Bugün 24 Mart 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Üç öğrenci hızlı drone geliştirdi
Üç öğrenci hızlı drone geliştirdi
Elazığ’da 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören üç öğrenci hızlı drone geliştirdi.
04 Mart 2018 16:40

Elazığ’da  100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören üç öğrenci hızlı drone geliştirdi.

100. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri bölümü 11. sınıf öğrencileri, 12.Uluslararası Robot Yarışmasına katılma kararı aldı. Bunun üzerine harekete geçen öğrenciler Ömer Faruk Kaçmaz, Mehmet Emin Çelik ve Özgürcan Ayaz, hız dronu yapmaya başladı.

3 öğrenci, öğretmeleri Vahap Bataray’ın da desteğiyle saatte 85 kilometre hıza uluşan dron yaptı.

Amaçları üst seviyede dronlar tasarlamak olan öğrenciler, ASELSAN’la birlikte savunma sanayisi için daha kaliteli dronlar geliştirmek istiyor.

ASELSAN’DAN DESTEK

85 kilometre hıza ulaşan hız dronu yapan liseli öğrencilerine ASELSAN’dan destek geldi.

Öğrencilere her türlü desteği sağlayacaklarını belirten ASELSAN İnsansız Sistemler Program Direktörü Volkan Aydın, “Biz insansız sistemler program direktörlüğü olarak 100.Yıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizin insansız uçan sistemlerle ilgili çalışmalar yürüttüğünü biliyorduk. Daha önce ulusal haber yayınlarından takip etmiştik. Kendilerini çalışmalarını yakından görme fırsatım oldu. Arkadaşlarımız çok büyük fedakarlık göstererek büyük aşamalar kaydetmişler. Bunu da gördük. Kendilerinin hedefleri büyük. Zaten kendilerinden beklenilen ve yakışanda budur. Bu hedeflerine de ulaşmak için biz her türlü desteği kendilerine sağlayacağımızı belirttik. Kendilerine bazı ödevler verdik. Bu ödevlerine ulaşmak için destek bekliyorlarsa, bunları sağlamak adına da biz zaten gönüllüyüz. Arkadaşlarımız büyük bir fedakarlıkla kendileri bu sistemleri geliştirmiş. Belli bir safhaya kadar getirmişler. Bunların ileride inşallah ülkemizin menfaati açısından daha da geliştirilerek kullanım seviyesine getirilmesi amacıyla çalışmalarımıza beraber devam edeceğiz” dedi.

Okul Müdürü Fethi Kılınç ise, “ASELSAN yetkilileri okulu ziyaret etmek ve öğrencilerin çalışmalarıyla ilgili olarak bir takım bilgiler edinmek istedi. Biz de bu noktada öğrencilerimizin çalışmalarını yerinde görmeleri açısından arkadaşlarımızı buraya davet ettik. Öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar ve mesleki teknik heyetim olarak Türkiye’de farkındalığın yaratılması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle çocuklarını mesleki teknik heyetime yönlendirmek isteyen aileler içinde bu yapılan çalışmaların ben önemli bir referans olduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan öğrencilerimi ve öğretmenlerimi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bunda sonraki çalışmalarımızın bu şekilde başarılarla dolu bir şekilde devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10854 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32149 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58936 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70789 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018