Bugün 19 Şubat 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Kamu kaynakları israf edilmemeli”
“Kamu kaynakları israf edilmemeli”
Elazığ’ın Arıcak ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kamu kaynaklarının israf edilmemesi gerektiğine vurgu yaparak, eksiklilerin ve aksaklıkların vakit kaybedilmeden bildirilmesini istedi.
07 Şubat 2018 17:35

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Arıcak ilçesinde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Vali Kaldırım, çözülmeyecek sorunların olmadığını ifade ederek, yapılması talep edilen işler için de gerekenin yapılacağını kaydetti.

Kaldırım, muhtarlara ilçede yapılan çalışmaların takipçileri olmaları uyarısında bulundu.

Arıcak ilçesinde sosyal projeler, alt yapı projeleri ve kamusal yatırımlarda pozitif ayrımcılık yapacaklarını anlatan Kaldırı, “Arıcak bizim için önemli bir ilçe. Özellikli bir ilçe. Arazi yönünden kısıtlı olan bir ilçe. Dolayısıyla diğer kamusal, sosyal projelerde gerekse alt yapı projelerinde, kamusal yatırımlarda pozitif ayrımcılık yapacağız. Farklı yaklaşmamız gerekiyor. Öyle de yaklaşacağız. İlave talepler olduğunda onları da öncelikli şekilde değerlendireceğiz. Özel idaremiz, il genel meclisimiz, arkadaşlarımız çok güzel bir program yaptılar. İnşallah onu aşan iştirakler yapacağız. Bu seneyi hizmette zirve yılı olarak tamamlamış olacağız. İşimizi kaliteli, doğru, güzel yapalım. Herkesin gönlü olsun. Alelacele ve ya mevsim dışı, koşulların el vermediği zamanlarda iş yapmayalım. Muhtarlarımız, işlerimizi özellikle iyi denetleyelim. İşlerin sahibi bizler kadar sizlersiniz. O yolları, o içme sularını, o tesisleri siz kullanacaksınız. Arkadaşlarınız kullanacak” açıklamasında bulundu.

KAMU KAYNAKLARI İSRAF EDİLMEMELİ

Kaldırım kamu kaynaklarının israf edilmemesi gerektiğine vurgu yaparak, eksiklilerin ve aksaklıkların vakit kaybedilmeden bildirilmesini istedi.

Vali Kaldırım, “Halka hizmet verelim. Ben hassasım, hassas olalım. Ben alana çıktığımda özellikle dikkat ediyorum. Dikkat edin. Her hangi bir aksaklık, eksiklik olduğu zaman bize hızlı bir şekilde ve ya ilgili arkadaşlara iletin, zamanında çözelim. Bir senelik asfaltı gördüm üzüldüm. Bu hepimizin serveti, kaynağı. Dolayısıyla bundan sizler de sorumlusunuz. Herkes de sorumlu. Buna özellikle dikkat edelim. Bu sene işlerimizden alnımızın akıyla çıktık. İşlerimizi zamanında bitirelim, kalan olursa sonraki sezona bırakalım. Biraz gecikme olabilir ama olsun. İş kaliteli olsun. Paralar israf edilmemiş olsun. Çok önemli, buna dikkat edelim. Bütün yapılan işlerde okul yapımında, kamu binası yapımında, yol, su, içme suyu, kanalizasyon hangi iş olursa olsun işi iyi takip edelim.” ifadelerine yer verdi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10213 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31337 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58046 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69899 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018