Bugün 21 Ocak 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Karakoçan’a yüksek okul yapılacak
Karakoçan’a yüksek okul yapılacak
Geçtiğimiz gün kazayla bir el bombasının patlaması sonucu şehit olan dört askerimizin cenaze törenlerine katılmak amacıyla ilimize gelen,
20 Ağustos 2009 22:31
Geçtiğimiz gün kazayla bir el bombasının patlaması sonucu şehit olan dört askerimizin cenaze törenlerine katılmak amacıyla ilimize gelen, yapılan törenin ardından ilimizde bir takım gezi ve incelemelerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili M. Necati Çetinkaya Karakoçan’ı ziyaret etti.

Ziyarette Elazığ Milletvekilleri, Tahir Öztürk, Faruk Septioğlu, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ile Ak Parti İl Başkanı Ali Şerifoğulları hazır bulundu.

Karakoçan Belediyesi’ne giden heyeti Belediye Başkanı Nurettin Arslan karşıladı. Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili M. Necati Çetinkaya ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi:

“Saygıdeğer Milletvekillerim Belediyemizin araç gereç konusunda bir problemi yoktur. Kendi yollarımızı yapacak şantiyemiz ve filomuz mevcuttur. Bu seneki projelerimiz arasında yer alan “Ohi Deresi” çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Ayrıca Yolçatı yolunun çalışmaları başlamış olup biz de Belediye olarak imkânlarımız dâhilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu projenin programa alınmasından dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Yolçatı yolu ve kavşağının tamamının değişip sinyalizasyon sistemi konularak Karakoçan halkına yakışacak bir hale gelmesinde sizin ve hükümetimizin elbette ki payı büyüktür. Bizim en önemli diğer bir projemiz ise ilçemizin hali hazırda imar planı haritası yoktu dört sene önce çalışmalarımızı başlatmıştık. Şükürler olsun bu çalışmamızı tamamlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki ayın içerisin de Ankara’da İller Bankası Genel Müdürlüğü’nde ihalesi gerçekleştirilecektir. Bu imar planı Yolçatı yoluna kadar imara dâhildir. Yaklaşık 9000 hektar alana sahip geniş bir imar alanı olacaktır. Bu çalışmalarda tamamlanmış bulunmaktadır.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili M. Necati Çetinkaya Karakoçan İlçesine bir vefa borçlarının olduğunu ve ilçenin kalkınması için Hükümet olarak bütün katkıyı sağlayacaklarını belirterek açıklamasında şunları söyledi:
“Biz yapılacak her çalışmada Karakoçan için her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Karakoçan İlçemize Yüksekokul yapılacağını dile getirmek isterim. Çünkü yapılacak her hizmet Karakoçan’a yapılacaktır. Karakoçan buna layık bir ilçemizdir. İnsanları bu gibi güzel hizmetlere layıktır. Belediye Başkanımızın biraz önce tanıtmış olduğu imar planı ve projenin yapılmasında İller Bankası Genel Müdürü ile görüşmelerimiz oldu ve sonuç almış bulunmaktayız.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili M. Necati Çetinkaya’nın Karakoçan Belediyesini ziyaretinde Hollanda Denhaag Belediyesinden gelen heyete de teşekkür ederek her iki Belediyeye ortak çalışmalarında başarılar diledi.
Denhaag Belediye yetkilileri ise Karakoçan ve Bölge Belediyeleri ile çevre ve sağlık alanında proje yürüteceklerini belirterek açıklamalarında şunları söylediler:

“Biz Denhaag Belediyesi’nden bir heyet olarak 10 gündür Elazığ’dayız. Gezimizin dört gününü Karakocan ve çevresine ayırdık. Bu gezimizin ve görüşmelerimizin amacı Denhaag Belediyesi ve Bölge Belediyelerin iş birliği içerisinde olmasıdır. Beraber çalışmaların araştırmasını yapıp ileriye yönelik projeler geliştirip kendilerini Kasım ayı içerisinde Hollanda’ya davet ederek çalışmalarımızı imzalamak istiyoruz. Bu anlaşma sayesinde sizlerin ve Sayın Başkanımızın da değindiği üzere dile getirilen konular üzere olacaktır. Özellikle çevre ve sağlıkla ilgili konular ele alınacaktır. Ve geri kalan ayrıntıları da Sayın Başkanımızla ayrıntılı olarak görüşeceğiz. Tekrar bizi burada karşıladığınız için teşekkür ederiz.”
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9526 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30414 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57101 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68898 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
16
10
2
34
2
ÜMRANİYESPOR
16
8
3
29
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
16
10
2
34
4
GİRESUNSPOR
16
7
3
27
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
16
7
4
23
6
BOLUSPOR
16
7
7
23
7
İSTANBULSPOR A.Ş
16
6
5
23
8
ADANASPOR
16
6
5
23
9
ERZURUM BŞ. BLD.
16
5
5
21
10
GAZİŞEHİR G.ANTEP
16
4
4
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013