. Günlük yorgunluğun ve gerginliğin atılmasında oldukça etkili. Kişisel gelişimi destekliyor. Sosyal ve iş yaşantısında bireylerin daha başarılı olmasını sağlıyor. Birçok psikolojik sorunların kısa zamanda giderilmesinde yardımcı oluyor. Depresyon rahatsızlığının meydana gelmesini önleyebilir. Sorumluluk duygusunun pekişmesine yardımcı oluyor. A sosyalliğin etkilerini ortadan kaldırıyor. Bireylerin daha neşeli ve huzurlu olmasına yardımcı oluyor. Zihin gelişimine katkıda bulunuyor. Hareketsizlik sorununun giderilmesinde oldukça etkili. Evin daha hoş bir kokuya sahip olmasını sağlıyor.”
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Spor Gündemi...
22 Ocak 2018 20:1585 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9554 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30458 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57149 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68945 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013