Bugün 21 Şubat 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Elazığ’ın enerjisi kayboldu”
“Elazığ’ın enerjisi kayboldu”
Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanı Alpay Gökçe, ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğinin Elazığ’da karşılık bulmadığını, kentte işsizlik oranlarında artış gözlendiğini söyledi.
07 Şubat 2018 14:00

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanı Alpay Gökçe, ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğinin Elazığ’da karşılık bulmadığını, kentte işsizlik oranlarında artış gözlendiğini söyledi.

Gökçe, yaptığı açıklamada, işsizlik sorununun Türkiye’nin sorunu olduğu gibi Elazığ’ın da en önemli problemi olduğunu aktardı.

İşsizlik oranının düşürülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istihdam seferberliği başlatıldığını hatırlatan Gökçe, seferberlik kapsamında gerek kamu kurumları gerekse iş dünyasında işsizlere iş bulma noktasında girişimler yapıldığını ancak bu çabaların Elazığ’da karşılık bulmadığını kaydetti.

İşsizlik ve ümitsizlik ortamının birçok toplumsal sorunu beraberinde getirerek şehri yaşanılmaz kılacağını vurgulayan Gökçe: “Herkesin malumu üzerine geçtiğimiz aylarda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işsizlik oranının ülke çapında düşürülmesi için İstihdam seferberliği '' adı altında bir çalışmanın startını vererek devlet organlarına ve iş adamlarına bu yönde adımlar atmaları talimatını vermişti. Sürecin devamında gerek belediyeler gerek ise iş adamları ülke genelinde işsiz insanlarımızın iş bulması noktasında girişimlerde bulunmuştu. Bu çabalar ne yazık ki ilimizde bir karşılık bulamadı, gerekli adımlar istenilen oranda atılamadı. Bahsi geçen seferberlik ilanından bu yana ilimizdeki işsizlik oranlarında gerileme görülmediği gibi aksine artış gözlemlenmektedir. Bilindiği üzere işsizlik tüm ülkenin sorunu olduğu gibi ilimizin de belli başlı en önemli sorunlarındandır. İşsizlik ve ümitsizlik ortamı ise birçok toplumsal sorunu beraberinde getirerek şehri yaşanılmaz kılar. Bu sorun çözülemediği takdirde işsizler ordusu çığ gibi büyüyecek ülke için büyük sorun ve tehdit oluşturacaktır. İlimiz ne yazık ki son yıllarda bırakın işçi, memur şehri olmayı emekli şehrine dönmüş enerjisi tamamen kaybolmuştur.” açıklamasında bulundu.

1 MİLYAR TL ATIL HALDE BEKLİYOR

Elazığ’da yastık altında ve bankalarda 1 Milyar Lira’nın üzerinde para bulunduğunu ifade eden BBP İl Başkanı Alpay Gökçe, atıl halde bekleyen bu paranın ekonomiye kazandırılması gerektiğini vurguladı.

Bu paranın ekonomiye kazandırılması halinde Elazığ’ın çehresinin değişeceğini ve işsizlik rakamlarının gerileyeceğini ifade eden Gökçe, şu ifadelere yer verdi: “Şehrimizde çok ciddi bir meblağ bankalarda ve yastık altında yatmaktadır. 1 katrilyonun üzerinde bir para ekonomiye kazandırılmadan atıl durumda bekletiliyor. Bu rakamın yüzde 20’si dahi ekonomiye kazandırılacak olsa Elazığ'ın çehresi değişecek işsizlik rakamları çok gerileyecektir. Ne yazık ki bu paraların ekonomiye girmesi için gerekli adımlar atılmıyor. Yatırımcıların güvenebileceği iyimser bir atmosfer oluşturulmadığı gibi hiç kimsenin bu yönde girişim ve çabası olmuyor. İlimizin idarecilerinden beklentimiz; iktisadi ve ticari alanda çalışmalar yürütmeleri, ticarete kazandırılmayan bu paraları hızlı bir şekilde şehir ekonomisine kazandıracak girişimlerde bulunmalarıdır. Şehirde yaşayan esnafımız, memurumuz, köylümüz, gencimiz halinden hoşnut değildir. Çevre illere baktığımızda işleyen bir ekonomi fark edilen bir enerji vardır. Bu iklimin ilimizde de oluşmaması için hiçbir neden yoktur. Buradan hareket ile şehrimiz idarecilerine istihdam seferberliği bağlamında faaliyet yürütmelerini işsizliğin önüne geçilmesi için misyon üstlenmelerini ayrıca ekonomimizin iyileşmesi noktasında ekonomiye kazandırılmayan paraların ticari hayata girmesi için alt yapı çalışmalarını hazırlamalarıdır.” Günışığı Haber Merkezi

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması

ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10236 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31370 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58079 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69930 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018