Bu Merkez neden faaliyette değil?
12 Ocak 2015 20:46
Elazığ ve bölgenin tarım ve hayvancılığına katkı sağlamak amacıyla kurulan Süt Toplama Merkezi, yaklaşık 2 yıldır atıl halde duruyor. Bölgedeki süt üreticilerinin büyük umutlarla beklediği Süt Toplama Merkezinin neden faaliyette olmadığı merak konusu oldu.

Elazığ’da 2011 yılında projesi hazırlanan ve 2013 yılında yapımı tamamlanan Süt Toplama Merkezi yaklaşık 2 yıldır faaliyet göstermiyor. Bölgedeki çiftçilerin umutla beklediği Süt toplama Merkezinin bugüne kadar neden faaliyete geçirilmediği merak konusu oldu.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ve Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nin iştirakçisi olduğu Süt Toplama Merkezi, tam donanımlı bir şekilde hizmete hazır hale getirilmişti. 

Yaklaşık 1.400.000 TL bütçe ile tamamlanan Süt toplama merkezi, günlük 130 ton kapasiteli tankı, ana merkez, idari bina ve 17 merkezden oluşuyor.

Süt Toplama Merkezi, Elazığ ve bölgedeki yüzlerce üreticilerinden temin edilecek ürünleri tek merkezde toplayıp hem çiftçilere hem de topluma hizmet etmeyi amaçlıyordu.

Gazetemizi arayan birçok çiftçi, Süt Toplama Merkezinin faaliyet göstermemesinden dolayı şikayetçi olduklarını belirterek, Merkezin bugüne kadar neden faaliyete geçirilmediğinin açıklanmasını istediler.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.