Artık acıma yok!
24 Ağustos 2014 21:41
Elazığ Belediyesi, kaldırımlara araçlarını park eden şahıslara ceza-i müeyyide uygulanacağını açıkladı.
Elazığ Belediyesi, Gazetemizin 23 Ağustos tarihli nüshasında yayınlanan  “Belediye’yi Takan Yok” başlıklı haberimiz üzerine bir açıklama yaptı. 
Açıklamada, İl Sağlık müdürlüğü önündeki kaldırımlara araçların park edilmemesi için engelleyici dubalar monte edildiği, ancak buna rağmen farklı yöntemlerle kaldırımlara araç parkının devam edildiği ifade edildi. 
Bunun üzerine sözkonusu kaldırıma yeni engelleyici dubalar konulacağı belirtilerek, buna rağmen yapılacak araç parkları için ilgili şahıslara ceza-i müeyyide uygulanacağı vurgulandı. 
 
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Haberiniz içeriğinde de ifade ettiğiniz üzere Keban Yolu üzerinde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü önündeki kaldırıma araç parkları yapıldığı belirtilmiş, bu durumun önlenmesi adına ekte gönderdiğimiz resimlerden de anlaşılacağı gibi araçların park yapmasını önleyecek engelleyici dubalar monte edilmiştir. Belediyemiz tarafından monte edilen dubalara rağmen bazı araç sürücüleri yakın mesafelerde bulunan yollardan tekrar bu alana girerek park yapmayı sürdürmüşlerdir. Belediyemizin gerçekleştirdiği bu çalışmaya rağmen araç parklarının devamını tamamen önlemek için Sağlık İl Müdürlüğü adasını kapsayan kaldırımlara çıkışı önlenmek amacıyla yeni engelleyici dubalar konulacak, buna rağmen yapılacak araç parkları için ilgili şahıslara ceza-i müeyyide uygulanacaktır.
Günışığı Gazetesi olarak konuyu yapıcı ve yönlendirici şekilde dile getirdiğinizden dolayı teşekkür eder, şehri birlikte ve ortak akılla yönetme çabalarımıza verdiğiniz destekten dolayı şükranlarımızı iletir,  çalışmalarınızda başarılar dileriz.”
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.