FET֒ye karşı uluslararası mücadele
07 Ekim 2016 16:34
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararsı Üniversiteler Konseyi Başkanı Prof.Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu ve Sudan'dan gelen Heyeti Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuk etti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararsı Üniversiteler Konseyi Başkanı Prof.Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu, Sudan Büyükelçisi Osman Eldirdiri, Büyükelçi Yardımcısı İbrahim El Segh ve Sudan'dan gelen Heyeti Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuk etti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararsı Üniversiteler Konseyi Başkanı Prof.Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu ve Sudan'dan gelen Heyete, Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz’da Milli İradenin Tecelligahı Gazi Meclis'e yaptıkları ihanet saldırılarının izlerini gösterdi ve kendi ülkelerinde yaşanabilecekler konusunda uyarılarda bulundu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada, “Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Prof.Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu ile Sudan'dan gelen heyeti karşıladık. Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Prof.Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu ve Sudan'dan gelen Heyet'e Eli Kanlı Fetullahçı Teröristlerin 15 Temmuz’da Milli İradenin Tecelligahı Gazi Meclis'e yaptıkları ihanet saldırılarının izlerini gösterdik ve kendi ülkelerinde yaşanabilecekler konusunda uyarılarda bulunduk. Fetullahçı Teröristleri ve uzantılarının Ülkelerine verecekleri zararları, görecekleri ihanetleri, Eğitim adı altındaki Terör şebekesini detaylarıyla anlattık. Ülkelerinden FETÖ ihanetini def etmeleri için gerekli detayları ve her zaman iş birliğine hazır olduğumuzu ilettik. FETÖ terör örgütünün faaliyet gösterdiği diğer ülkelerin  üniversite konseyleri ve Rektörleri davet edilip bu ihanet şebekelerinin faaliyetlerinin son bulması için 15 Temmuz ihanet şebekesi çökertilecektir. Rabb'im o günleri bir daha yaşatmasın. Başta Fetullahçı Terör şebekesi olmak üzere tüm iç ve dış ihanet şebekelerini Kahhar adıyla Kahır eylesin.” dedi. 

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.