Vatandaş jest bekliyor
12 Ağustos 2014 22:36
30 Mart Yerel seçimlerinde Mücahit Yanılmaz’ı iş başına getiren Elazığ halkı, Başkan Yanılmaz’dan içme suyunda indirim yapmasını istiyor...

Elazığ halkı su faturalarının kabarık gelmesinden şikayetçi.

Vatandaşlar, kullandıkları suyun bedelini ödediklerini ancak, bunun yanında atık su ve sayaç okuma bedellerinin faturaya yansıtılmasını doğru bulmadıklarını söylediler.

Türkiye’nin en pahalı suyunun Elazığ’da kullanıldığını belirten vatandaşlar, “Elazığ su bakımından zengin bir şehir. Ancak suyu en pahalı kullanan şehir yine Elazığ. Köyüne, bahçesine giden ve hiç su kullanmayan konutlara dahi su faturaları geliyor. Kullanılmayan suyun faturasını ödüyoruz. Vatandaş kullandığı suyun ücretini ödesin. Ancak okuma bedeli ve atık su bedeli adı altında fatura ödemeyi doğru bulmuyoruz. Her ay 5 TL atık su, 2 TL de okuma bedeli veriyoruz. Bunların kaldırılmasını istiyoruz. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan bu konuda yeni bir düzenleme yapmasını istiyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinde iş başına getirdiğimiz başkan Mücahit Yanılmaz’dan Elazığ halkına bir jest yapmasını bekliyoruz” dediler.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.