Yöresel Günler Festivali Yapıldı
18 Mayıs 2015 19:20
Marmara Elazığlılar Derneği ( Mared ), Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve 7 gün sürecek olan “Yöresel Günler Festivali”nde yerini aldı.

Marmara Elazığlılar Derneği ( Mared ), Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve 7 gün sürecek olan Yöresel Günler Festivalinde yerini aldı.

Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen, 11 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve yaklaşık 50 ilin katıldığı 'Yöresel Günler Festivali'nin açılışına; Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, MARED Başkanı Mahmut Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dernek temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

 MARED’in yanı sıra, Türkiyenin farklı illerinden gelen vakıflar, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinin bahçesinde kurulan stantlarda 11-17 Mayıs tarihleri arasında 7 gün boyunca yöresel lezzetlerini ve kültürlerini tanıtırken, gelen ziyaretçiler Elazığ’ın yörelerini, yemeklerini, kıyafetlerini yakından tanıma imkanı da buldu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen stantları dolaşarak vatandaşlara ve basın mensuplarına kendi elleriyle ikramlarda bulundu. Açılış Necdet Kayanın Türk Halk Müziği konseriyle şenlendi. Çeşitli etkinlik ve konserlerin de olduğu Yöresel Günler Festivali'nde illerin yemek kültürleri tanıtılırken festivali ziyaret eden vatandaşlar kısa bir Türkiye turu yapma hissi yaşadılar. Çok sayıda hemşehrisini ve siyasi parti teşkilat üyelerini ağırlayan MARED standı, 17 Mayıs Pazar günü İstanbul'da yaşayan Elazığlıların yoğun katılımı ile festivalin finalini yaptı.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.