Bugün 20 Şubat 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
O projeler öncelikli....
O projeler öncelikli....
TKDK Elazığ İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, üçüncü başvuru çağrı ilanının bilgilendirme toplantısında, 42 il için ayrılan bütçe tutarının yaklaşık 87 Milyon Avro olduğunu belirterek, Elazığ’ın bu miktardan en çok payı alabilmesi için mücadele vereceklerini söyledi.
27 Aralık 2017 15:17
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, üçüncü başvuru çağrı ilanının bilgilendirme toplantısında hedeflerinin kırsalda ki en ücra noktalara yatırım kazandırmak olduğunu söyledi.
İbrahim Sertaç Yılmaz, üçüncü çağrı ilanı kapsamında Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri ve Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar olmak olarak 2 tedbir altında desteklemeler yapacaklarını ifade etti.
5 Bin Avro’ya kadar yüzde 55 oranında hibe desteği verileceğine dikkat çeken Yılmaz, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri kapsamında tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar, fide, fidan yetiştiriciliği, seracılık faaliyetleri, Arıcılık faaliyetleri, Zanaatkarlık ve Yöresel ürün işletmeciliği, Kırsal Turizm işletmeciliği, Su Ürünleri yetiştiriciliği, Makine Parkları Sektörü ve Yenilenebilir Enerji gibi yatırımlara destek verilecektir. Bu kapsamda proje kabulü 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 15 Mart 2018 tarihinde sona erecektir. Bu yatırımlara 500.000 Avro’ya kadar yüzde 55 oranında hibe desteği verilecektir.” açıklamasında bulundu.
 
BÜTÇE TUTARI 87 MİLYON AVRO
42 il için ayrılan bütçe tutarının yaklaşık 87 Milyon Avro olduğunun altını çizen Yılmaz, Elazığ’ın miktardan en çok payı alabilmesi için mücadele vereceklerini belirtti.
Yaptıkları ziyaretlerde proje tespiti yaptıklarını aktaran İbrahim Sertaç Yılmaz, “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü ile beraber Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Arıcılık, Mantar Yetiştiriciliği ve Kırsal Turizm Faaliyetleri kapsamında kurs programları düzenleyerek başvuru sahiplerimizin hem bilinçlenmesini hem de sıralama kriterleri puanlarının yüksek olmasını amaçladık.
Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına yönelik yatırımlar kapsamında ise Küçükbaş/Büyükbaş Süt-Besi işletmelerine ve Kanatlı sektörüne Bir Milyon Avro’ya kadar olan uygun harcamalara yüzde 40 ile yüzde 70 arasında hibe vereceğiz. Bu tedbir kapsamında proje kabulü 1 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve 5 Nisan 2018 tarihinde sona erecek. Bu tedbirde 42 İl Koordinatörlüğü için ayrılan bütçe tutarı ise yaklaşık 164 Milyon Avro. Yatırımlarımız KDV den muaf yatırımlardır.” dedi.
 
YERE SAĞLAM BASAN PROJELERE ÖNCELİK VERECEĞİZ
Yılmaz, daha önceki çağrı dönemlerinde minimum harcama tutarı olarak belirtilen 20 Bin Avro’nun, üçüncü çağrıdan itibaren 5 Bin Avro’ya düşürüldüğünü kaydetti.
Ayakları yere sağlam basan projelere öncelik vereceklerini belirten Yılmaz şöyle devam etti: “Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda küçük aile işletmelerine destek olmak öncelikli hedeflerimiz arasına girmiştir. Bundan önce olduğu gibi bugün de üreticinin ayağına gidip yatırımlarımızı anlatacağız. Ayrıca kanatlı sektöründe kaz, hindi ve broyler yetiştiriciliğine desteğimiz devam etmektedir. Broyler sektöründe aralarında Elazığ İlimizin de bulunduğu sadece 3 ilde yeni kurulum işletmelere destek verilecektir. Bu avantajımızı iyi kullanıp, ayakları yere sağlam basan projelere öncelik vermemiz hedeflerimiz arasındadır.” 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10234 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31369 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58077 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69928 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018