Bugün 21 Şubat 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Kazanan Elazığ ve ülkemiz olacak”
“Kazanan Elazığ ve ülkemiz olacak”
Savunma, Uzay ve Havacılık Kümelenmesi (SUHA) Derneği Başkanı Asilhan Arslan, “Bizler SUHA Kümelenme Derneği olarak şehrimizin tüm dinamiklerinin bu oluşumu sahiplenmesini önemsiyoruz. Faaliyetlerimiz neticesinde kazanan Elazığ’ımız ve ülkemiz olacaktır.” dedi.
06 Şubat 2018 17:00

Savunma, Uzay ve Havacılık Kümelenmesi (SUHA) Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Kongrede Derneğin Kurucu Başkanı Asilhan Arslan, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede konuşan Başkan Asilhan Arslan, derneklerinin 6 ay önce kurulduğunu belirterek, geçen süre içerisinde Savunma Sanayi Kümelenmesi açısından ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun çalışmalar yaptıklarını aktardı.

Elazığ’ın tüm dinamiklerinin bu oluşumu sahiplenmesini önemsediklerini belirten Arslan, şöyle konuştu: “Malumunuz üzere Ordumuz dolayısıyla Ülkemiz bugüne kadar henüz adı konulmamış bir savaşın içinde idi. Ancak; son bir aylık dilimde adı belli olan bir savaş içindeyiz. Dış mihraklar Savunma Sanayimize ciddi defanslar uygulamaktalar. Böylece Tankımızın helikopterlerimizin Motorunu alamıyoruz. Gizli ambargo uygulamaları ile karşı karşıyayız. Kendi göbeğimizi kendimizin keseceğinin elzem olduğu bu dönemde bu Şehirden nasıl bir duruş sergileyebiliriz diye uzun zamandan beri kafa yoruyorduk. Değerli Savunma Bakan Yardımcımız Sayın Şuay Alpay ve Müsteşarımız İsmail Demir beyin bu yöndeki faaliyetlere destek projelerinin olduğunu bunu Elazığ’dan başlatılması Savunma Sanayimize katkısı olacaktır. Düşüncesi yoğunlaştı. Bizlerde şu an itibariyle 43 kişilik Sanayici-İşadamı ve Akademisyenlerden oluşan bu derneği kurduk. Gerek Bakanlık düzeyinde ve Gerekse Savunma Sanayi Kümelenmesi açısından ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun tempolu çalışmalar yaptık. Tüm bu çalışmalarımızın başlangıç neticelerini kısa zamanda alabilmek oluşumumuzun ne kadar yerinde ve zamanında yapıldığının en büyük göstergesidir. Üyemiz olan firmalarımız Savunma Sanayi Müsteşarlığına bağlı ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve TAI Firmaları ile ciddi proje anlaşmaları yapmış olması şehrimizin gurur kaynağıdır. Bizler SUHA Kümelenme Derneği olarak şehrimizin tüm dinamiklerinin bu oluşumu sahiplenmesini önemsiyoruz. Faaliyetlerimiz neticesinde kazanan Elazığ’ımız ve Ülkemiz olacaktır. Projesinin takibini yaptığımız Stratejik ve üstün Teknolojik bir yatırımı, bir mükemmeliyet merkezini Elâzığ’ımıza kazandırmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.  Halisane niyetlerle kurduğumuz bu derneğimizin; Şehrimize ve Ülkemize Faydalı hizmetler yapmasını Rabbimden diler, Bu vesile ile Yeni Göreve Gelen Yetkili Organlarımıza başarılar dilerim.” dedi.

SUHA Derneği yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Yönetim ve Denetleme Kurulu: Asilhan Arslan, Ahmet Yaşar, Erhan Akın, Şaban Yaşa, Hasan Uzun, Mehmet Güleç, Sami Pirinççi,  Ebedin Ergün, Mustafa Kaya, Galip Aydın,  Emrullah Gürbüz.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10236 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31370 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58079 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69930 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018