Bugün 19 Şubat 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
KOBİ’LER BORGİP projesi ile büyüyecek
KOBİ’LER BORGİP projesi ile büyüyecek
TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliğinde Elazığ’da Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) toplantısı düzenlendi.
08 Şubat 2018 17:56
TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliğinde Elazığ’da Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) toplantısı düzenlendi.
KOBİ yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimini kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefleyen proje toplantısı “BORGİP; İyi Yönetilen, Rekabetçi ve Büyüyen KOBİ’ler” ana temasıyla Elazığ Ramada Otel’de gerçekleştirildi.
Elazığ iş dünyası temsilcileri ve KOBİ’lerin katıldığı toplantı, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi - Fırat Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bektaş ve Garanti Bankası Elazığ Şube Müdürü Kadir Süzgeç’in açılış konuşmalarıyla başladı.
 
KOBİ’LER BÜYÜYECEK, TÜRKİYE BÜYÜYECEK
Toplantıda konuşan TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, BORGİP projesinin bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak ve şirketlerin gelişmelerini sağlamak adına önemli bir proje olduğunu söyledi.
Açık, şöyle konuştu: “Dünya genelinde internet, robot teknolojisindeki gelişmeler ve yapay zeka ile birlikte dijitalleşme ve teknolojide çok önemli gelişmeler, ardından değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır toplumlarda. Buna bağlı olarak da yeni sistemler oluşmaktadır. Bu değişen toplumda sadece değişiklik ekonomik yaşamda değil, yaşamın tüm alanlarında meydana gelmektedir. Kişi bu değişikliğe ayak uydurabilen, kendi şirketinin amacını, stratejilerini, yol haritasını ve iş yapma şeklini bu yeni düzene göre ayarlayabilen şirketler çok ilerleyecektir. Ama buna ayak uyduramayan, çağın gerisinde kalan şirketler ise maalesef gerileyecektir. Bu nedenle de bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak hem de ülkemizin, bölgemizin ve şirketlerimizin teknolojiyi de kullanarak gelişmelerini sağlayabilmek için mutlaka yeni bir ekonomik modelin desteği olması gerekir. İşte tam bu noktada BORGİP projesi devreye girmektedir. BORGİP projesi yerelde özel sektörün, şirketlerin hem güçlenmesini hem kaliteli insan altyapısını oluşturulmasına aynı zamanda ARGE, İnovasyon ve teknolojiyi kullanarak üretim modellerini geliştirmesine ve önemli satış ve pazarlama ağları oluşturmasına, uzman desteği ile katkı sağlamaktadır. Bu anlamda da çok önemli bir proje olduğunu belirtmek isterim. Biz TÜRKKONFED olarak, KOBİ’ler büyüyecek, Türkiye büyüyecek. KOBİ’lerimizin rekabet gücü artacak ki ülkemizin rekabet gücü arsın diyoruz.”
 
BORGİP ŞİRKETLERİMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi - Fırat Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bektaş ise programda yaptığı konuşmada, BORGİP projesi kapsamında Elazığ’daki firmaların kurumsallaşmasını ve rekabetçiliğini arttırmasını hedeflediklerini söyledi.
Bektaş, “İlimizin limanlara olan uzaklığı, kalifiye eleman bulamama sıkıntısından dolayı, her ne kadar son dönemlerde yeni teşvik paketlerinden yararlansak da şirketlerimizin rekabetçi olması açısından, kurumsallaşması açısından BORGİP ve bu tür projeler şirketlerimiz için çok büyük önem arzetmekte. Bu yüzden BORGİP projesi ile inşallah birkaç firmayı çıkarıp, onların kurumsallaşmasını, rekabetçiliğini arttırmak istiyoruz.” İfadelerine yer verdi.
 
KOBİ’LERİMİZE REHBERLİK EDECEĞİZ
Garanti Bankası Elazığ Şube Müdürü Kadir Yüzgeç, açılış konuşmasında, KOBİ’lerin büyümesi ve kalkınmasında sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve bankalara büyük önem düştüğünü kaydetti.
Bankaların istihdama, refaha ve kalkınmaya destek olmak için ekonominin lokomotifi olan KOBİ’lerin her zaman yanında olması gerektiğini vurgulayan Yüzgeç, “Bu bilinçle KOBİ’lere verdiğimiz desteği sadece finansmanla sınırlı tutmuyor her konuda onların yanında olmaya odaklanıyoruz. Dolayısıyla çok değerli bulduğumuz BORGİP projesine gönülden destek veriyoruz ve ana destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Proje kapsamında Malatya, Tunceli ve Bingöl’de faaliyet gösteren 15 sektörde 20 ile 249 çalışanı bulunan KOBİ’lere firansman, nitelikli insan kaynağına ulaşma, pazarlama ve ihracat konularında destek verilecek. KOBİ’lerin gelir ve refah payının artmasına katkı sağlayacak proje, destekleyici, eğitici ve iş insanlarını buluşturan bir platform olacak. Biz de KOBİ bankacılığına ciddi bir birikim ve tecrübeye sahip bir banka olarak Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’deki KOBİ’lerimize rehberlik edeceğiz” dedi.  
Konuşmaların ardından TÜSİAD, BORGİP çalışma grubu Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlü Türk, BORGİP projesiyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı.
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10213 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31337 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58046 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69900 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018