"Bu gemiyi korumak zorundayız"
18 Ekim 2016 17:38
Hür Dava Partisi Elazığ İl Başkanı Yusuf Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri Recep Bağcıoğlu ve Muhammed Kılıç, gazetemizi ziyaret etti.

Hür Dava Partisi Elazığ İl Başkanı Yusuf Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri Recep Bağcıoğlu ve Muhammed Kılıç, gazetemizi ziyaret etti.

Hür Dava Partisi Elazığ İl Başkanı Yusuf Yüksel, ziyarette yaptığı açıklamada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yüksel, açıklamasında, Türkiye’nin son yıllarda güçlendiğini ve refah seviyesinin arttığını belirterek, dış güçlerin Türkiye’yi engellemeye ve zayıflatmaya çalıştığını ifade etti.

Dış güçlerin oyunlarına karşı Türk Halkının dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Yusuf Yüksel, “Şuanda güçlüler dünyaya hakim ediyor ve saltanatını sürdürüyor. Ve şunu diyorlar; bizden başka bir güçlü olmasın. Birazcık bir güçlülük, birazcık ekonomide bir hareketlilik görünen ülkelerin başlarına bir takım çoraplar örerek, onları farklı mecralara sürükleyerek şuanda gördüğümüz orta doğudaki gerçeklerimiz, mezhep çatışmaları ırki çatışmalar buna benzer takip ediyor, gidiyor. Ama sonuç itibariyle peki biz ne yapmalıyız? Yani yerimizde durarak mı bunları seyredeceğiz? Biz siyasetteyiz, sizde medyadasınız. Her iki tarafa da çok güzel roller düşüyor. Bunları gerçekleştirebilmek için bu halkı bilinçlendirebilmek için hepimize görevler düşüyor. Hepimiz bu geminin içindeyiz. Bu gemi batarsa hepimiz batarız. Görüşlerimiz ne olursa olsun, görüşlerimiz hangi kulvarda olursa olsun şuna inanıyoruz ki; hepimiz bu gemiyi paylaşıyoruz, bu gemiyi hepimiz korumak zorundayız. Dolayısıyla dil, din, ırk, mezhep gözetmeksizin birlikte hareket etmek zorundayız. Eğer bir transformasyona geçmezsek, işte sonuçlarını görüyoruz; adamlar zaten iç işlerimizi karıştırmayla meşguller. Kendi saltanatları yerindedir. Kendi dümenleri yerindedir. Bununla bizleri zayıflatarak her zaman bizi kendi tahakkümleri altında bırakmaya çalışıyorlar. Tabi bu sebepledir ki aklımızı başımıza alarak kendi iç farklılıklarımızı hoş görü içerisinde görmemiz gerektiğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.  

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.