Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Elazığ'da STK’lar saldırıyı kınadı
Elazığ'da STK’lar saldırıyı kınadı
Elazığ’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, Büyük Birlik Partisi eski Merkez İlçe Başkanı Necati Yavuz’a yapılan saldırıyı kınadı.
31 Aralık 2017 16:58

Elazığ’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, Büyük Birlik Partisi eski Merkez İlçe Başkanı Necati Yavuz’a yapılan saldırıyı kınadı.

Öğretmenevi önünde açıklama yapan STK yöneticileri, saldırıya tepki göstererek Büyük Birlik Partisi eski Merkez İlçe Başkanı Necati Yavuz’a destek verdi.

Necati Yavuz, kimseyle bir meselesi olmamasına rağmen 20 Aralık günü 3 kişi tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

Necati Yavuz açıklamasında “20 Aralık günü 3 kişinin saldırısına maruz kaldım. Tabi bu saldırının amacı neydi, ben neden bu saldırıya maruz kaldım? Benim kimseyle bir alacak verecek meselem yoktu, bir tefeciye borcum yoktu bir namus meselem yoktu. Kan davam yoktu. Peki, bu alçakça bu onursuzca saldırı niye yapıldı? Bu saldırı ilk kez yapılan bir saldırı değil. Kim ki Elazığ’a el attı kim ki Elazığ konusunda bir yanlışa parmak bastın saldırıya uğradı. Ne için bu saldırılar yapılıyor. Kim ki Elazığ’da yanlış olan belediye yönetiminde bir konuya parmak bastığında ya ürkütülmek ya sindirilmek ya da korkutulmak isteniyor. Bizde diyoruz ki bizim bir davamız var. Bizim davamız Allah rızası için ülkemizdir, vatanımızdır, ezanımızdır, kuranımızdır, aşkımız olan Elazığ’ımızdır. Eğer Necati Yavuz şehadeti Elazığ’a huzur getirecekse ben buna da razıyım. Fakat bu sessizliğe bu haksızlığa sus demeyeceğiz, demememizde lazım.” dedi. 
 

NAFİZ KOCA: “KORKMUYORUZ”

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca ise yaptığı açıklamada, bu tür saldırıların ilk olmadığını belirterek, “Geçmişte bunu tecrübe edenlerden biri benim. Saldırıyı yapan azmettiren insanlar şunu bilsinler ki 50 defa da saldırıya uğratsanız Elazığ için yüreği yanan insanların yüreğindeki sesi asla ve asla söndüremeyeceksiniz. İnsanlar sizi eleştirdiği için susturmaya çalıştırdığınız müddetçe girdiğiniz çirkefin içeresinde boğulacaksınız. O çirkef midenize girdikçe bütün uzuvlarınızı çürütesiye sizi öldürecektir. Korkunun ecele faydası yoktur. Biz korkmuyoruz. Ben 20 yıldır bu şehrin dertlerini güzelliklerini sevdasını dile getiriyorum. Bu 20 yıl içerisinde uğramadığımız saldırı yaşamadığımız sıkıntı çekmediğimiz çile kalmadı ama Allah’a çok şükür bunların hiçbir tanesi inandığımız yoldan geri döndürmedi. Bundan sonrada döndürmeyecektir.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9542 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30439 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57126 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68925 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013